Daba ievieš korekcijas ziemas sportā

Neparasti siltais laiks ieviesis korekcijas ziemas sporta dzīvē - nācies atcelt visus pasākumus, kas tradicionāli notiek pie mums Alūksnē. Diemžēl atcelts arī lielākais notikums, Alūksnes ziemas rallijs. Par norisēm sporta dzīvē lūdzu komentāru Alūksnes novada sporta darba organizatoram Vilnim Veļķerim.


- Siltais laiks ir ieviesis korekcijas pasākumu norisē.
- Jā. Laikapstākļi ir ieviesuši savas korekcijas, bet nevar teikt, ka viss būtu apstājies. Piemēram, biatlonisti izsūtījuši sporta skolām piedāvājumus sacensības aizvadīt skrienot. Vēl ir doma izmantot Madonu un pūst sniegu. Tomēr, manuprāt, ja neesi sezonā slēpojis, ko gan varēsi parādīt? Mēs būtu gatavi uzņemt sacensības, mainot disciplīnas, ja no Latvijas Biatlona federācijas būs iniciatīva.
Par ralliju runājot, Alūksnes novada pašvaldība ir pagarinājusi līgumu ar biedrību “Autorallijs Alūksne” un gaidām viņu paziņojumu. Ir ieguldīti līdzekļi, un tas nepadara vieglu šo lēmumu. Vēl Kolberģī bija paredzētas skijoringa sacensības, kur situācija bija viskritiskākā. Sacensību teritorija ir uz privātas zemes, kas rudenī ir aparta, un tas draudēja ar ļoti sarežģītu sacensību organizēšanu. Bet pagaidām neviens posms nav noticis, un ja nebūs sniega, situācija pati atrisināsies. Pēdējais ziemas sezonas pasākums mums parasti ir slēpojums. Gaidot sniegu, no trases tika notīrīti gruži un čiekuri. Bet uzsnidzis ir ļoti maz, sniegs diezgan ātri kūst. Tāda ir situācija, un esam turpat, kur visi pārējie.  Ziemas sporta šobrīd nav.


- Protams, cieš tūrisms, bet no otras puses, tiek ietaupīti līdzekļi.
- Jā, tā ir, esam pārrunājuši šo situāciju ar domes priekšsēdētāju. Īpašus budžeta grozījumus neveiksim, jo sportam dažas pozīcijas, veidojot budžetu, tika mazinātas, un būtu ieceres, ko nevarētu realizēt. Bija paredzēts iegādāties pārvietojamās tribīnes - tagad no ietaupītajiem līdzekļiem šo ieceri varēs realizēt. Gribam arī tālajiem volejbola laukumiem Pilssalā jaunu saulessargu, jo vecais ir savu laiku nokalpojis. Zinot, ka mums ir Vivus MTB, “Katrīnas kauss”, “Bānīša kauss” un citas aktivitātes, esam interesējušies par iespēju jaunā Alūksnes logo dēļ iegādāties arī jaunu piepūšamo arku, jo vecā rada lielu troksni un ir ļoti izbalējusi. Ir arī saimnieciskas lietas, kur pārgrupēt ietaupītos līdzekļus. Dažreiz ir tā, ka piesaka kādu pasākumu, bet mums budžetā nav paredzēts atbalsts, tomēr cenšamies nenoraidīt vai piedāvājam pārcelt uz nākamo gadu. Man pašam ļoti patiktu tādas sacensības kā triatlons, diemžēl Latvijas Triatlona federācija neizšķīrās par sacensībām Alūksnē, lai gan izrādīja interesi. Centīsimies ieguldīt līdzekļus arī infrastruktūrā.

Kā parādīja iepriekšējais gads, “Katrīnas kausā” izmantojām krietni nolietotās lielās teltis, kas ir vajadzīgas arī vieglatlētu sacensībām un citiem lielajiem āra pasākumiem, piemēram, futbolam, lai būtu, kur sportistiem pārģērbties un paslēpties no lietus. Šie, manuprāt, būtu svarīgākie pasākumi, kuros ieguldīt ietaupīto naudu.

Sports