Jaunie biatlonisti izcīna 12 kausus 2

Alūksnes jaunie biatlonisti aizvadījuši pirmās lielās šīs sezonas sacensības – Latvijas kausa izcīņas biatlonā 1.kārtu. Sacenšoties sprintā un iedzīšanas sacensībās, viņi mājās pārveduši iespaidīgu godalgu klāstu – 12 kausus.

Alūksnes biatlona treneris Sergejs Sverčkovs atklāj, ka sacensībās piedalījās gandrīz visi Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas biatlonisti: sākot no 2000.gadā dzimušajiem līdz pat junioru vecumam. Abās sacensību dienās uz starta līnijas izgāja apmēram 100 sportistu. Starp tiem bija gan Latvijas spēcīgāko sporta skolu pārstāvji, gan arī viesi no Lietuvas, kas ieviesa būtiskas korekcijas labāko trijniekā. Tas gan neattiecas uz tām vecuma grupām, kurās startēja alūksnieši. “Mēs viņiem parādījām, kas esam,” ar lepnumu saka S.Sverčkovs.

Junioru grupā Alūksni pārstāvēja Krišjānis Meirāns, kurš abās sacensībās ieguva 2.vietu. B grupā jeb starp 1995. - 1996.gadā dzimušajiem pārliecinoši līderi bija Ingus Deksnis un Vladislavs Ņedaivodins. Abās dienās jaunieši tuvākos konkurentus apsteidza ar ievērojamu pārsvaru, dalot savā starpā 1. - 2.vietu. Sprintā par divām sekundēm ātrāks bija I.Deksnis, bet iedzīšanas sacensībās – V.Ņedaivodins. A un C grupu meiteņu konkurencē jeb starp 1993. - 1994.gadā un 1997. - 1998.gadā dzimušajām jaunietēm uzvaras laurus plūca māsas Rasma un Regīna Rudzītes. Rasma abās dienās izcīnīja uzvaru, sprintā tuvāko sekotāju apsteidzot par vairāk nekā trīs minūtēm, bet iedzīšanas sacensībās – gandrīz sešām minūtēm. Savukārt Regīna abās dienās finišēja otrā. Savu roku godalgu klāsta veidošanā pielika arī jaunākās jeb D grupas puiši, kas uz starta izgāja otrās dienas sacensībās. Tajās 1.vietu izcīnīja Kristaps Deksnis, bet Ralfs Rudzītis noslēdza labāko trijnieku.

S.Sverčkovs atklāj, ka šiem jauniešiem sacensības bijušas nozīmīgas vairāku iemeslu dēļ. Jaunāko grupu dalībniekiem tā bija iespēja sagatavoties Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādei Ērgļos, kurā viņi startēs, pārstāvot Alūksnes novada vidusskolu. Savukārt junioru un jauniešu grupu pārstāvjiem Latvijas kausa izcīņas 1.kārta vienlaikus bija pirmās atlases sacensības februāra beigās gaidāmajam Pasaules čempionātam. S.Sverčkovs informē, ka uz to šobrīd pretendē ne tikai K.Meirāns un R.Rudzīte, bet arī Linards Zēmelis, kurš nupat atgriezies no pirmajām Pasaules jaunatnes ziemas olimpiskajām spēlēm Austrijas pilsētā Insbrukā.

Komentāri 2

tas ir viņu nopelns...
vismaz kāds ar sportu nodarbojās...nevis nodzeras pa bāriem...

pirms 9 gadiem, 2012.01.24 15:55

Sports