Bobslejisti izlidojuši uz Kanādu

Latvijas bobsleja izlase pirmdien uzsāka ceļu pāri okeānam uz Kanādu. Līdz nokļūšanai olimpiskajā Vistlerā bobslejisti treniņus turpinās 1988.gada olimpisko spēļu mājvietā Kalgari. Tur arī tikšot veiktie pēdējie priekšdarbi.

"Darāmā pietiks, bet laika arī vēl ir nepilnas trīs nedēļas,” lidostā Rīga skaidroja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis. Pēc viņa teiktā Kalgari esot lieliska sporta bāze. “Tur ir viss nepieciešamais, lai labi sagatavotos sacensībām. Slikti varbūt vienīgi ir tas, ka Kalgari trasei nav nekādas līdzības ar Vistleru. Tās iemaņas, kuras piloti iegūs Kalgari nevarēs transformēt uz Vistleru.” Kalgari esot manēža, kur sportisti varēšot turpināt fiziskās sagatavotības treniņus. Jāņa Miņina ekipāžas stūmējs Oskars Melbārdis atzina, ka dažiem esot nelielas veselības problēmas. Arī viņš bijis apaukstējies, tomēr treniņu procesu tas neietekmējot “Ir sajūta, ka labāka gatavība būs tieši uz olimpiskajām spēlēm,” optimistiski atzina Melbārdis.

Latvijas bobsleja izlases galvenā cerība pilots Jānis Miņins teica, ka atbildības slogu izjūt pat braucot automašīnā pa Rīgas ielām. “Paskatos uz afišu stendiem un saprotu, ka līdzjutējus nedrīkstu pievilt. Bet tā jau nebūs pirmā reize, kad no manis gaida labu rezultātu. Domāju, ka psiholoģiski spēšu sevi noskaņot cīņai par augstām vietām.”

Vankūveras olimpiskajās spēles bobsleja divnieku sacensības notiks 20.un 21., četrinieku – 26.un 27.februārī.

Sports