Karro: „Jau centos apdzīt vicečempionu, taču tad sekoja ļaunākais”

Aizvadītajā nedēļas nogalē Anglijā tika aizvadītas Hawkstone Park International sacīkstes, kurās trešo vietu Superfinālā izcīnīja latviešu motosportists Matīss Karro.

Šobrīd notiek aktīva gatavošanās jaunajai pasaules motokrosa čempionāta sezonai, kura sāksies 9. aprīlī Nīderlandē. Sadziedējis muguras savainojumu, aktīvi jaunajai sezonai gatavojas Karro. Aizvadītajās brīvdienās Anglijā notika vienas no tradīcijām bagātākajām sacīkstēm, kurās uz starta stājās ļoti spēcīgs dalībnieku sastāvs. Pirmajā braucienā Karro palika astotais, otrajā izstājās, bet pašā galvenajā braucienā jeb Superfinālā Matīss palika trešais, kas ir teicams sasniegums.

„Kvalifikācijā gāja labi. Vienu brīdi cīnījos par pirmo un otro vietu, taču tad divi sportisti pārspēja manu laiku, kā rezultātā paliku ceturtais,” iesāk Matīss Karro. „Pirmajā braucienā nedaudz nogulēju startu, tāpēc sākumā biju tikai kāds astotais. Braucienā vidū aizcīnījos līdz ceturtajai vietai, taču tad piedzinu rokas, kas ir tikai normāli. Rezultātā zaudēju dažas pozīcijas un atkritu uz astoto vietu.”

Lai arī otrajā braucienā sportistam izdevās starts, diemžēl vēlāk sekoja kritiens. „Otrajā braucienā padevās starts. Aizgāju kā piektais, taču drīz vien nokļuvu trešajā pozīcijā. Pirmais tobrīd bija Gutjērs Paulins (pagājušajā gadā MX1 kopvērtējumā 24. vieta), bet otrais Klements Desalle (3. vieta 2011. gadā, 2. vieta – 2010. gadā). Jau sāku meklēt iespēju apdzīt 2010. gada MX1 pasaules vicečempionu Desalli, taču pēc viena lēciena nokritu. Jāsaka, ka neatceros, kā piecēlos, jo no malas cilvēki teica, ka uz zemes esmu gulējis ilgi. Taču nepadevos. Iebraucu boksos, pieregulēju sajūgu un turpināju cīņu, taču atkal neliels kontakts un man sāka griezties galva. Tad gan nolēmu braukt malā un izstāties.”

Zinot Matīsu, viņš tik ātri nepadodas. Lai sagatavotos izšķirošajam braucienam, bija 40 minūšu laika, taču Matīss paspēja. „Ilgi man atpūsties nesanāca. Pārģērbos, satīrīju brilles, ķiveri un devos uz Superfinālu, kurā brauca 15 labākie MX1 un 15 ātrākie MX2 braucēji. Vispirms trasē devās MX2 braucēji, bet pēc nepilnām piecām sekundēm – MX1.”

„Šoreiz man padevās starts, jo biju uzreiz aiz Desalles. Turējos viņam līdzi, taču viņam izdevās ātrāk apdzīt priekšā braucošos MX2 braucējus, kā rezultātā viņš spēja atrauties. Beigās man izdevās aizcīnīties līdz trešajai vietai, par ko esmu ļoti priecīgs.”

Pēc sacensībām Matīss stāsta, ka jūtas labi, taču sportists apzinās, ka jāturpina strādāt, jo pamats ieslīgt eiforijā neesot. „Jāsaka, ka pašsajūta ir laba. Arī ātrums ir pietiekošs, lai varētu cīnīties ar līderiem, taču vēl nav sezonas sākums, tāpēc nedrīkst priecāties. Jāturpina smagi strādāt. Apzinos, ka vairāk jābrauc ar galvu un nedrīkst pārforsēt. Līdz sezonas sākumam laiks vēl ir, tāpēc šajā laikā noteikti turpināšu strādāt pie fiziskā,” nobeidz Karro, kurš atzina, ka pirms šī posma viņš bija ļoti uztraucies, kas, iespējams, traucēja uzrādīt vēl labāku rezultātu.

Sarunas nobeigumā Karro atklāja, ka šosezon brauks ar 350 cc3 motociklu. „Jā, esmu izlēmis, ka šosezon braukšu ar 350 cc3 motociklu. Vēl nesen izbraucu ar abiem motocikliem, taču sapratu, ka labāk sākt ar 350 cc3,” tā Karro, kurš nobeigumā pateicās visiem faniem, kā arī Kristera Serģa motoklubam, kas sportistam Latvijā sagatavojis motociklu, ar kuru varēs trenēties tepat uz vietas.

Sports