Četrās spēlēs – trīs uzvaras

Hokeja kluba (HK) „Ape” komanda aizvadījusi ceturto spēli Vidzemes atklātajā čempionātā hokejā un uzvarēja igauņu komandu „Ruutel”.

HK „Ape” treneris Andis Pops stāsta, ka vienīgi pirmais periods beidzies ar neizšķirtu rezultātu - 1:1. Abos nākamajos viņiem izdevies panākt viena vārta pārsvaru, spēles izskaņā gūstot uzvaru ar rezultātu 5:3.

A.Pops atgādina, ka no četrām aizvadītajām spēlēm šī ir jau trešā uzvara, tāpēc, vērtējot septembra vidū atklātās sezonas sākumu, viņš to apzīmē ar vienu vārdu: veiksmīga. „Pretinieki ir ļoti vienlīdzīgos spēku samēros,” A.Pops raksturo konkurentus. „Prognozēt spēles iznākumu ir gandrīz neiespējami – katrai komandai ir tikpat lielas izredzes uzvarēt, kā zaudēt.”

Spēle treniņa vietā
Lai gan sezonas pirmās spēles tiek aizvadītas, 1. un 2.līgas komandām sacenšoties vienā grupā, viņš vērš uzmanību uz izmaiņām komandu sastāvos. To dēļ izteiktu favorītu apvienotajā līgā neesot, ja neskaita komandas „Inflekss” un „Seda”: „Inflekss” ir viena no retajām, kurai izdevies saglabāt spēcīgu un pieredzējušu spēlētāju kodolu, savukārt „Seda”, kas pērn turnīrā nepiedalījās, to izveidojusi praktiski no jauna, sapulcējot čempionu titula cienīgu komandas sastāvu.

To, vai tikpat veiksmīgi, kā sezona sākusies, tā arī turpināsies, rādīs nākamās spēles, kurās HK „Ape” pretinieki būs komandas „Skorpions” un „Inflekss”. Ikviena spēle vienlaikus kļūst arī par vienīgo iespēju treniņiem. „Iepriekšējos gados mums katru nedēļu bija viens treniņš un viena spēle, bet pie pašreizējiem finansiālajiem apstākļiem par braukāšanu uz treniņiem jāaizmirst,” saka komandas treneris, atklājot, ka pagaidām komanda aizvadījusi tikai divus treniņus un tie paši notikuši pirms sezonas atklāšanas.

Cer uz savu hokeja laukumu

Lielas cerības tiek saistītas ar aukstāka laika iestāšanos, kad komanda varēs trenēties uz vietas Apē. Šim nolūkam iepriekšējos gados izmantots komandas spēlētāja Rināra Tetera privātais dīķis. Tas ik gadu tiek pārvērsts hokeja laukumā, kur spēlē gan komanda, gan citi apenieši. Tiesa, šoziem Apes iedzīvotāji, iespējams, tiks pie īsta hokeja laukuma, kurš top saistībā ar Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektu „Ceļā uz sportisku sabiedrību pierobežas pašvaldībās” jeb „Sportborder”.

Apes novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Jurijs Ronimoiss atklāj, ka šobrīd beidzies konkurss par hokeja laukuma būvdarbu veicējiem. Tajā uzvarējusi SIA „Jēkabpils būve”, ar kuru drīzumā plānots noslēgt līgumu. J.Ronimoiss informē, ka iepretim Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolai plānotā hokeja laukuma būvniecība ietver sevī asfalta seguma uzklāšanu, laukuma bortu ierīkošanu, vārtu un spēlētāju soliņu uzstādīšanu, kā arī apkārtnes labiekārtošanas darbus. Šo ieceru īstenošanu paredzēts pabeigt līdz gada beigām.

Sports