Džudisti izcīna divus čempionu titulus 2

No nedēļas nogalē Saulkrastos notikušā džudo turnīra „Zelta rudens” alūksnieši mājās atgriezušies ar diviem čempionu tituliem. Tos ieguvuši Andis Graudiņš (U – 9) un Rolands Dobelnieks (U – 15), kas izrādījušies spēcīgākie turnīra dalībnieki 30 un 46 kilogramu svara kategorijās.

Viņi nav vienīgie Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas džudisti, kas sacensību izskaņā kāpa uz goda pjedestāla. Treneris Aivars Mālnieks informē, ka pie medaļām U – 15 grupā tikuši Ernests Pepernieks (2.vieta 42 kilogramu svara kategorijā), Krišjānis Posts (2.vieta 55 kilogramu svara kategorijā), Kārlis Žīgurs (2.vieta 73 kilogramu svara kategorijā), Ričards Mellītis (3.vieta 66 kilogramu svara kategorijā), kā arī Arnolds Dmitrijevs un Lauris Ribaks, kas 3.vietu izcīnījuši 60 kilogramu svara kategorijā. Par 3.vietas ieguvējiem U – 13 vecuma grupā kļuva Norberts Dovgāns (30 kilogramu svara kategorijā) un Rainers Ķesters (33 kilogramu svara kategorijā). Savukārt labāko piecnieku noslēdza U – 11 vecuma grupas pārstāvis Artūrs Alberts Beloļipcevs, kas 5.vietu izcīnīja 32 kilogramu svara kategorijā, U – 13 vecuma grupas dalībnieks Edgars Cepurnieks (36 kilogramu svara kategorijā), kā arī U – 15 vecuma grupā startējušais Toms Zviedrītis (55 kilogramu svara kategorijā).

Iespēja novērtēt konkurentus

Ņemot vērā, ka gandrīz visi no 19 Alūksni pārstāvējušajiem sportistiem mājās atgriezās ar kādu medaļu, A.Mālnieks pauž cerību, ka arī turpmākā sezona bez panākumiem neizpaliks. Šīm cerībām ir savs pamatojums: džudo turnīrā „Zelta rudens” ik gadu piedalās pilnīgi visu Latvijas džudo klubu pārstāvji, kas šogad veidoja apmēram 600 dalībnieku kuplu pulku. „Šīs sacensības parasti kļūst par pirmajām nopietnajām jaunajā sezonā, kas ļauj noskaidrot, ar kādu konkurenci rēķināties turpmāk,” viņš saka. Lai gan lielāko daļu medaļu ieguvuši vecāko grupu pārstāvji, A.Mālnieks akcentē, ka atzinīgi vērtējami arī jauno sportistu starti. Tā kā viņiem pagaidām trūkst sacensībām nepieciešamās pieredzes, tad tas, ka no sešiem U – 9 un U – 11 grupu dalībniekiem viens iekļuvis labāko piecniekā, bet viens – kļuvis par čempionu, uzskatāms par labu rādītāju.

Nozīmīgie starti – Alūksnē

A.Mālnieks atklāj, ka tuvākais turnīrs gaidāms novembra pirmajā nedēļā, kad džudisti dosies uz  Jelgavu. Nedēļu vēlāk viņi ieplānojuši piedalīties starptautiskajā turnīrā Tartu, kas kļuvis par neatņemamu sezonas kalendāra sastāvdaļu. Savukārt vislielākās rūpes tiek saistītas ar decembrī plānoto džudo turnīru Alūksnē, kas alūksniešiem uzskatāms par nozīmīgāko notikumu sezonas pirmajā pusē. A.Mālnieks atklāj, ka bez iepriekšējo gadu dalībniekiem turnīrā gatavojas debitēt Ukrainas pārstāvji, kā arī džudisti no Izraēlas, kas Alūksnē viesojušies jau pirms diviem gadiem, piedaloties vasaras nometnē.

Komentāri 2

:D:D

Nez, kurš no audzēkņiem šito raxta :D:D

"Tas ir cilvēks, kura audzēkņi nes Alūksnes vārdu pāri robežām! "

Vispār tik jocīgs komentārs :D Kādā sakarā par deputātu :D

pirms 11 gadiem, 2009.10.21 23:13

yes!

Apbrīnoju trenera A.Mālnieka uzņēmību, neizsīkstošo enerģiju un fanātisko atdevi šim sporta veidam un jaunajiem sportistiem! Tas ir cilvēks, kura audzēkņi nes Alūksnes vārdu pāri robežām! Un viņš arī būtu godam pelnījis atzinību valsts svētkos.
Eh, cik mēs, vēlētāji būtu laimīgi, ja mūsu ievēlētie deputāti savās vietās būtu ekvivalenti Aivaram!

pirms 11 gadiem, 2009.10.21 15:11

Sports