Džudisti izcīna astoņas medaļas

Nedēļas nogalē Alūksnes jaunie cīkstoņi piedalījās divos džudo turnīros, no kuriem viens notika Latvijā, bet otrs – Krievijā. Mājās pārvestas astoņas medaļas: trīs sudraba un piecas bronzas.

Vislielākais medaļu birums iegūts Pleskavas starptautiskajā turnīrā Krievijā. Tur piedalījās U – 13, U – 15 un U – 17 grupas pārstāvji no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas.

Alūksnes džudo treneris Aivars Mālnieks informē, ka jaunākajā vecuma grupā labākos rezultātus uzrādīja Artūrs Rainiks - 2.vieta (svara kategorijā līdz 55 kg), Nikita Malovs un Iļjas Estomirovs - 3.vieta (līdz 42 kg). Par U – 15 vienīgo laureātu kļuva Dairis Golubevs - 2.vieta (virs 81 kg),  vecākajā grupā Rolandam Dobelniekam - 3.vieta (līdz 66 kg), Tomam Zviedrītim - 3.vieta (līdz 81 kg).

Mazāk veiksmīga izvērtusies dalība Latvijas atklātajā čempionātā U – 20 vecuma grupai. Lai gan Alūksnes delegācija bija viena no lielākajām – 14 cīkstoņi, labāko trijniekā iekļuva tikai Elvis Kopmanis - 2.vieta (līdz 90 kg) un Osvalds Neiders - 3.vieta (līdz 90 kg). Pavisam nedaudz līdz medaļām pietrūka Kristapam Apsem – 5.vieta (līdz 73 kg).

“Cerējām uz vairāk medaļām, bet nepaveicās ar izlozi,” atzīst A.Mālnieks. Ar cerībām treneris skatās uz Latvijas čempionātu U – 13 un U – 15 grupā, kas notiks nākamās nedēļas nogalē. Līdz tam laikam pirmo atlases turnīru plāno aizvadīt Eiropas čempionāta pretendenti – R.Dobelnieks un Linda Bēniņa. “Ja vien kaut kas neaizies šķērsām, Rolandam ir visas izredzes tikt uz Eiropas čempionātu. Lindai viss atkarīgs no rezultātiem atlases turnīros Lietuvā un Igaunijā. Ja viņa spēs sevi parādīt no labākās puses, tad brauksim arī uz pārējiem. Ja ne, tad gatavosimies nākamā gada atlasei, jo šis nav pēdējais gads, kad viņa var pretendēt uz dalību Eiropas čempionātā,” skaidro A.Mālnieks.

Sports