Gatavojas Latvijas čempionāta pēdējai kārtai

Nedēļas nogalē ziemas sporta centrā “Mežinieki” notiks Latvijas biatlona čempionāts jauniešiem un junioriem. Tā būs sacensību 2.kārta, kurā biatlonisti sacentīsies individuālajā distancē un masu startā.

Sacensības organizē Latvijas Biatlona federācija sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību un sporta biedrību “Dinamo EG”. Organizatori informē, ka uz starta līnijas stāsies jaunieši, kas dzimuši laika posmā no 1991. līdz 1998.gadam ieskaitot. Sestdien, 17.martā, pulksten 12.00 dalībnieki dosies individuālajā distancē. Katras grupas divdesmit labākie kvalificēsies nākamajā dienā paredzētajam masu startam. Tā sākums plānots pulksten 11.00.

Alūksnieši – savu grupu līderi

Dalībnieku vidū varēs redzēt spēcīgākos jaunākās paaudzes biatlonistus, tajā skaitā arī alūksniešus. Alūksnes biatlona treneris Sergejs Sverčkovs atklāj, ka ar panākumiem jaunieši aizvadījuši Latvijas čempionāta 1.kārtu. “Esam savu grupu līderi,” viņš apgalvo. To apliecina izcīnītās vietas. Vienīgais junioru grupas pārstāvis Krišjānis Meirāns sprintā finišēja otrais, bet iedzīšanā uzvarēja, tuvāko sekotāju apsteidzot par vairāk nekā trīs minūtēm.

Nepārspēti “B” grupā ir alūksnieši Ingus Deksnis, Vladislavs Ņedaivodins un Linards Zēmelis. Lai gan šajā grupā konkurenci veidoja vairāk nekā 20 biatlonisti, kuru vidū bija arī lietuvieši, goda pjedestālu praktiski aizņēma tikai Alūksnes pārstāvji. Sprintā ātrākais bija I.Deksnis, bet L.Zēmelis un V.Ņedaivodins ieguva attiecīgi 2. un 4.vietu. Iedzīšanā pirmais finišēja V.Ņedaivodins, bet tūlīt aiz viņa abi pārējie alūksnieši – I.Deksnis (2.vieta) un L.Zēmelis (3.vieta).

Savukārt Rasma Rudzīte, kas parasti startē “B” grupā, šoreiz spēkus izmēģināja ar gados vecākām konkurentēm. Par spīti vecuma starpībai viņa abās disciplīnās izcīnīja pārliecinošas uzvaras. Sprintā tuvākā konkurente apsteigta par 2:43, bet iedzīšanā – vairāk nekā sešām minūtēm. Jaunākajā jeb “C” grupā startēja Regīna Rudzīte un Kristaps Deksnis. R.Rudzīte abās dienās finišēja ceturtā, bet K.Deksnis, kurš sacentās tikai sprintā – 21.vietā.

Kaļ nākamās sezonas plānus

S.Sverčkovs atklāj, ka Alūksnē plānotā Latvijas čempionāta 2.kārta kļūs par sezonas pēdējo startu. Parādīt sevi no labākās puses alūksniešiem ir svarīgi gan tāpēc, ka individuālajā distancē tiks izcīnīta Jāņa Gulbja piemiņas balva, gan arī nākotnes plānu dēļ. “Nākamajā sezonā notiks kaut kas līdzīgs Pasaules jaunatnes ziemas olimpiskajām spēlēm, uz kurām šosezon devās Linards. Šoreiz to sauks par festivālu. No Latvijas sacensībās varēs piedalīties trīs puiši un trīs meitenes, no kurām daļu vietu gribam iegūt sev,” norāda treneris.

Sports