Džudisti startē atlases turnīrā

Alūksnes jaunie džudisti atgriezušies no Eiropas Džudo savienības rīkotā atlases turnīra Igaunijā, kur sacentās par iespējām piedalīties šāgada Eiropas džudo čempionātā.

Atlases sacensības Igaunijā pulcēja U – 20 vecuma grupas sportistus no 11 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Horvātijas, Polijas un Kipras. Alūksni šajās sacensībās pārstāvēja pieci sportisti, kas šobrīd kļuvuši par Latvijas izlases kandidātiem Eiropas čempionātam.

Izcīna bronzu

Vislabāk šajās sacensībās veicās Artūram Mālniekam. Startējot svara kategorijā līdz 66 kilogramiem, viņš 32 dalībnieku lielajā konkurencē izcīnīja augsto 3.vietu. Džudo treneris Aivars Mālnieks atklāj, ka salīdzinoši veiksmīgi sacensības aizritēja arī Lotāram Vējiņam (svara kategorijā līdz 66 kilogramiem) un Tomam Lemeševskim (svara kategorijā līdz 73 kilogramiem). Abi puiši izcīnījuši pa vienai uzvarai, kas, ņemot vērā sīvo konkurenci, ir atzīstams panākums. Pārējiem alūksniešiem tik ļoti nav pieveicies. Viņi no tālākās cīņas izstājušies jau pirmajā aplī.

Jāpiebilst, ka šis ir tikai viens no atlases turnīriem, lai varētu iekļūt Eiropas čempionāta dalībnieku vidū. A.Mālnieks norāda, ka šobrīd aiz muguras ir lielākā daļa atlases turnīru, no kuriem atlikuši vairs tikai divi. Viens no tiem maija pirmajās dienās norisināsies Lietuvā, uz kurieni dosies U – 20 vecuma grupas pārstāvis Artūrs Mālnieks. Savukārt otrs plānots nedēļu vēlāk Vācijā, kur Alūksni pārstāvēs U – 17 vecuma grupas izlases kandidāts Kristaps Apse. Šīs sacensības kļūs par pēdējām, kas noteiks puišu vietu Eiropas Džudo savienības reitinga tabulā un līdz ar to meistarību starptautiskajā arēnā.

Cer uz pašvaldības atbalstu

Tiesa, lai gan visos minētajos turnīros sportisti startē ar Alūksnes vārdu, A.Mālnieks pauž nožēlu, ka pašvaldība līdz šim nav radusi iespēju atbalstīt šos braucienu finansiāli. Viņš skaidro, ka Latvijas Džudo federācija finansiāli atbalstīs tos jauniešus, kas iekļūs Eiropas čempionāta dalībnieku vidū. Savukārt līdz brīdim, kad tas notiks, sportistu dalība atlases turnīros balstās uz pārstāvēto sporta klubu/ skolu un pašvaldības pleciem. Alūksniešu balsts šajā gadījumā izrādās paši vecāki, kas, atbalstot savas atvases, līdzekļus braucieniem meklē dažādos veidos. „Mēs priecātos, ja varētu rast 50 vai pat tikai 30 procentu atbalstu – arī tas būtu daudz,” uzskata A.Mālnieks. „Savukārt tagad sanāk, ka mēs popularizējam Alūksnes vārdu, vienmēr būdami starp līderiem, taču atbalstu nekādu nesaņemam.”

Sports