Gada pēdējo spēli beidz ar uzvaru

BK "Alūksne" pēdējā šīgada spēle Latvijas Amatieru basketbola līgā beigusies ar uzvaru, kas šovakar izcīnīta pār "Madonas BJSS/ SEB".

Jau spēles pirmajās desmit minūtēs alūksnieši izvirzījās vadībā ar septiņu punktu pārsvaru. Pirmais puslaiks beidzās ar 55:39 par labu BK „Alūksne”. Otrajā puslaikā starpība punktos tikai palielinājās, spēlei beidzoties ar 85:62 (rezultatīvākie spēlētāji: Kaspars Paegle – 25 un Niks Gaigalietis – 23).

Šī ir otrā uzvara, ko BK „Alūksne” izcīnījusi Latvijas Amatieru basketbola līgā. Arī pirmajā reizē tā gūta pār „Madonas BJSS/ SEB”, toreiz gan uzvarot ar viena punkta starpību. Komandas treneris Jānis Nīkrencis skaidro, ka šoreiz madoniešiem nācies iztikt bez sava vērtīgākā spēlētāja – Mika Sokolova. Iepriekšējā spēlē viņš guva gandrīz pusi no komandas iemestajiem punktiem. „Tagad viņiem bija līdzīgs sastāvs kā mums: ja neskaita Raivi Bērziņu un Jāni Mustu, visi pārējie šajā spēlē bija no sporta skolas,” viņš saka. Komandas galvenais treneris Gints Kliests gan norāda, ka šoreiz puiši parādījuši sliktāku sniegumu, nekā iepriekšējā spēlē, kad viņi tikušies ar „Salacgrīvu”. „Kaut arī zaudējām, tā spēle man patika labāk. Šoreiz pietrūka asuma,” uzskata treneris.

Viņš atgādina, ka tieši tāpēc viņi iesaistījušies Amatieru basketbola līgā, lai gūtu pieredzi, spēlējot ar stiprākiem pretiniekiem. „Kad dabū pa kaklu, tad ir arī stimuls vairāk trenēties,” bilst J.Nīkrencis. Spēcīgākas ir gandrīz visas Austrumu divīzijas komandas. Vienīgais izņēmums ir „Madona BJSS/ SEB” un „Jēkabpils”, kas, tāpat kā BK „Alūksne”, veidotas uz sporta skolu audzēkņu bāzes. Tiekoties ar jēkabpiliešiem pirmajā spēļu aplī, alūksnieši gan piedzīvojuši zaudējumu ar 81:102. „Toreiz mēs spēlējām izbraukumā. Cerams, ka, tiekoties mājās, iznākums būs citādāks,” pauž G.Kliests. Uzvarēt otru spēku ziņā līdzvērtīgo komandu, kā arī panākt mazāku punktu starpību cīņā pret spēcīgajām – tādi ir galvenie mērķi, kas uzstādīti nākamajam gadam.

Tuvākā spēle BK „Alūksne” paredzēta 7.janvārī ar „Dārznieks/ Cēsis” komandu.