Gatavojas ziemas autosporta sacīkstēm 6

Nākamā gada sākumā Alūksnē tomēr notiks divas ziemas autosporta sacensības. Līdzās pirmajām pašmāju censoņu rīkotajām rallijsprinta sacensībām “Alūksne 2011” Alūksnes novada teritorijā ienāks rallijs “Sarma”, kas Alūksnes novada ceļus izmantos divu ātrumposmu rīkošanai.

Šobrīd abu sacensību rīkotāji intensīvi strādā pie to organizatoriskās puses. Pirmajam starts tiks dots rallijsprintam “Alūksne 2011”, kura norise paredzēta janvāra pirmajā pusē.

Piesaistīs starptautiska līmeņa sportistus

Rallijsprintu organizēs SIA “Auto Stils serviss”. Tā pārstāvis Renārs Salaks informē, ka sacensības gaidāmas nākamā gada 7. - 8.janvārī. Alūksniešiem būs iespēja vērot kopumā sešus ātrumposmus, kas norisinās gan pilsētas tuvumā, gan plašākā novada teritorijā. Plānots, ka sacensību starts tiks dots pie Alūksnes administratīvās ēkas, kur visas automašīnas būs aplūkojamas vienuviet. Rallijsprinta servisa parks paredzēts SIA “ZB auto” teritorijā, Rūpniecības ielā 8f. Arī tur skatītājiem būs iespēja ielūkoties sacensību norisē, aplūkojot apkalpojošo tehniku. “Šobrīd ir apzināti vairāki Latvijas un Krievijas sportisti, kas startēs rallijsprintā “Alūksne 2011”, kā arī ievadītas sarunas ar citu valstu sportistiem,” informē R.Salaks.

Par vienu no mērķiem izvirzīta Igaunijas sportistu piesaiste. Tas tiek darīts, domājot par sacensību perspektīvu tālākajā nākotnē. “Rallijsprints “Alūksne 2011” var kļūt par tradicionālu pasākumu. Mūsu novada ceļi atšķiras ar savu specifisko reljefu, kas sportistiem dotu papildus motivāciju tajos atgriezties gadu no gada,” uzsver R.Salaks. Viņš atklāj, ka sarunās ar vairākiem vietējiem uzņēmumiem rasts mutisks atbalsts pasākumam, kurš tālākajā nākotnē varētu nest Alūksnes vārdu arī aiz Latvijas robežām. “Šis pasākums ar visu organizatorisko centru Alūksnē nestu labumu arī vietējiem uzņēmumiem, kas darbojas pakalpojumu un ēdināšanas jomā,” akcentē R.Salaks.

Rīkos svinīgu braucienu pa pilsētas ielām

Savu vietu starp autosporta sacīkstēm jau iekarojis rallijs “Sarma”. Tā organizatori ir SIA “Gulbenes Auto – moto”, kas Alūksnes ceļus izvēlējies divu ātrumposmu rīkošanai. Organizatoru pārstāvis Alūksnes pusē Aivars Sniķeris informē, ka rallijs notiks nākamā gada 12. - 13.februārī. Sacensību pirmajā dienā sportisti uzturēsies tikai Alūksnē.

Sacensību sākums paredzēts pie Alūksnes administratīvās ēkas, kur, tāpat kā rallijsprinta gadījumā, skatītāji varēs aplūkot visus sacensību dalībniekus. Svinīgā braucienā viņi dosies uz rallija servisa parku SIA “Alūksnes meliorācija” teritorijā. Paredzēts, ka ātrumposmu trases vīsies gar Alūksnes ezeru, caurbraucot Ziemera pagastu teritoriju. Arī šīs sacensības sola pulcēt starptautiska līmeņa sportistus, kas, pēc šā brīža prognozēm, ieradīsies 60 – 80 dalībnieku kuplā pulkā.

Komentāri 6

Romāns

Super! Sen tā vajadzēja! Prieks, ka parādījušies Alūksnē atbalstītāji!

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 09:32

flincha

patiess prieks abos pasakumos,lai izdodaas!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.11 20:40

.

Ja ezers aizsalis butu, tad vatretu pa ledu palaist

pirms 10 gadiem, 2010.11.11 08:57

auto556

super ziņa man prieks,ka būs ari ziemas rallijs musu aluksnes puse.GAIDU AR NEPACIETĪBU!

pirms 10 gadiem, 2010.11.11 07:34

Dziņa

Nu Tas jau ir LABAI, malačii tā turēt!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.10 19:59

Sports