Čempionu tituls “Trapenei”

Ar “Trapenes” uzvaru beidzies pirmais Apes novada čempionāts basketbolā. Lai gan turnīra laureāti tika noskaidroti divu spēļu apļu kopvērtējumā, izpaliekot pusfinālam un finālam, intriga par medaļu ieguvējiem saglabājās līdz pat pēdējai spēlei.

Tās komandas aizvadīja pagājušajā sestdienā, tiekoties Apes sporta zālē. Galvenie pretendenti uz uzvaru turnīrā bija “Trapene” un “Apiņi” (Ape). Ja pēc pirmā spēļu apļa vadībā izvirzījās “Apiņi”, tad otrajā turnīra augšgalā izvirzījās “Trapenes” spēlētāji. Abas komandas šķīra tikai viena punkta starpība.

Nosargā līderu pozīcijas
Pēdējā spēļu dienā abas komandas parādīja, ko spēja, un visās spēlēs guva pārliecinošas uzvaras. “Trapene” uzveica “Gaujienu” (61:45) un “Apes seniorus” (82:22), bet “Apiņi” – “Vaidavu” (59:50) un “Apes vidusskolu” (75:46). Rezultātā abu komandu pozīcijas nemainījās, “Trapenei” nosargājot līderu pozīcijas un kļūstot par čempionāta uzvarētājiem, bet “Apiņiem” iegūstot 2.vietu. Apes novada basketbola čempionāta organizators Juris Ozoliņš informē, ka “Trapenes” komandā spēlēja Jānis Liepiņš, Mairis Jasinskis, Emīls Gailītis, Atis Gailītis, Mareks Mazulis, Sandis Priževaits, Sentis Kārkliņš, Andris Purakalns, Antis Maltenieks, Andris Žagars, Matīss Gailītis un Rūdolfs Maltavnieks. Savukārt “Apiņu” komandas sastāvu veidoja Rimants Krievāns, Kaspars Kamberkalns, Kārlis Latiks, Māris Latiks, Salvis Vītoliņš, Raivis Levans, Toms Leitis, Vilnis Leitis, Kristaps Liberts, Māris Mucenieks un J.Ozoliņš.

Spraiga cīņa par iekļūšanu labāko trijniekā izvērtās starp “Gaujienu” un “Vaidavu” (Ape). Līdz čempionāta izskaņai abas komandas bija ieguvušas vienādu punktu skaitu. Arī pēdējo spēļu dienu abas komandas uzsāka līdzīgi, piedzīvojot pa vienam zaudējumam. Rezultātā 3.vietas ieguvējus noteica abu komandu savstarpējā spēle. Ar 45:43 uzvarēja “Gaujiena”. Šajā komandā spēlēja Kristaps Bērziņš, Rolands Ozoliņš, Nauris Guoģis, Jānis Guoģis, Atis Dandens, Toms Dandens, Viesturs Dandens, Artis Riepnieks, Raivis Kalniņš, Raivis Bāliņš un Mareks Nikolajevs. Pārējās komandas sarindojās šādā secībā: 4.vietu ieguva “Vaidava”, 5.vietu - “Apes seniori”, 6.vietu - “Apes vidusskola”.

Noskaidro rezultatīvākos spēlētājus

Sumināti tika arī Apes novada basketbola čempionāta rezultatīvākie spēlētāji katrā komandā. Tie ir Andris Žīgurs (“Trapene”) - 170 punkti, Kārlis Latiks (“Apiņi”) - 307 punkti, Rolands Ozoliņš (“Gaujiena”) - 81 punkts, Raitis Semjonovs (“Vaidava”) - 102 punkti, Andris Zeltiņš (“Apes seniori”) - 60 punkti, Helvijs Laicens (“Apes vidusskola”) - 106 punkti.

Vērtējot čempionātu kopumā, J.Ozoliņš ir pārliecināts, ka tradīcija noteikti tiks turpināta arī nākamajā gadā. Lai gan basketbols ir starp populārākajiem sporta veidiem novadā, gandrīz katrā komandā bija pa kādam debitantam, kurš īstā čempionātā piedalījās pirmo reizi. “Tāds bija arī mūsu mērķis – piesaistīt aktīvajam sportam pēc iespējas plašāku auditoriju. Viens ir tas, ka tu spēlē basketbolu brīvajā laikā ar pagalma puišiem, bet pavisam kas cits, kad tev nākas pārbaudīt spēkus pret īstiem pretiniekiem,” viņš saka. Sevišķi tas attiecoties uz jaunajiem puišiem, kas bija apvienojušies komandā “Apes vidusskola”. Kaut gan līdz pat čempionāta beigām viņiem tā arī neizdevās gūt nevienu uzvaru, puišu izaugsme bijusi jūtama ar katru spēli.

Sports