Hokejs: bērnu turnīrā „Zelta ripa” Apes komandai - sudrabs 7

Piektdien, 10. aprīlī, Vidzemes Olimpiskā centra ledus hallē noslēdzās bērnu hokeja turnīrs „Zelta ripa”. Azartiskās un emocijām bagātās sacensībās uzvarētāju godu izcīnīja Mālpils novada vidusskola, kas finālā pārspēja Apes novadu, savukārt bronzas medaļas izcīnīja Valmieras sākumskolas komanda. Informē  SIA „Vidzemes Olimpiskais centrs” sabiedrisko attiecību speciālists Emīls Ozerinskis.

Viņš atzīst, ka Vidzemes Olimpiskā centra hokeja halles pārvaldnieka un Valmieras hokeja kluba galvenā trenera Jāņa Laura izlolotā bērnu hokeja turnīra „Zelta ripa” pirmā sezona noslēgusies un uzskatāma par izdevušos. Mēneša garumā trešo un ceturto klašu skolniekiem bija iespēja izmēģināt savus spēkus vienā no Latvijas populārājajiem sporta veidiem – hokejā.

"Aizvadot spēles no 10. marta līdz 10. aprīlim,15 komandas sacentās par labākās Vidzemes komandas titulu. Turnīrā piecas komandas pārstāvēja Valmieras pilsētu – trīs komandas Valmieras sākumskolu, viena Valmieras Pārgaujas sākumskolu un Valmieras Viestura vidusskolu. No apkārtējiem reģioniem turnīrā piedalījās Limbažu sākumskola, Valkas pamatskola, Strenču novada vidusskola, Naukšēnu novada vidusskola, Mālpils novada vidusskola, Pāles pamatskola, Vijciema pamatskola, Raunas pamatskola, Matīšu pamatskola un Apes novada komanda," stāsta E.Ozerinskis.

Priekšsacīkstēs komandas tika sadalītas divās apakšgrupās, izspēlējot grupu turnīru un noskaidrojot komandas, kas cīnīsies par godalgotajām vietām. Fināla četriniekā tikās komandas no Valmieras, Mālpils, Apes un Pāles.


"Pusfinālā aizraujoša cīņa risinājās starp Valmieras sākumskolu un Mālpils vidusskolu. Valmierieši dažas minūtes pirms spēles beigām atradās vadībā un devās pretī finālam, bet Mālpils hokejisti atspēlējās un izrāva uzvaru papildlaikā ar 6:5. Otrā pusfinālā Apes novads ar 11:2 uzveica Pāles pamatskolu. Spēlē par trešo vietu Valmieras sākumskola vien dažas sekundes pirms spēles beigām izrāva uzvaru pret Pāli un nodrošināja bronzas medaļas – 5:4. Savukārt finālā risinājās saspringta spēle līdz otrā puslaika vidum, kad Mālpils novada vidusskola salauza Apes novada pretestību un izcīnīja pirmo vietu turnīrā, uzvarot finālā ar rezultātu 9:3," spēles komentē E.Ozerinskis.


Mālpils novada vidusskolas panākumā galvenās lomas spēlēja Brendans Fjodorovs (48 vārti turnīrā), Uvis Strautnieks (41) un Kristers Rauska (35). "Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju ar kopumā 86 gūtiem vārtiem kļuva Apes novada spēlētājs Rihards Berkolds. Valmieras sākumskolai bronzas medaļu palīdzēja nodrošināt Dans Dukurs, kurš turnīrā izcēlās ar 62 gūtiem vārtiem. „Zelta ripa” sacensībās piedalījās ne tika zēni, bet arī kupls pulciņš meiteņu, kuras spēlēja ne sliktāk par puišiem. Turnīra ceturtās spēcīgākās komandas Pāles pamatskolas sastāvā ar 27 gūtiem vārtiem turnīrā izcēlās Linda Rulle," norāda speciālists.


Hokeja formas un ekipējumu turnīra dalībniekiem nodrošina Vidzemes Olimpiskais centrs. Komandas izteikušas vēlmi „Zelta ripa” sacensībās piedalīties arī nākamajā gadā un gaidāms, ka komandu skaits nākamā gada sacensībās palielināsies.

"Zelta ripa 2015" noslēguma tabula


Vieta  Komanda

1. Mālpils novada vidusskola.

2. Apes novads

3. Valmieras sākumskola I

4. Pāles pamatskola

5. Valmieras Pārgaujas sākumskola

6. Limbažu sākumskola

7. Strenču novada vidusskola

8. Vijciema pamatskola

9. Naukšēnu novada vidusskola

10. Valmieras Viestura vidusskola

11. Valmieras sākumskola III

12. Valmieras sākumskola II

13. Raunas pamatskola

14. Valkas pamatskola

15. Matīšu pamatskola


„Zelta ripa” sacensības atbalsta Vidzemes Olimpiskais centrs, Valmieras hokeja klubs, Latvijas Hokeja federācija, Sajūtu parks, Valmieras muzejs, picērija „Čili pica”, atpūtas un sporta komplekss „Avoti”, Gaujas tramvajs, kinoteātris „Gaisma”, j.Daliņa SPortA rehabilitācijas centrs.

Komentāri 7

fans

Malači Apes HK-strādā ar puikām.Kur Alūksnes hokeja dižvīri?Vai Alūksnē puiku nav,kam patīk hokejs?Vai vienkārši trūkst jēgas ko noorganizēt?

pirms 6 gadiem, 2015.04.15 09:16

kauns

Pēdējā laikā Alūksne ir apkaunojums sporta organizēšānā,ne kāda progresa!! Degredācija!! ļoti žēl!!!

pirms 6 gadiem, 2015.04.19 12:02

Aluksnes speletajs

Problema rodas jau vecakos. Pat pieaugusajiem truskst apnemibas atnakt uzspelet. Tapec par berniem nav jegas runat. Personigi es, kamer ir sezona, varteikt katru dienu uz laukumu aizbraucu, un bernu, kas speletu hokeju, prakstiski nav. Ir vairaki kas atnakusi paslidot, bet hokeju spele loti maz. Un nevajag blaut ka jusu dels spele un vina draugi spele. Es pats esmu redzejis ka pa pilsetu, uz dikiem spele. Tad lai nak uz hokeja laukumu spelet. Bus interese, bus iespejas. Citiem nav pienakums skraidit pa dikiem runat ar berniem/vecakiem vai tie grib nakt spelet. Pedejos gados neesmu dzirdejis ka kads no vecakiem butu piegajis pie HK Aluksne biedriem un jautajis par iespeju berniem spelet hokeju.

pirms 6 gadiem, 2015.04.15 13:46

sdf

Nerunā muļķibas. Pirmkārt uz tā tā sauktā laukuma prasa naudu. otkārt bērni kā tādi nekad nevar uzspēlēt jo pa vidu atrodas tev līdzigi lielie no ta tava kluba ka tu nosauci. Un tapec puikas spele uz dikiem. Ape tas ir nostadits daudz savadak un lidz ar to ari ir panakumi. gan lielajiem gan mazajiem.

pirms 6 gadiem, 2015.04.15 14:27

speletajs

Nu vot tu runa mulkibas. Es, ka speletajs, esmu sasutis ka lielie nevar savakties uzspelet. Tris reiz nedelas vakara knapi savacas lai uz 1.5h uzspeletu, a pareja laika dari ko gribi. Naudu neviens neizspiez, bet paprasa, ja nu labpratigi iedod, jo ledu tira, lej un uzkopj visi brivpratigi un pa savu naudu. Un kas liedz mazajie nakt spelet? Es personigi 9-10 gadu vecuma saku spelet ar ta sauktajiem lielajiem, kad vel apes ielas laukuma viss notiek. Nebija problemu. Tas ka musdienu jaunatne vairak cikst ka es nevaru to un nevaru sito un man ir gruti, ta jau ir cita problema. Pret mazajiem vienmer visi spele ar atbildibu un sapratni.

pirms 6 gadiem, 2015.04.15 21:55

je je

Alūksnē jau liela problēma ar treneriem. Vajag jau trenēties nevis tikai spēlēt. Kas notiek ar futbolu,florbolu,volejbolu,nav neviena trenera.Vajadzētu kvalitatīvus, nevis tikai trenerus.Tas jautājums būtu Veļķerim jārisina.

pirms 6 gadiem, 2015.04.19 23:01

ripa

Kas tad notiek Alūksnes novada čempī hokejā? Khl jau play ofi beigušies, bet Alūksnes čempī laikam notiek niknas cīņas, jo uzvarētājs vel nav noskaidrots. Bet varbūt esmu kaut ko palaidis garām-varbūt čempioniem jau kauss pasniegts/

pirms 6 gadiem, 2015.04.20 20:57

Sports