Bricis 14.vietā sprintā, Rastargujevam - 50.vieta 1

Par olimpisko čempionu 10 km sprinta distancē svētdien kļuva Francijas jaunais biatlonists Vinsents Žajs. Latvijas biatlona izlases līderis Ilmārs Bricis izcīnīja 14.vietu.

Žajs abās šautuvēs bija precīzs un slēpoja ātri. Finišā viņš par 12,2 sekundēm apsteidza norvēģi Emīlu Hegli Svendsenu, kuram bija viena kļūda šaušanā.

Par sensāciju parūpējās arī horvāts Jakovs Faks, kurš negaidīti izcīnīja bronzas medaļu.

24 gadus vecais Žajs ir pirmais francūzis, kas uzvarējis olimpiskajās spēlēs sprinta disciplīnā. Interesanti, ka savu līdz šim vienīgo uzvaru Pasaules kausa posmos Žajs guva pagājušajā sezonā tieši šajā, Vistleras olimpiskajā trasē. Toreiz gan tas notika 20 km distancē.

Bricis katrā šautuvē kļūdījās pa vienai reizei. Taču ātrs solis viņam ļāva sasniegt 14.vietu. Ja viņš būtu bijis precīzs abās šaušanās, vieta labāko sešiniekā būtu bijusi garantēta.

Jāatzīmē, ka Bricis apsteidza virkni lielo favorītu. Aiz viņa palika gan visi Vācijas, arī vairāki Krievijas un Norvēģijas biatlonisti, viņu vidū arī galvenais favorīts Ole Einārs Bjerndālens, kas palika 17.vietā.

Sacensībām iedzīšanā kvalificējās arī mūsu olimpiskais debitants, 21 gadu vecais Andrejs Rastorgujevs, kurš izcīnīja 50.vietu. Dažas sekundes līdz iekļūšanai labāko 60 sportistu vidū pietrūka Kristapam Lībietim.

Olimpsko spēļu debitants Andrejs Rastorgujevs (21) pēc finiša atzina, ka gribējis iekļūt 30 labāko vidū. "Paskriet varēju, bet trāpīt šaušanā gan ne. Trīs kļūdas ir par daudz. Gribēju ieskriet trīsdesmitniekā. Ja būtu izšāvis, arī tiktu," sarunā ar Dienu teica Rastorgujevs.

It kā visu izdarīju kā vajag, bet... Vējš pamainījās – sākumā pūta no labās, pēc tam sāka pūst no kreisās puses. It kā pavirzīju [šauteni] pa labi, bet tik un tā divas lodes guļus šaušanā lidoja garām. Paskriet varēju, bet slēpes gan varēja slīdēt labāk. Taču šādiem laika apstākļiem [stipra snigšana] jau ir grūti iesmērēt. Startēju tad, kad beidza snigt. Vēlāk slēpes sāka stāties. Trase man patika. Pats esmu viegls, tāpēc arī vieglāk bija skriet."

"Šīs man bija pirmās sacensības olimpiskajās spēlēs, taču nejutu neko īpašu. Likās kā Pasaules kausa posms. Gatavojos nopietnām, taču reizē arī parastām sacensībām, lai pārāk nesanervozētos. Gribēju ieskriet trīsdesmitniekā. Ja būtu izšāvis, arī iebrauktu. Cerams, ka treneris dos iespēju startēt arī pārējās distancēs."

Komentāri 1

Sports