Cīnās par Latvijas čempionu titulu 2

Nedēļas nogalē Alūksnes ziemas sporta centrā “Mežinieki” notika Latvijas biatlona čempionāta jauniešiem un junioriem 2.kārta. Uz starta līnijas stājās spēcīgākie jaunās paaudzes biatlonisti, kas sacentās par uzvaru individuālajā distancē un masu startā.

Pavisam sacensībās piedalījās apmēram 60 dalībnieki, kas pārstāvēja Alūksni, Aizkraukli, Cēsis, Daugavpili, Madonu un Talsus. Pirmajā dienā sportisti devās individuālajā distancē, vienlaikus sacenšoties par uzvaru Jāņa Gulbja kausa izcīņā, bet otrajā – masu startā.

Par vienīgo Alūksnes medaļnieci jaunākajā (“C” grupā) kļuva Regīna Rudzīte, kas pirmajā dienā ieguva 3., bet otrajā – 2.vietu. Ar 2.vietu individuālajā distancē sacensības beidzās Rasmai Rudzītei (“A” grupa). Sacensību uzvarētājai viņa piekāpās par astoņām sekundēm. Vislielāko medaļu klāstu ieguva “B” grupas jaunieši. Individuālajā distancē labāko trijniekā iekļuva Linards Zēmelis (1.vieta) un Ingus Deksnis (3.vieta). Nedaudz līdz medaļām pietrūka Vladislavam Ņedaivodinam, kurš palika ceturtais. Masu startā pie medaļām tika V.Ņedaivodins (2.vieta) un I.Deksnis (3.vieta).

Pārliecinoši pārāks par saviem konkurentiem bija alūksnietis Krišjānis Meirāns, kas startēja junioru grupā. Abās dienās viņš tuvāko sekotāju apsteidza par vairāk nekā divām minūtēm. Tiesa, kā atzīst jaunietis, Alūksnes sacensībās parādītais sniegums nav no labākajiem. “Vislabākais rezultāts man bija pirms divām nedēļām Madonā. Tur es četrās šautuvēs pieļāvu tikai trīs kļūdas. Šoreiz, iespējams, nostrādāja psiholoģiskais moments, jo sacensības notiek uz vietas Alūksnē. Varbūt tāpēc sodu bija vairāk, nekā drīkstētu būt,” viņš atklāj. Vērtējot aizvadīto sezonu kopumā, K.Meirāns par to atsaucas pozitīvi. “Var just, ka, salīdzinot ar iepriekšējo gadu šaušana ir uzlabojusies un arī slēpojums kļuvis ātrāks,” viņš atzīst.

Alūksnes biatlona treneris Sergejs Sverčkovs piebilst, ka paralēli Latvijas čempionāta 2.kārtai daļa alūksniešu startēja Baltijas kausa izcīņā, kas notika Igaunijas pilsētā Otepē. Piektdien, 16.martā, jaunieši sacentās individuālajā distancē. Meiteņu konkurencē Latviju pārstāvēja tikai R.Rudzīte, kas no 15 dalībniecēm ieguva 6.vietu. Puišu konkurencē par sacensību uzvarētāju M17 grupā kļuva L.Zēmelis. Pārējie divi Alūksnes pārstāvji – V.Ņedaivodins un I.Deksnis – ieguva 4. un 7.vietu no kopumā 20 startējušajiem. Savukārt vakar notikušajā masu startā Alūksni pārstāvēja tikai R.Rudzīte un L.Zēmelis. R.Rudzīte noslēdza labāko desmitnieku, bet L.Zēmelis izcīnīja 2.vietu, uzvarētājam piekāpjoties par 45 sekundēm.

Vairāk foto šeit

Komentāri 2

super

FB“Gulbene” komanda ar 3:1 uzvarēja Rīgas “Daugavu un iekļuva pusfinālā.malači

pirms 9 gadiem, 2012.03.19 12:17

Sports