Jaunie basketbola čempioni – „MCD” 18

Lai gan spēles pirmajā pusē ar nelielu punktu pārsvaru vadībā atradās komandas „Lave” spēlētāji, otrā ceturtdaļlaika pēdējās minūtēs pretinieki no „MCD” panāca izlīdzinājumu un izvirzījās līderu pozīcijās. Šīs pozīcijas viņiem izdevās noturēt līdz pat spēles beigām, dažbrīd pat izvirzoties vadībā ar desmit punktu pārsvaru.

Kaut arī spēles pēdējā minūtē „Lave” saviem pretiniekiem pietuvojās bīstami tuvu, rezultātu starpībai samazinoties tikai līdz trīs punktiem, nepilnas desmit sekundes pirms spēles beigām „MCD” guva izšķirošos punktus, kas garantēja viņu kļūšanu par šāgada čempioniem. Atskāršot savu uzvaru, kājās piecēlās ne vien līdzjutēji, bet arī uz rezervistu soliņa sēdošie komandas biedri un treneris, kas atlikušās sekundes spēli vēroja, sastājušies rindā un aplikuši viens otram rokas ap pleciem, lai brīdī, kad atskanēja spēles beigu signāls, varētu ļauties emocijām un priekam par beidzot izcīnīto uzvaru, uz ko komanda gāja jau vairākus gadus.

Visi pusfinālisti – viens otra cienīgi

Ar šādām emocijām svētdien Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē tika aizvadīta rajona čempionāta basketbolā fināla spēle. „Izcīnījām pareizās uzvaras pareizajā laikā,” iegūto čempionu titulu komentē komandas „MCD” treneris Juris Iesalnieks. Kopā ar komandu viņš šo brīdi gaidīja vairākus gadus, jo visas iepriekšējās reizes sportistiem līdz uzvarai finālā pietrūcis pavisam nedaudz. Lai gan priekšsacīkšu spēlēs „MCD” piekāpās saviem fināla pretiniekiem ar rezultātu 63:75, šoreiz viņi atspēlējās ar uzviju, gūstot uzvaru ar rezultātu 82:76. Par spēles rezultatīvākajiem spēlētājiem „MCD” komandā kļuva Kārlis Latiks (31) un Sandris Sniedze (10), bet no pretinieku komandas „Lave” – Igors Golovko (29) un Edgars Zviedrītis (18), kas saņēma arī turnīra rezultatīvāko spēlētāju titulus.

Jautāts par turnīra spēcīgākajiem pretiniekiem, J.Iesalnieks atzīst, ka tās bijušas visas pusfinālā iekļuvušās komandas – „MCD”, „Lave”, „4 Plus” un „Vidlatauto”. To apliecināja arī dienu iepriekš notikušo pusfināla spēļu rezultāti: „MCD” – „4 Plus” 53:52 un „Lave” – „Vidlatauto” 78:59. Lai gan spēlē par 3. – 4.vietu „Vidlatauto” pretinieku komandai un pērnā gada čempioniem „4 Plus” piekāpās ar gandrīz 20 punktiem (52:70), viņi, tāpat kā pārējās trīs komandas, jau priekšsacīkstēs apliecināja, ka ir viens otra cienīgi pretinieki, atsevišķās spēlēs uzvarot, bet citās piedzīvojot zaudējumu.

Uzteic līdzjutēju aktivitāti

Komandu līdzvērtīgos spēku samērus J.Iesalnieks uzskata par trīs mēnešu ilgā turnīra lielāko vērtību. „Čempionāts patiešām ir izdevies, jo spēles bija līdzvērtīgas,” viņš apgalvo. „Prieks arī par puišiem, ka aug gan viņi paši, gan viņu meistarība.” Tiesa, rajona čempionāta basketbolā organizatoru pārstāvis jeb Alūksnes rajona sporta apvienības „Alūksne” vadītājs Vilnis Veļķeris vērš uzmanību uz kuplo līdzjutēju pulciņu, kas sevišķi aktīvi izrādījās pēdējās spēlēs. „Tas tikai nozīmē, ka čempionāts bijusi lieliska iespēja izpausties gan spēlētājiem, kas varēja parādīt, ko ir izdarījuši treniņos, gan arī līdzjutējiem, kuri nāca skatīties un tādējādi labi pavadīja laiku,” viņš saka, norādot, ka, ja vien topošā novada dome spēs saskatīt kultūras un sporta nozīmi vietējā sabiedrībā, sniedzot tam nepieciešamo atbalstu, tad līdzīgi čempionāti kļūs par neiztrūkstošu daļu no kalendārā gada notikumiem arī turpmāk.

Spēļu rezultāti

Pusfināla spēles

„MCD” – „4 Plus”   53:52
„Lave” – „Vidlatauto”  78:59

Spēle par 3. – 4.vietu
„4 Plus” – „Vidlatauto”  70:52

Spēle par 1. – 2.vietu
„MCD” – „Lave”  82:76

Komentāri 18

Seja

ll, prieks par tavu augsto intelekta līmeni. :)

Apdegušais dupsis tu. :) aizmonitoravisikruti.lv

pirms 11 gadiem, 2009.04.12 14:41

:)

ll , man prieks par tavu augsto intelekta līmeni.. :)

Tāds superīgs cilvēks liecies... aizmonitoravisikruti.lv

pirms 11 gadiem, 2009.04.12 14:39

onslovss

Vēl ,kā odziņu šim turnīram , varēja uzrīkot trīspunktu metienu koknkursu ...kaut vai pēc čempionāta beigām...

pirms 11 gadiem, 2009.04.01 21:11

Vārds

kaads sakars par 4plus un paspaarliecinaatiibu...?? visas komandas viena otru cieniija vairaak vai mazaak, un taa pat arii pirmaas 4etras komandas savstarpeeji ir labi paziistamas jau no pirmajiem beerniibas soliem..iznemot varbuut dazus vecos bukus no 4plus..visi esam comi, un kopaa speeleejaam sajaa 4epmii..un beidzot cilveekiem aluuksnee bij kur pavadiit NEDEELAS NOGALI, nevis iesliikt kaarteejaa peleekajaa rutiinaa un konstateet, ka muusu mazajaa mietstaa nav izklaides iespeeju...prieks par daudzajiem zaalee sanaakusajiem, un tas ir tikai pieraadiijums tam, ka esam uz pareizaa cela, un saada veida turniiri ir jaaorganizee...un, lai visi tie lielie balamutues, kuri seez domee un suukstaas, ka basketbols atnem paaraak daudz finanses, jo redz nav jeegas ieguldiit sajaa sporta veidaa, padomaa, cik aprobezoti vini ir!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.31 22:55

MCD

tieši tā, piekrītu basketbolista mammai, tas ir patiešām liels prieks, ka tāda iespēja pastāv, kā basketbols, jo tieši tāpēc es esmu tur, kur esmu, nevis kaut kur citur.

Tiešām paldies trenerim, kas ar mums ir bijis kopā visus šos gadus gan prieks, gan bēdās un nekad nav mūs pametis.

Un tiešām nekas nav svarīgāks par to, ka mēs visi kopā gan Lave, gan MCD, gan vidlatauto, gan 4+ esam visi izgājušu caur basketbola skolu, kaut arī ne vienmēr ir bijuši apstākļi tie labākie priekš treniņiem, bet neviens nav atmetis ar roku, un tas tiešām ir tikai trenera nopelns, ka mūsu draudzība ir tik liela...

pirms 11 gadiem, 2009.03.31 17:02

basketbolista mamma

Patiesībā paldies ir jāsaka tr. Jurim, jo līdz ar viņa atnākšanu uz Alūksni, pilsētā attīstījās basketbols. Biju droša, ka mans dēls nesēž uz Pils ielas trotuāra margām ar alus pudeli rokā , bet ir sporta zālē. Gandrīz visi MCD un LAVES puiši ir "izauguši vienā smilšu kastē" un ikdienā ir labi draugi, un tas, manuprāt, ir svarīgāk, nekā tas, kuram šodien ir zelts vai sudrabs!

pirms 11 gadiem, 2009.03.31 16:16

11

Malači MCD.vismaz kas jauns.spēle ļoti laba.tiešām patika.un tā atmosfēra super.no -13 laikam plusā.tā turēt džeki.Un trenerim 10 BALLES

pirms 11 gadiem, 2009.03.31 11:28

:)

Nu tie kas te lej no malas jau nu varēja paši nākt un spēlēt nevienam nebija liegts. Čempionāta kā jau viss pārējais ar savam afērām, + un -. Dažubrīd gan šķita ka sports tika atstumts uz otro vietu. Bet nu viss pieder pie lietas.

Un no kura laika tad pašpārliecinātība sportā ir sliktā īpašība, vienmēr tak jābūt parliecinātam par sevi.

Un ja daži "cilvēki" nav īsti šī vāda cienīgi tad, nu nav jāspriež par visiem pēc viena :)

pirms 11 gadiem, 2009.03.30 22:03

Futbolists

Žēl Vidlatauto-galīgi saplisa čomi,bet reāli varēja paņemt čempi...:(((

pirms 11 gadiem, 2009.03.30 20:43

treneris

a kursh par Juri ...labs treneris ir 90% no uzvaras...taksh t0

pirms 11 gadiem, 2009.03.30 20:01

lidzjutejs

Es par Druviiti.malacis.prezidents,chempions.tas ir ko veerts..............

pirms 11 gadiem, 2009.03.30 19:58

MCD

MCD patiešām malači.... Super... Paldies Aivaram!

pirms 11 gadiem, 2009.03.30 18:34

LAVE

LAVE nopietni tikai pirmo gadu? Nav nu gan tur neviena pirmziemnieka!

pirms 11 gadiem, 2009.03.30 17:45

ak vai...

Nu super cīnījās visi, kāpēc atkal alūksniešiem vienam otru noķengāt. LAVE arī ir baigie malači, pirmo gadu spēlē nopietni un jau otrā vieta. Gan jau ar katru gadu saspēlēsies labāk. Visas komandas malači, ka spēlēja, piedalījās čempionātā un uzturēja sportisko garu! Paldies jums visu komandu spēlētāji! Tā tikai turēt un skauģiem lai skauž, tie ir tie nabaga cilvēciņi, kuri paši nesporto, bet citus aprej! Un labi, ka ir tādi solāriji un labi ka ir tādi būvnieki u.t.t. Alūksnieši, beigsim vienreiz paši sevi ķengāt un izturēsimies ar sportisko cieņu un sapratni viens pret otru. Savādāk citi Latvijā smejas par mums-ka rieties vien protam.

pirms 11 gadiem, 2009.03.30 16:34

Hi-hi

Vajadzēja redzēt 4Plus garos ģīmjus pēc zaudētā mača ar MCD! Apmēram kā Ellai pēc Eirovīzijas rezultātu paziņošanas!

pirms 11 gadiem, 2009.03.30 16:07

Es

Jā, man arī patiess prieks!Arī par to, ka iedragāta 4Plus augstprātība un pašpārliecinātība! Nekas jau nav mūžīgs...

pirms 11 gadiem, 2009.03.30 16:04

ll

Prieks, ka uzvarēja MCD, žēl, ka netiku uz spēli atbalstīt, bet tā arī LAVE`i vajadzēja, jo pārāk pārliecināti bija par uzvaru! Tā jau ir, solārijs uzvaru nedod, bet tikai nodegušas pēcpuses.
MALAČI MCD!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.30 15:44

Sports