Izcīna piecas godalgas

Alūksnes bērnu un jaunatnes sporta skolas džudisti atgriezušies no sacensībām Igaunijā, kur vairāk nekā 300 dalībnieku kuplā konkurencē izcīnījuši četras zelta un vienu bronzas godalgu.

Alūksnes džudo treneris Aivars Mālnieks informē, ka X starptautiskais džudo turnīrs “Narva 2010” pulcējis septiņu valstu džudistus, kas pārstāvēja Latviju, Lietuvu, Igauniju, Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu un Somiju. No Alūksnes uz sacensībām devās astoņi sportisti, kas sacentās U – 13, U – 15 un U – 17 vecuma grupā.

Palīdz iegūt galveno balvu
Vecuma grupā līdz 13 gadiem par laureātiem kļuva Dairis Golubevs (1.vieta svara kategorijā virs 60 kilogramiem) un Rainers Ķesters (3.vieta svara kategorijā līdz 34 kilogramiem), vecuma grupā līdz 15 gadiem – Rolands Dobelnieks (1.vieta svara kategorijā līdz 55 kilogramiem), vecuma grupā līdz 17 gadiem – Edijs Sadovņikovs (1.vieta svara kategorijā līdz 66 kilogramiem) un Oskars Bēniņš (1.vieta svara kategorijā līdz 81 kilogramam). Turnīrā suminātas arī labākās komandas, kas noteiktas, ņemot vērā izcīnītās zelta godalgas. Alūksnieši apvienojušies vienā komandā ar diviem citiem Latvijas džudo klubiem. Alūksnes džudistiem izcīnot medaļas, komanda ieguvusi galveno kausu un 300 eiro prēmiju. Šī naudas balva sadalīta uz visiem godalgas ieguvušajiem sportistiem.

Veidos starptautisko sacensību pieredzi

A.Mālnieks atklāj, ka šīs bija pirmās sacensības pēc vasaras pārtraukuma. Jaunās sezonas turpinājums paredzēts jau šās nedēļas nogalē, kad notiks Latvijas čempionāts komandu cīņās. Savukārt oktobra sākumā plānots doties uz turnīru Varšavā (Polija). “Vairākiem džudistiem tuvojas tas vecums, kad viņi varēs pretendēt uz dalību Eiropas čempionātā. Ja plānus izdosies īstenot, Varšavas turnīrs būs laba iespēja starptautisko sacensību pieredzes bagātināšanai. Tā vēlāk noderēs, startējot atlases turnīros,” skaidro džudo treneris. Bez šīm abām sacensībām sezonas pirmā puse tiks veltīta dalībai vairākos Latvijas turnīros. Tie beigsies ar pašu organizēto starptautisko Ziemassvētku džudo turnīru, kas šogad notiks desmito reizi pēc kārtas.

Sports