Gatavojas ikgadējam džudo turnīram 3

Nākamās nedēļas nogalē, 19. un 20.decembrī, Alūksnē notiks Starptautiskais Ziemassvētku džudo turnīrs, kas norisināsies devīto reizi pēc kārtas. Šoreiz uz to pošas gandrīz 800 džudisti, no kuriem daļa Alūksnē iecerējuši pavadīt vēl pāris dienas, lai piedalītos 21. un 22.decembrī plānotajās Džudo dienās.

“Pēc turnīra paredzētās Džudo dienas ir galvenais iemesls, kāpēc sacensības šogad rīkojam tikai dažas dienas pirms Ziemassvētkiem,” skaidro džudo treneris un turnīra organizators Aivars Mālnieks. “Iepriekšējos gados atsevišķu valstu dalībnieki izteica vēlmi uzkavēties Alūksnē ilgāk, tāpēc šogad nolēmām turnīru papildināt ar Džudo dienām, kas vienlaikus sakristu ar Ziemassvētku brīvdienām.”

Cer uz līdzjutēju atbalstu

A.Mālnieks informē, ka turnīra pirmajā dienā cīkstēsies U – 15 grupas meitenes un jaunāko grupu zēni. Savukārt nākamajā dienā cīņas laukumā dosies U – 15 un U – 17 vecuma grupu puiši. Par viņu konkurentiem kļūs cīkstoņi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Kazahstānas, Ukrainas, Uzbekijas, Polijas un Anglijas. Lai gan interesantākās cīņas gaidāmas starp vecāko grupu pārstāvjiem, kas var lepoties ar lielāku pieredzi un meistarību, A.Mālnieks uzsver, ka līdzjutēji būs gaidīti abās sacensību dienās. “Mēs tikai priecāsimies, ja alūksnieši nāks un atbalstīs savējos, jo turnīrā startēs ļoti daudzi Alūksnes džudisti,” viņš norāda. Nozīmīgs šis atbalsts būšot gan jaunāko grupu džudistiem, kas tāda līmeņa turnīrā piedalīsies pirmo reizi, gan vecāko grupu pārstāvjiem, kurus A.Mālnieks uzskata par reālākajiem pretendentiem uz medaļām.

Izcīna četras medaļas
Tas apstiprinājies arī pēdējos notikušajos turnīros. Viens no tādiem bija Jelgavā, no kura Alūksnes komanda atgriezās ar četrām medaļām. Vecākajā grupā jeb U – 17 par sacensību laureātiem kļuva Kristaps Apse (1.vieta 66 kilogramu svara kategorijā) un Edijs Sadovņikovs (3.vieta 60 kilogramu svara kategorijā), bet U – 15 grupā – Oskars Bēniņš un Kārlis Žīgurs, no kuriem abi sacentās 73 kilogramu svara kategorijā, iegūstot attiecīgi 2. un 3.vietu. Šajā turnīrā atzīstamus rezultātus uzrādīja arī Krišjānis Posts (55 kilogramu svara kategorija) un Lauris Ribaks (60 kilogramu svara kategorija), kas iekļuva U – 15 grupas labāko piecniekā.

Treniņš pašmāju sacīkstēm

Bez medaļām neizpalika dalība Tartu džudo turnīrā Igaunijā, kur augstākās vietas izcīnīja U – 9 grupas pārstāvis Rainers Ķesters (2.vieta 34 kilogramu svara kategorijā) un U – 15 grupā startējusī Lāsma Smetele (3.vieta svara kategorijā līdz 44 kilogramiem). Tikai mazliet līdz medaļām pietrūcis iepriekšējo sacensību laureātiem K.Apsem un K.Žīguram, no kuriem abi savās svara kategorijās ieguvuši 5.vietas. “Tartu turnīrs Igaunijā līmeņa ziņā ir līdzvērtīgs ir Alūksnē rīkotajam. Arī vecuma grupu sadalījums tur ir tāds, ka gandrīz visiem alūksniešiem nācās cīnīties ar par sevi vecākiem pretiniekiem, tāpēc uzskatu, ka tur gūtie panākumi sportistiem ir labs sasniegums,” uzsver A.Mālnieks. Līdzīgi būšot arī Alūksnē, līdz ar to dalību Tartu notikušajā turnīrā viņš uzskata par labu treniņu priekš panākumiem pašmāju rīkotajās sacensībās.

Komentāri 3

Sports