Jaunatnes olimpiādē izcīna bronzu

No Valmierā notikušās Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes alūksnieši mājās atgriezušies ar vienu medaļu. To trenera Aivara Mālnieka vadībā izcīnījis džudists Ričards Augstkalns, kas svara kategorijā līdz 73 kilogramiem ieguva 3.vietu.

Pēc sacensību organizatoru sniegtās informācijas, vēl labāko pieciniekā iekļuva Gints Jakovļevs un Ozdi Uzdzijevs (4. un 5.vieta 90 kilogramu svara kategorijā), Edijs Sadovņikovs (5.vieta 60 kilogramu svara kategorijā) un Aleksandrs Sprudzāns (5.vieta 50 kilogramu svara kategorijā).

Ne tik veiksmīgi sacensības beidzās otra alūksniešu pārstāvētā sporta veida pārstāvjiem, kas uz olimpiādi devās vieglatlētikas trenera Ilgvara Vaska vadībā. Augstāko pozīciju no viņiem ieguva Helvijs Laicens, kas 3000 metru skrējienā ierindojās 7.vietā. Savukārt kolēģi Jēkabs Cīrulis un Edgars Bušenko, kas attiecīgi startēja 100 un 400 metru skrējienos, uzrādīja četrpadsmito ātrāko rezultātu.

Jāpiebilst, ka kopumā Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādē piedalījās 1797 dalībnieki, kas sacentās vairāk nekā 20 sporta veidos. Šīs sacensības tiek rīkotas reizi divos gados, vienkopus pulcējot Latvijas labākos jaunos sportistus. Olimpiāde norisinās, balstoties uz Olimpisko spēļu tradīcijām, kur jaunieši savu varējumu apliecina, par pamatu ņemot „Godīgas spēles” principus.

Sports