Gunta Zālīša balvas izcīņā vieglatlētikā galveno balvu iegūst alūksniete

Ikgadējā Gunta Zālīša balvas izcīņā vieglatlētikā sacentās jauniešu un junioru grupas pārstāvji no piecām pilsētām. Šajā konkurencē triumfēja alūksniete Nadīna Dudare, kas ieguva galveno balvu - Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidenta G.Zālīša sponsorēto prēmiju.

Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētikas treneris Ilgvars Vaskis norāda, ka šo prēmiju ik gadu piešķir sacensību augstvērtīgāko rezultātu īpašniekam junioru grupā. Pērn galveno balvu izcīnīja sportists no Balviem, kurš trenējās Murjāņu sporta ģimnāzijā. Arī šogad uz to pretendēja pārstāves no Latvijas jaunatnes izlases, kas ir neiztrūkstošas šo sacensību dalībnieces. Neskatoties uz spēcīgo konkurenci, N.Dudarei izdevās apsteigt pretinieces un kļūt par sacensību uzvarētāju.

 

Piebilstams, ka pavisam sportisti sacentās sešās disciplīnās - 30 metru, 400 metru un 1000 metru skrējienos, barjerskrējienā, pildbumbas grūšanā, kā arī augstlēkšanā. No Alūksnes rajona starp atsevišķu disciplīnu uzvarētājiem iekļuvusi Jana Fridrihsberga no Apes, kas izcīnīja uzvaru augstlēkšanā, Kārlis Latiks no Apes, kas uzvarēja 30 metru skrējienā, kā arī alūksniete Dana Krutkina - ātrākā starp 400 metru skrējiena dalībniecēm.

 

Tiesa, neveiksmīgi sacensības beidzās pretendentam uz galveno balvu jauniešu grupā Edgaram Bušenko, kas startēja 400 metru skrējienā. Lai gan nesen notikušajās sacensībās Limbažos viņš savus konkurentus pārliecinoši uzvarējis, šoreiz piedzīvots kritiens, kas licis no turpmākās dalības sacensībās izstāties.

Sports