Ir ieceres, nav finansējuma 12

Latvijas sestajā sporta kongresā valsts un nevalstiskās organizācijas, kā arī valdības pārstāvji sprieda par valsts sporta politikas attīstību, pamatnostādnēm līdz 2020.gadam, aktualizēja problēmas un meklēja risinājumus. Kongresā piedalījās arī Alūksnes un Apes novadu sporta darba organizatori.

Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris stāsta, ka uz kongresu devies ar lielām cerībām, jo sporta jomā daudzas problēmas prasa nekavējošu risinājumu. “Braucu ar vēlmi sagaidīt konkrētus risinājumus un lēmumus, taču jau kongresa sākumā tika teikts, ka šoreiz  tas neko nelems un rezolūcijas nepieņems. Aktuālākas tēmas tika pārrunātas vien rekomendējošā formā,” stāsta V.Veļķeris. Tas gan nenozīmē, ka tikšanās bija mazāk vērtīga, jo kongresa laikā tika pārrunāts daudz aktualitāšu. V.Veļķeris kā aktuālākās tēmas akcentē sporta attīstības koncepcijas 2013.-2020.gadam izstrādes apspriešanu un sporta infrastruktūras iespējamos virzienus un veidus.

V.Veļķeris piekrīt izteiktajam apgalvojumam, ka jāsabalansē visi virzieni - augstu sasniegumu sports, bērnu, jauniešu un tautas sporta un veselīga dzīvesveida aktivitātes. “Ir jāsakārto vispārizglītojošo skolu sporta būves, kā arī reģionu un novadu centros jābūt kvalitatīvām sporta būvēm un jābūt cilvēkiem sasniedzamā attālumā. Gribētos, lai šīs sporta būves nebūtu tukšas. Par to ir jādomā, un tam varētu izmantot arī dažādas metodes, piemēram, popularizējot un reklamējot sportiskas aktivitātes un veselīgu dzīvesveidu televīzijā, radio, interneta vidē un presē. Šobrīd šādas  reklāmas tikpat kā nav vai ir ļoti neliela,” stāsta V.Veļķeris. Lai gan kongresā tika runāts daudz pozitīva, V.Veļķeri nepamet bažas, ka daudz kas varētu neīstenoties, jo, kā kongresa laikā debatēs izteicās vairāki delegāti, 2013.gadā valsts budžetā konkrēta finansējuma tam nav.

Apes novada sporta darba organizatoram Jurim Ozoliņam kongresa laikā radusies pārliecība, ka Latvijas sporta sabiedrība un vadošie darbinieki ir ieinteresēti, lai sporta kustība Latvijā uzlabotos. No visa kongresā dzirdētā J.Ozoliņam saistošas likās tieši sadzīviskas nianses. “Priecē, ka vairs nerunā par Murjāņu sporta skolas likvidāciju, bet gluži pretēji – par attīstību un jaunu ēku celtniecību. Līdz šim Olimpiskā komiteja finansiāli atbalstīja sporta veidus, kuros tika gūtu panākumi, bet šobrīd paredzēts dalīt finansējumu visām apmēram 30 sporta veidu federācijām. Tika runāts arī par nepietiekamu sporta stundu skaitu skolās un esošo divu stundu vietā, rosināja ieviest 3 vai pat 4 stundas nedēļā. Tas būtu ļoti pozitīvi,” atzīst J.Ozoliņš. Kongresā izskanēja aicinājums organizēt skolēnu un tautas sporta aktivitātes, pulciņus un treniņus. Savukārt sporta pedagogu un treneru atalgojuma problēmai konkrēti risinājumi neizskanēja.

Komentāri 12

,

...jaa un vins arii grozaas AP shiim lietaam,diemzeel...Runaat jau maak smuki.

pirms 8 gadiem, 2012.11.27 10:43

.

Veļķeris ir reālists, viņš zina ap ko un kā lietas grozas!

pirms 8 gadiem, 2012.11.27 08:13

ex

Kauns aluuksnieshiem,ka jau gadu desmitiem pie skolaam nav neviena normaala sporta laukuma!Par stadionu vispaar nerunaasim,jo taa jau kopsh septindesmitajiem gadiem nav arii pilseetaa,kad uz izdedzu skrejcelja uzleeja asfalta segumu...Pirms paaris gadiem likaas,ka buus ceriibas treneeties uz moderna skrejcelja,bet laikam izdeviigaak bija apjozt laukumu ar nevienam nevajadziigaam norobezojoshaam metaala trubaam,uzgaazt veel vienu asfalta kaartu ,nevis beidzot uzliet normaalu skrejcelinju!Diemzeel cilveekiem,kuri skrien pa mezu,liekas,ka ar to pilniigi pietiek...,,Jaunajaa stadionaa,,nedriikst arii mest disku,shkeepu un veseri,jo maaksliigaa seguma futbola laukumaa to noteikumi neparedz...,taatad vieglatleetika kaa sporta veids,visu sporta veidu pamats,tiek faktiski izniicinaata.,bet orientieristiem un ,,bumbotaajiem,,par to ,protams,galvas nesaap.Taapat taas nesaap tiem ,kuri ,,biida,,bomziishiem maajas par 150 000,...vai kapu buudinjas par 18 000,....Bezceriigi projektinji...

pirms 8 gadiem, 2012.11.27 01:07

Abi sporta vadītāji varēja paskaidrot,ko savā darbā izmainīs,lai iespējas ar sportu nodaroties kļūtu labākas.

pirms 8 gadiem, 2012.11.26 22:00

Ozoliņam būtu jārosina organizēt sporta skolu Apes vidusskolas sporta kompleksā,ne jāprāto par darbiem Murjāņos

pirms 8 gadiem, 2012.11.26 20:09

Veļķeris tālāk par orientēšnos demžēl neredz!
Tādus sporta darba vadītājus mums diezvai vajag!!!

pirms 8 gadiem, 2012.11.26 18:43

to Es

Pareizi jau pateica, un pat Tu tam piekrīti. Tiešām orientēšanās un nekas cits. Vai tika kas slikts pateikts? Kāpēc pie skolām sporta laukumu nav? Vai ja ir tad bēdīgā stāvoklī. Vai arī sporta laukumam paredzēto vietu atdod kaut kādai biedrībai, kura sasolīja nezin kādus labumus, bet tā rī nekas nenotika. Apšaubāmi projekti. Ir vajadzīga stingra roka, nevis sildīties slavas staros. Nu nav Vilnim kampiena, savus uztur un par pārējo necenšas.

pirms 8 gadiem, 2012.11.26 18:40

Es

Izskatās, ka pēdējais komentētājs nav vairāk redzējis neko par gateri, jo no šis lietas pilnīgi neko nesaprot, kur nu vēl raksta ar brutālām stila kļūdām! Noliek orientieristus, ja kas LATVIJAS GADA POPULĀRĀKAIS SPORTA VEIDS "ORIENTĒŠANĀS".
Un Veļķeris ir malacis runājot par sporta lietām Novadā!

pirms 8 gadiem, 2012.11.26 17:51

Veļķeri sen jau vajadzēja partiekt un vietā ielikt kādu kurš redz drusku tālāk par kompasu un karti!

pirms 8 gadiem, 2012.11.26 14:18

.

Velkeris pesimists
Ozolins optimists
Un tad brinamies, ka Ape notiek viss, bet pie mums nekas.

pirms 8 gadiem, 2012.11.26 14:02

Sports