Gatavojas ūdens motosporta sacīkstēm

Nedēļas nogalē Alūksnē norisināsies Eiropas čempionāts ūdens motosportā „European cup Formula 2” un Latvijas čempionāts visās laivu klasēs. Paralēli šīm sacensībām interesenti tiks aicināti uz Pilssalas stadionu, kur norisināsies ielu futbola čempionāts.

„Ielu futbols būtībā ir tas pats futbols, kas tiek spēlēts māju pagalmos, parkos un pludmalēs, taču galvenā atšķirība ir tāda, ka spēle notiek norobežotā laukumā (10x15m), kurā vienlaikus piedalās četri spēlētāji no vienas komandas,” informēts Latvijas Ielu Futbola federācijas oficiālajā ielūgumā, kas vienas dienas turnīru organizē kopā ar Alūksnes pilsētas domi.

Sacentīsies vairākās grupās

Komandu var veidot četru līdz astoņu cilvēku sastāvā, kur nepastāv dzimuma ierobežojumi – spēlēt vienā komandā var gan sievietes, gan vīrieši. Čempionāta laikā visas komandas būs sadalītas četrās dalībnieku grupās – bērni (vecumā no 5 līdz 13 gadiem), jaunieši (vecumā no 14 līdz 18 gadiem), pieaugušie (vecāki par 18 gadiem) un VIP Uzņēmumi (bez vecuma ierobežojuma).

Komandu reģistrēšanās ielu futbola čempionātam sāksies sestdien pulksten 9.00, bet stundu vēlāk plānota turnīra atklāšana un norise. Iesaistīties čempionātā tiek aicināti pilnīgi visi spēlēt gribētāji, jo, kā uzsver tā organizatori, tas ir visefektīvākais veids, kā veicināt komandas saliedēšanos un uzticēšanos viens otram, kā arī labākais veselīga brīvā laika pavadīšanas veids.

Nozīmīgākie starti – svētdien

Tiesa, divas stundas pēc ielu futbola čempionāta sākuma notiks ūdens motosporta sacensību atklāšana. Šo sacensību norise Alūksnes ezerā kļuvusi jau par tradīciju, uzsver Alūksnes pilsētas domes informācijas aprites speciāliste Evita Aploka, taču šis gads būs īpašs  ar to, ka Eiropas čempionāts „Formula 2000” laivu klasē šajā pusē notiks pirmo reizi. Viņa informē, ka šobrīd dalību sacensībās apstiprinājuši sportisti ne tikai no Latvijas, bet arī Somijas, Zviedrijas un Kuveitas.

Sacensības norisināsies divas dienas, kur nozīmīgākie pārbaudījumi dalībniekus sagaida svētdien. Pulksten 10.00 Alūksnes ezerā sāksies brīvie treniņbraucieni, bet stundu vēlāk sāksies „Formula 2000” laivu klases braucieni. Pulksten 15.00 plānots šīs laivu klases fināla brauciens, kurā tiks noskaidroti šo sacensību uzvarētāji. E.Aploka atgādina, ka sacensības rīko Alūksnes pilsētas dome sadarbībā ar Latvijas Ūdens motosporta federāciju.

Sports