Ielu basketbols; Savās mājās saglabā līderu pozīcijas

Alūksnē pagājušajā sestdienā notikušajā "Ghetto Basket" turnīrā startēja 27 komandas. Vīriešu grupā uzvarēja "Black Sports", sieviešu grupā - "Gacho", U 16 grupā - "4 plus". Tas nozīmē, ka uzvarējušas divas alūksniešu komandas, bet vēl viena alūksniešu komanda "Dzidzis" ieņem trešo vietu vīriešu grupā, kurā sacentās 14 komandas. Savukārt uz otro vietu pakāpušās "Roxana&Co" basketbolistes.

Alūksnē vēsture neatkārtojas
"Finālā neapstādināms bija Iecavas "Black Sports" līderis Artūrs Ausējs, sekmējot uzvaru. Iespējams, ka cīņa par Alūksnes čempionu titulu būtu izvērtusies vēl sīvāka, taču "Livonijas" spēka uzbrucējs Artūrs Lielpēteris bija spiests laukumā doties ar savainotu potīti. Traumu viņš guva iepriekšējā mačā. "Black Sports" izcīnīja uzvaru, pārspējot Siguldas komandu "Livonija" ar rezultātu 15:12," stāsta biedrības "Streetbasket" pasākumu koordinatore Gunta Liepiņa.


Uzvarētāju komandā kopā ar studiju biedriem spēlē arī alūksnietis Kaspars Paegle. Tiesa, G.Liepiņa norāda, ka uzvara apakšgrupā vēl negarantē augstu vietu turnīrā kopumā. Par to jau reiz pārliecinājās arī "Black Sports", kad Valmierā zaudējums tika piedzīvots turnīra ceturtdaļfināla pirmajā kārtā. "Alūksnē vēsture neatkārtojās, un "Black Sports" pirmajā kārtā pārspēja jelgavnieku komandu "Krogs 33", bet pusfinālā uzveica lielākā pārsteiguma autorus "Dzidzis". Līdz šim komanda nebija sevi parādījusi tik labi, taču šoreiz alūksnieši pārsteidza, iekļūstot pirmajā trijniekā," komentē G.Liepiņa. Komandā "Dzidzis" spēlē Edgars Šelders, Edgars Zviedrītis, Krišjānis Graudiņš un Rūdolfs Sviklis.

Jaunie basketbolisti - nepārspējami
U16 grupas turnīrā startēja ne tikai mājinieki, bet arī ciemiņi no citām pilsētām, taču finālā tik un tā tikās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas otrās divīzijas čempionvienības Alūksnes komandas pārstāvji. Par uzvarētājiem kļuva "4 plus" kvartets - Reinis Mednis, Oskars Svars, Reinis Stahovskis un Jānis Kivriņš. Alūksnes bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Juris Iesalnieks atzīst, ka tas nebūt nav pārsteigums, jo skolas audzēkņi jau ir pierādījuši - viņi ir spēcīgāki basketbola spēlē nekā atbraukušie spēlētāji.

"Šoreiz veiksme smaidīja "Gacho" basketbolistēm. Komandā spēlēja Dina Vītola, Kristiāna Oto, Karīna Kica un Žanete Tomsone. Viņas 9.jūlija turnīrā ieņēma otro vietu," saka J.Iesalnieks.

Atkārtoti labāko trijniekā iekļuva "Roxana&Co" (Beāte Kovgere, Sindija Iesalniece, Monta Sondore un Jana Bērziņa), kas trešo vietu nomainīja uz otro pozīciju, bet trešajā vietā- Alūksnes komanda "Reiz maijā" (Jana Volcīte, Laura Volcīte, Maira Zilaua).


4.augusts bija vienīgā diena, kad ielu basketbola komandām bija nepieciešams izdarīt izvēli starp divām pilsētām, jo "Ghetoo Basket" turnīri notika gan Alūksnē, gan Rēzeknē. Vakar vasaras sezonas spēļu turpinājums bija Ventspilī, bet rīt tās notiks Rīgā, Grīziņkalnā. Kopš maija vidus "Ghetto Basket" dodas tūrē pa Latviju, rīkojot 60 turnīrus.

Sports