Jāņa Baltauša piemiņas kauss aizceļo uz Igauniju

Šogad Apes vidusskolas sporta zālē tika aizvadīts Jāņa Baltauša piemiņas turnīrs galda tenisā. Par uzvarētāju kļuva Igaunijas pārstāvis Agnars Pirnpuu, otrajā vietā Aivars Dulbergs, bet trešais  - vecmeistars no Valmieras  Guntis Legzdiņš.

Pirmo reiz Apē

Šoreiz tradicionālais piemiņas turnīrs tika aizvadīts Apē. Sacensību organizators Aivars Dulbergs atzīst: “Ar šausmām pētīju laika prognozi un redzot, ka sacensību dienā gaidāms lietus, meklēju citus variantus. Teikšu godīgi, ir apnicis skraidīt pa zāli ar lupatu rokās un nepārtraukti slaucīt. Pie mums atbrauc nopietni spēlētāji, nav skaisti un ir arī ļoti bīstami, nedod Dievs, ja kāds gūst traumu sezonas sākumā. Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris solīja, ka nākamgad, ja rīkosim novada čempionātu, varētu mēģināt spēlēt ģimnāzijas sporta zālē, bet mums tās atkal ir papildu izmaksas un darbs, jo jāpārved galdi un barjeras.” Viņš stāsta, ka saņemts piedāvājums turnīru rīkot Apē, kur realizēts projekts un iegūti septiņi jauni galda tenisa galdi un 60 barjeras, kā arī tīkliņi. Tur ir skaista zāle, tāpēc ar lielu prieku piekrituši sacensības aizvadīt Apē. Pats galvenais, ka visiem dalībniekiem ļoti paticis un bijuši stāvā sajūsmā, arī  par to, ka turnīrā var apvienoties divi novadi. Organizatori saka paldies Apes novada pašvaldībai par sarūpēto zāli un inventāru, Alūksnes novada pašvaldībai par balvām dalībniekiem. A. Dulbergs ļoti priecājas par šādu sadarbību.

Foršas sacensības

Kā jau vienmēr, pirms spēlēm to organizators A. Dulbergs prognozē uzvarētāju. Šoreiz nekļūdījies ar igauņa uzvaru, bet liels pārsteigums bijis pašam, ka izcīnījis otro vietu ļoti spēcīgā konkurencē. “Man ir liels prieks par otro vietu, jo bija atbraukuši visi spēcīgākie kaimiņu novadu spēlētāji. Gulbenieši bija ieradušies ļoti spēcīgā sastāvā, kā arī vecmeistari no Rēzeknes un Valmieras, pārstāvji no Līgatnes, Madonas, Smiltenes un divi spēcīgi Igaunijas pārstāvji. Spēles bija ļoti interesantas. Pārsteidza tas, ka Oļegs Iļjins netika ārā no apakšgrupas, nebija viņam stipru pretinieku. Taču tenisā viss ir iespējams, jo pašam izdevās vienā no retajām reizēm uzvarēt Gunti Leg­zdiņu ar rezultātu 3:0. Apenietis Ingus Meisters palika 8. vietā, jāsaka, visi labi spēlē, ne tikai mēs, jo konkurence bija lieliska, atbraukuši bija labākie, kas regulāri spēlē. Tiešām foršas sacensības. Varbūt gaidīju vairāk dalībnieku no Apes, jo bija tikai trīs. Bet ceru, ka būs kāds, kurš pastrādās ar jaunatni, tad jau pāris labi spēlētāji būs, jo infrastruktūra tagad viņiem ir,” stāsta A. Dulbergs.
Svētdien tenisistam  veiksmīgas sacensības arī Praulienā, kur izdevies izcīnīt trešo vietu, kamēr brālis Guntis ieguvis ceturto vietu. Jau šajā svētdienā būs pirmais sabraukums komandu sacensībām, kur mūsējo komanda startēs Latvijas trešajā līgā, gan pārstāvot Balvus finansiālā atbalsta dēļ. Komanda beidzot būs pilnā sastāvā, spēlēs brāļi Dulbergi, Oļegs Iļjins, Valdis Prilužnijs un Ingus Meisters. “Treniņos  strādājam ne tikai pie individuālās meistarības, bet arī pie dubultspēles, meklējam optimālo saspēli, jo tā var dot svarīgus punktus čempionātā,” saka A. Dulbergs.

Sports