Izlases sezonas budžets jau izsmelts

Latvijas biatlona izlasei ir finansiālas problēmas un šobrīd esot iztērēta visa nauda, bet nākotne ir miglā tīta, intervijā laikrakstam "Diena" stāsta Latvijas Biatlona federācijas prezidents Jānis Bērziņš.

Pēc vairāku līderu aiziešanas no biatlona gan vīrieši, gan sieviešu komandā jaunajiem sportistiem pagaidām nav bijušu augstu panākumu, kas ļautu kandidēt uz iekļūšanu Latvijas Olimpiskajā vienībā A sastāvā. Izpaliekot panākumiem, biatlonistiem jau kuro sezonu ir finansiālas problēmas, tādējādi pirms sezonas nav iespējams realizēt visu ieplānoto treniņu darbu.

Kā norāda Bērziņš, finansiālais jautājums ir nozīmīgākais pirms sezonas.

"Pirms Vankūveras gadu no gada bija aptuveni pa 15 tūkstošiem latu uz katru sportistu vienai sezonai. Es nerunāju par sponsoriem, bet gan par valsts atbalstu. Tolaik budžeta lielāko daļu veidoja nauda no Latvijas Olimpiskās vienības. Kopējais budžets tobrīd bija kungiem ap 120 tūkstošiem, sievietēm – ap simt tūkstošiem latu. Uz šo brīdi par visiem kopā nav simt tūkstošu... No valsts finansējuma caur LOV ienāca 10 000 latu. LOV sastāva sportistam plus alga vēl kādi septiņi tūkstoši… Kādi 20 000 caur LOV programmām. Vēl 9600 latu gadā caur Sporta veidu federāciju atbalstu. Pārējie 60 000 jāsavāc ar cepuri rokā," turpina Bērziņš, atklājot, ka šobrīd savāktā nauda jau ir iztērēta. "Faktiski budžeta vairs nav. Komanda aizsūtīta uz "pirmo sniegu" ar cerību, ka būs arī par ko atbraukt atpakaļ."

Vīriešu biatlona izlasē pirmajos trijos Pasaules kausa posmos startēs Edgars Piksons, Andrejs Rastorgujevs, Arturs Koļesņikovs, Rolands Pužulis un Toms Praulītis. Neviena no dāmu izlases sportistēm pagaidām nav ieguvusi tiesības startēt pirmajos Pasaules kausa posmos. Katrā individuālā distancē Latvija drīkstēs gan pieteikt tikai trīs sportistus.

Tikmēr pārējiem izlases komandas dalībniekiem jāsāk sezona ar mēģinājumiem kvalificēties startiem Pasaules kausos, izpildot normatīvu IBU kausa pirmajos posmos. Šajās sacensībās startēs Žanna Juškāne, Inga Paškovska, Baiba Bendika, Krišjānis Meirāns, Daumants Lūsa, Jānis Bērziņš un Mārcis Paeglītis.

Biatlona jaunā sezona sāksies 24.novembrī ar Pasaules kausa pirmā posma sacensībām Zviedrijā.

Biatlons 2012./2013. gada sezonas kalendārs
Pasaules kausa posmi
24.XI-2.XII Estešundā Zviedrijā
5.-9.XII Hohfilcenē Austrijā
12.-16.XII Pokļukā Slovēnijā
1.-6.I Oberhofā Vācijā
8.-13.I Rūpoldingā Vācijā
16.-20.I Antholcā Itālijā
27.II-3.III Holmenkolenā Norvēģijā
4.-10.III Sočos Krievijā
11.-17.III Hantimansijskā Krievijā
Pasaules čempionāts
6.-12.II Novo Mesto, Čehijā
Pasaules čempionāts jauniešiem un junioriem
23.I-1.II Obertiljahā Austrijā

Sports