Izaicinājuma kauss ļauj sacensties ar sev līdzīgajiem 4

Nedēļas nogalē Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē notika cīņa par uzvaru Alūksnes novada basketbola čempionāta Izaicinājuma kausā. Lai gan šajā turnīrā piedalīties bija aicinātas komandas, kas meistarības ziņā nevar pretendēt uz uzvaru pamatturnīrā, tajā netrūka ne sportiskā azarta, ne līdzjutēju pūļu.

“Biju patīkami pārsteigts, ka cilvēki zālē uzturējās no rīta līdz vakaram,” atzīst sacensību direktors Juris Iesalnieks. Divās dienās katra komanda aizvadīja sešas spēles, izspēlējot katra ar katru. Kaut gan spēles laiks bija saīsināts, intensīvais grafiks prasīja ne vien meistarību, bet arī izturību: pirmajā dienā spēles sākās pulksten 10.00 rītā, bet beidzās pēc 21.00 vakarā. Arī turnīra otrajā dienā komandas savu vietu turnīra tabulā noskaidroja vien dienas izskaņā.

Septiņu komandu konkurencē uzvaru izcīnīja “Gaujiena”, kas visās spēlēs bija pārliecinoši pārāki: mazākā punktu starpība, ar kuru uzvarēts, bija četri punkti, bet lielākā – gandrīz 30. Labāko trijniekā iekļuva “BJSS'96” (2.vieta) un “BJSS 2” (3.vieta), bet pārējās komandas sarindojās sekojošā secībā: “eco.lv” - 4.vieta, “Standarts” - 5.vieta, “Greivo” - 6.vieta, bet “Zelta balodis” - 7.vieta. Lai gan jau šo sestdien sāksies pamatturnīra spēles, Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris sola, ka šīm komandām vēl būs iespēja uzspēlēt. “Apsveram domu, ka sezonas izskaņā varētu sarīkot līdzīgu turnīru,” viņš atklāj. J.Iesalnieks norāda, ka vairums komandu jau tagad apliecinājušas savu gatavību tajā piedalīties. “Šīm komandām tā ir iespēja spēlēt ar sev līdzvērtīgiem pretiniekiem,” viņš vērtē.

Savukārt V.Veļķeris piebilst, ka šāda veida turnīrs ļauj izpausties tiem spēlētājiem, kuriem ikdienā prioritāte ir citi sporta veidi. “Izaicinājuma kausu man gribētos nosaukt par tādu tautas turnīru, jo šeit spēlētāju rindās varēja manīt visdažādāko sporta veidu pārstāvjus – biatlonistus, slēpotājus, riteņbraucējus, florbolistus, hokejistus, orientieristus, vieglatlētus,” viņš uzskaita. Doto iespēju novērtējuši arī paši spēlētāji, kas atzīst, ka, pateicoties šim turnīram, beidzot gūta iespēja izjust īsto spēles garšu, kad spēlēts tiek punkts punktā, nevis ar vairāku desmitu punktu pārsvaru.

Turnīra tabula

 

Vieta

Komanda

Uzvaras

Zaudējumi

Iemestie/

zaudētie

grozi

Punkti

1

“Gaujiena”

6

0

244 – 157

12

2

“BJSS'96”

4

2

258 – 243

10

3

“BJSS 2”

4

2

224 – 208

10

4

“eco.lv”

3

3

198 – 175

9

5

“Standarts”

2

4

182 – 205

8

6

“Greivo”

2

4

195 – 227

8

7

“Zelta balodis”

0

6

180 – 266

6

 

Komanduapraksti

BJSS'96


BJSS 2

eco.lv

Gaujiena

Greivo

Standarts

Zelta balodis

BJSS'96

46:45

26:33

48:55

48:41

35:26

55:43

Lai gan piedalīties Izaicinājuma kausā bija aicinātas tās komandas, kas meistarības, laika vai citu prioritāšu dēļ nevar piedalīties pamatturnīrā, atsevišķi dalībnieki to izmantoja kā iespēju gūt pieredzi dalībai īstajā čempionātā. Tāda ir komanda "BJSS'96", kas Izaicinājuma kausā piedalījās trenera Jāņa Nīkrenča vadībā. Viņš atklāj, ka komandā spēlē Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi, no kuriem neviens vēl nav sasniedzis 16 gadu vecumu. "Pamatturnīrā mēs spēlēsim tieši tādā pašā sastāvā, bet zem "4plus" nosaukuma," informē treneris. Tā kā pērn "4plus" kļuva par novada čempioniem, Izaicinājuma kausā nolemts startēt ar citu nosaukumu, lai "nejauktu pretiniekiem galvas". "Šoreiz zem "4plus" spēlēs pilnīgi citi puiši. Paldies komandas sponsoram Askoldam Zelmenim, kurš piekritis atteikties no čempionu titula. Esam vienojušies, ka viņš atbalstīs jaunos spēlētājus turpmākos četrus gadus, tā ka tas būs ieguldījums basketbola attīstībā. Pagaidām puiši vēl nav tādā līmenī, lai varētu sacensties par uzvaru, bet, kā jau teicu sponsoram - aiz laba prāta nevienam ceļu negriezīsim un neko bez cīņas neatdosim," uzsver J.Nīkrencis.


Komandā spēlēja: Alberts Žagars, Artūrs Fursenko, Artūrs Voskis, Ilgvars Dzilna, Jānis Kivriņš, Jānis Žagars, Lauris Bērziņš, Oskars Svars, Reinis Mednis, Reinis Stahovskis, Ritvars Bukovskis, Rūdolfs Avots

 

BJSS 2


BJSS'96

eco.lv

Gaujiena

Greivo

Standarts

Zelta balodis

BJSS 2

45:46

26:24

29:49

46:24

33:24

45:41

Tāpat kā "BJSS'96", arī "BJSS 2" komandas sastāvu veido Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi, kas pretendē uz dalību īstajā Alūksnes novada basketbola čempionātā. Komandas treneris Gints Kliests atklāj, ka puiši ir dažāda vecuma - sākot no vecākās grupas pārstāvjiem līdz pat 1996. un 1997.gadā dzimušajiem. "Swedbank" Latvijas Jaunatnes basketbola līgā viņi spēlē katrs savā komandā. Šī iemesla dēļ Izaicinājuma kauss izmantots, lai puiši saliedētos kā komanda. "Viņiem vajadzēja saspēlēties savā starpā, lai pamatturnīrā varētu kaut cik labu sniegumu parādīt," saka G.Kliests. Vērojot puišu sniegumu, viņš atzīst, ka ar katru spēli parādīts arvien lielāks progress. "Viss notika tā, kā tam vajadzēja būt: sāka ļoti slikti, bet pamazām sapratās, iespēlējās un beigās aizgāja pavisam labi," vērtē treneris. Jautāts par komandas gatavību piedalīties pamatturnīrā, kur spēlētāju meistarības līmenis būs daudz augstāks, G.Kliests norāda, ka puiši ir nobrieduši cīnīties arī ar stiprākiem pretiniekiem. "Kādu viņi noteikti uzvarēs, kādam - zaudēs, tomēr, cerams, ka cīnīties cīnīsies godam," viņš saka.


Komandā spēlēja: Artūrs Šelders, Edijs Orlovs, Ernests Langrāts, Jānis Strapcāns, Kārlis Žīgurs, Klāvs Bērziņš, Kristers Belovs, Marks Kuzņecovs, Rihards Gross, Roberts Prindulis, Rolands Tišanovs, Ronalds Tomsons

 

eco.lv


BJSS'96

BJSS 2

Gaujiena

Greivo

Standarts

Zelta balodis

eco.lv

33:26

24:26

19:27

31:39

48:27

43:30

Komanda "eco.lv" pašmāju basketbola turnīrā nav iesācēja. Tās pamatkodola spēlētāji čempionāta dalībnieku rindās redzami jau vairākus gadus: sākumā kā "Studenti", bet kopš pagājušā gada - kā "eco.lv". Tiesa, šoreiz komandu ar iepriekšējiem gadiem saistīja tikai nosaukums, jo līdzās bijušajiem "Studentiem" laukumā devās arī daļa "Veterānu" spēlētāji. Komandas pārstāvis Juris Iesalnieks atklāj, ka abu apvienošanās notikusi pēdējā brīdī. "Atsevišķi kā komanda "Veterāni" vēl nebija gatavi startēt, bet "eco.lv" pietrūka spēlētāju - tā radās komanda, kurai pievienojās vēl daži spēlētāji no malas," viņš skaidro. Lai gan "eco.lv" izcēlās ar visvecākajiem spēlētājiem, J.Iesalnieks norāda, ka tam gadi par sevi nav likuši manīt. "Lai gan skaitāmies veterāni, sevi par tādiem neuzskatām. Esam pilnā kaujas gatavībā, ko arī pierādījām, uzvarot dažus labus gados jaunākus spēlētājus," viņš uzsver. Izaicinājuma kausā gūtā pieredze ļāvusi apjaust savu spēju robežu, liekot saprast, ka nākamajā turnīrā "Veterāni" jau varētu iziet kā pilnīgi patstāvīga blice.


Komandā spēlēja: Ainars Melders, Ainis Puķītis, Ardis Tomsons, Edžus Tomsons, Ēriks Gross, Ēriks Mediss, Igors Kovaļevskis, Juris Iesalnieks, Modris Lazdekalns, Raivis Bērziņš, Sandris Petrovs, Uldis Bērziņš

 

Gaujiena


BJSS'96

BJSS 2

eco.lv

Greivo

Standarts

Zelta balodis

Gaujiena

55:48

49:29

27:19

31:27

43:23

39:11

Lepns un gandarīts - tā par komandas "Gaujiena" sniegumu saka tās treneris Rolands Ozoliņš. Lai gan komanda veidota, galvenokārt, no Gaujienas jaunās paaudzes pārstāvjiem, viņiem turnīrā izdevies izcīnīt tikai uzvaras, nepiedzīvojot nevienu zaudējumu. "Visas uzvaras puiši "izvilka" praktiski saviem spēkiem. Ja pirmajā dienā es spēli vadīju no malas, tad otrajā nevarēju būt klāt. Tas nozīmē, ka visa atbildība gūlās tikai uz pašu pleciem," saka R.Ozoliņš. Vērojot komandas spēli, viņš juties patīkami pārsteigts, cik labi puiši prot saspēlēties. "Viņi pierādīja, ka sasnieguši diezgan labu līmeni. Lai gan pēc rezultātiem varētu likties, ka uzvaras nākušas bez īpašas cīņas, spēles nebija vieglas," apgalvo R.Ozoliņš. Savu lomu nospēlējusi iespēja piedalīties Apes novada basketbola čempionātā. "Tas ļāva saspēlēties," atzīst komandas treneris. Jautāts, kāpēc komanda pie tik augstas sagatavotības izvēlējās piedalīties Izaicinājuma kausā, nevis pamatturnīrā, gaujienietis norāda, ka spēlētājiem basketbols nav primārais. "Mūsu komandā lielākā cieņā ir volejbols," viņš atklāj. "Basketbols arī ir tuva spēle, tomēr vairāk koncentrējamies uz volejbola čempionātu."


Komandā spēlēja: Arvīds Sams, Ivars Laiva, Jānis Guoģis, Klāvs Bērziņš, Kristaps Bērziņš, Mareks Nikolajevs, Nauris Guoģis, Ritvars Ņeupakojevs, Rolands Ozoliņš, Toms Dandens

 

Greivo


BJSS'96

BJSS 2

eco.lv

Gaujiena

Standarts

Zelta balodis

Greivo

41:48

24:46

39:31

27:31

23:39

41:32

"Ja Alūksnes novada basketbola čempionāts tiktu rīkots iepriekšējo gadu formātā, tad mūsu šeit nemaz nebūtu," apgalvo komandas "Greivo" pārstāvis Jānis Štrauss. Komandā apvienojušies, galvenokārt, Liepnas pagasta spēlētāji, kas spēkus čempionātā izmēģinājuši vairākkārt. Tiesa, puišiem, kas basketbolu uzspēlē prieka pēc, ir grūti konkurēt ar tiem, kas trenējas mērķtiecīgi. "Dalības maksa priekš pagastos dzīvojošajiem ir diezgan ievērojama. Ja mēs ar grūtībām savācam naudu, bet nospēlējam tikai pāris spēles - pazūd jēga piedalīties," atzīst J.Štrauss. Tā kā Liepnā lielākā cieņā ir florbols un volejbols, pieņemts lēmums koncentrēties uz šiem turnīriem, bet, tiklīdz uzzināts, ka čempionāts iecerēts citādākā formā, domas mainījušās. "Komandas ir spēkos līdzvērtīgākas, spēle interesantāka un parādās pārliecība, ka uzvara nav nekas neaizsniedzams," prieku par dalību neslēpj J.Štrauss. Lai gan līdz labāko trijniekam komandai tā arī neizdevās tikt, lēmumu piedalīties liepnenietis nenožēlo. "Sajūtas ir daudz pozitīvākas, nekā iepriekšējos gados," viņš atklāj. "Šoreiz mēs tiešām varējām izjust īsto spēles garšu, cīnoties punkts punktā, nevis "vilkt" spēli, redzot, ka pretinieks ir priekšā par vairākiem desmitiem."


Komandā spēlēja: Aigars Sniedzāns, Ainis Griška, Gatis Krauja, Guntars Zadumovs, Jānis Štrauss, Renārs Cepurnieks, Sandis Musulis, Uldis Irbe

 

Standarts


BJSS'96

BJSS 2

eco.lv

Gaujiena

Greivo

Zelta balodis

Standarts

26:35

24:33

27:48

23:43

39:23

43:23

Pirmo reizi spēkus Alūksnes novada čempionātā izmēģina komanda "Standarts". Jautāts par komandas sastāvu, tās pārstāvis Mārtiņš Celms atklāj, ka tajā apvienojušies vietējie puiši, kuri mācās Smiltenes valsts tehnikumā. Šī iemesla dēļ viņi laukumā izgāja ar formām, ko rotā "Smiltene" nosaukums. "Īstās formas nepaspēja uztaisīt, tāpēc aizņēmāmies no skolas," skaidro M.Celms. Piedalīties čempionātā puiši nolēmuši, jo "nav jau citu ko darīt". "Spēlēt tikai savā starpā nav interesanti. Gribas pacīnīties ar nezināmiem pretiniekiem," viņš saka. Pirms čempionāta komanda sanākusi kopā ik sestdienu, lai uzspēlētu basketbolu sporta angārā. "Skrienam, trenējamies, lai nebūtu īpaši stīvi," M.Celms iepazīstina ar treniņu norisi. Vērtējot Izaicinājuma kausā parādīto sniegumu, komandas pārstāvis atzīst, ka "kļūdu vēl ir daudz, bet būs labi". Turnīrs viņiem kļuvis par sava veida iesildīšanos pirms lielā pamatturnīra, kurā pēdējā brīdī nolemts piedalīties. "Startēsim pilnīgi tādā pašā sastāvā un tad jau redzēs, kā būs," piebilst M.Celms.


Komandā spēlēja: Armīns Podziguns, Artis Bāliņš, Dāvis Šķipsna, Dzintars Salaks, Edgars Zvejnieks, Emīls Katucāns, Kristaps Freijs, Mārtiņš Celms, Rihards Salaks, Rihards Zvejnieks, Uldis Dokte, Valdis Alvaters, Vunders Zitāns

 

Zelta balodis


BJSS'96

BJSS 2

eco.lv

Gaujiena

Greivo

Standarts

Zelta balodis

43:55

41:45

30:43

11:39

32:41

23:43

Pateicīgi čempionāta organizatoriem par jauno formātu ir arī tā pastāvīgie dalībnieki - komanda "Zelta balodis", kas sevi pozicionē kā esošo un bijušo biatlonistu blici. Šie puiši nekad par savu mērķi nav izvirzījuši uzvaru, bet gan piedalīšanos, satikšanos ar sen neredzētiem draugiem un paziņām, kā arī prieku, ko sniedz aktīvā atpūta basketbola laukumā. Lai cik slikti iepriekšējos gados nav gājis, "Zelta balodis" nekad nav nokāris galvu un ik reizi no jauna redzams dalībnieku vidū. Ne velti viens no komandas puišiem savulaik apgalvoja, ka basketbola čempionāts bez "Zelta baloža" vairs nav iedomājams. Tiesa, šoreiz dalība turnīrā sniegusi pavisam citādākas sajūtas. "Ir forši, kad spēlē ar komandām, kas ir līdzīgos spēku samēros, nevis kā lielajā turnīrā, kad zaudē ar 40:90," saka komandas pārstāvis Artūrs Grīnbergs. Pozitīvi viņš atsaucas arī par turnīra ilgumu. Tas ļāvis sanākt kopā uz spēlēm gandrīz visiem komandā pieteiktajiem, jo vairums vairs nedzīvo Alūksnē. Lai gan uzvaras šoreiz izpalika, A.Grīnbergs atzīst, ka puiši labi pavadījuši laiku un guvuši pozitīvas emocijas. "Tieši tāpēc jau arī mēs piedalījāmies," viņš uzsver.


Komandā spēlēja: Arturs Švūksts, Artūrs Grīnbergs, Atis Putnis, Edgars Zviedrītis, Ivars Lazdiņš, Oskars Muižnieks, Salvis Vītoliņš, Sandris Sniedze, Toms Leitis

Komentāri 4

Kā Gaujiena varēja uzvarēt, vēl tagad domāju ka tas ir joks!

pirms 9 gadiem, 2012.01.19 10:40

Sports