Iepazīstinās ar sporta nozīmi ikdienā

Laikā no septembra līdz novembrim Alūksnē tiks piedāvāts vēl nebijis bezmaksas semināru cikls „Sports, tava dzīve un tu”. Cikls sastāvēs no sešiem dažādu tēmu semināriem, no kuriem visi būs vērsti uz zināšanu sniegšanu par veselīga dzīvesveida piekopšanu un sportisku aktivitāšu nozīmi ikdienas dzīvē.

Projekta koordinatore Kristīne Leite atklāj, ka ideja par semināru cikla rīkošanu radusies jau pirms kāda laika – brīdī, kad, pārņemot sporta klubu „Silvestrs”, darbību Alūksnē uzsāka biedrība „Spēka pasaule”. „Ikdienas darbā vislabāk var redzēt, kādas ir cilvēku zināšanas par aktīvu dzīvesveidu un pilnvērtīgu brīvā laika pavadīšanu,” viņa skaidro idejas rašanos. „Ja citās pilsētās, kur darbojas „Spēka pasaule”, ir daudz citu sporta klubu, biedrību, interešu grupu un ir pieejama informācija par aktīvu dzīvesveidu, tad Alūksnē šādu iespēju nav tik daudz, tāpēc arī radās ideja par šādu semināru.”


K.Leite informē, ka cikls sastāvēs no sešiem dažādu tēmu semināriem, kas notiks katru otro sestdienu sporta kluba telpās. Pirmais paredzēts šo sestdien, kad laikā no pulksten 10.00 līdz 12.00 profesionāla sporta trenera vadībā varēs uzzināt par iespējām sportot ikdienā, neizmantojot atpūtas un sporta klubu pakalpojumus, kā arī iepazīties ar ieteikumiem pareizai sportisko aktivitāšu piekopšanai veselības uzlabošanas nolūkos. Sākot no pulksten 12.30 līdz 16.00, interesenti šīs zināšanas varēs izmēģināt praksē, kad trenera vadībā notiks teorētiskajā daļā apgūtā demonstrējumi.


Pēc līdzīga principa, daļu laika atvēlot teorijai un daļu – praksei, plānots veidot arī pārējos seminārus, kas būs veltīti šādām tēmām: spēka treniņu īpatnības un pamatnoteikumi (26.septembris); uzturs un tā ietekme uz cilvēka veselību (10.oktobris); aerobo treniņu veidi un to nozīme vispārējā veselības stāvokļa uzlabošanā (24.oktobris); sporta traumas (7.novembris); sabiedrībā pazīstamu cilvēku pieredze savas veselības uzlabošanā jeb „Arī es to varu!” (21.novembris). Par semināru vadītājiem kļūs sporta treneri, sportisti un fizioterapeiti jeb, atkarībā no tēmas, attiecīgās jomas speciālisti.


„Pēdējā semināra cikla dienā būs lieliska iespēja tikties un klātienē uzdot jautājumus pazīstamiem sportistiem un uzzināt, kā fiziskās aktivitātes ir izmainījušas viņu dzīvi,” saka K.Leite. Tāpat viņa norāda, ka seminārā būs laipni gaidīts ikviens interesents bez vecuma ierobežojuma, bet it sevišķi – jaunieši.

Sports