Divās sacensībās izcīna godalgotas vietas

Ilzenietis Viesturs Kazainis ir uzvarētājs savā grupā kalnu riteņbraukšanas "Sportlat" sacensību posmā Ventspilī un četru posmu kopvērtējumā. Igaunijas kalnu divriteņu sacensībās "Elion" kausa izcīņā, kas notika Rakes apkārtnē, viņš izcīnīja trešo vietu savā grupā. Vairāk nekā 1000 dalībnieku konkurencē kopvērtējumā mūsu rietņbraucējs bija 131.

"Ventspilī savā, tas ir, V - 50 grupā, biju pirmais, bet visu grupu kopvērtējumā ierindojos 31.vietā. Tiesa, "Sportlat" sacensības ir nedaudz vieglākas, ja salīdzina ar prestižajām SEB bankas vai Igaunijas "Elion" kausa izcīņas sacensībām. Tajās ir jānobrauc nedaudz īsāka distance (45 kilometri) un ir arī mazāk dalībnieku - apmēram 300 līdz 400 riteņbraucēju. Tomēr prieks ir par katru uzvaru," stāsta V.Kazainis.


Igaunijā negaiss sākās tieši pirms starta, tāpēc nācās to atlikt uz pusotru stundu. Sportisti paguva paslēpties zem daudzdzīvoklu māju balkoniem. Kad negaiss beidzās, sacensību organizatori no lauztiem kokiem un zariem attīrīja trasi. Tā bija kļuvusi dubļaina, tāpēc riteņbraucējiem bija grūti to veikt.

"Tomēr cīnījāmies un nobraucām. Bija arī tādi, kuri nobijās no negaisa un aizbrauca mājās," atzīst V.Kazainis.

Viņš norāda, ka tas bija septītais, tātad priekšpēdējais posms "Elion" kausa izcīņā.

"Pašlaik savā grupā kopvērtējumā esmu pirmais. Pēdējais posms būs 11.septembrī, un tajā, protams, arī braukšu," saka V.Kazainis.

Par uzvaru abās sacensībās riteņbraucējs saņēma dāvanu kartes, kā arī skaistu balvu Igaunijā un šampanieti.

Sports