Karro saņem balvu 5

Par 2012.gada Latvijas labāko tehnisko sporta veidu sportists vakar "Gada balvas sportā 2012" ceremonijā atzina motobraucējs Matīss Karro no Apes.

Par 2012.gada Latvijas labākajiem sportistiem nosauca BMX riteņbraucēju Māri Štrombergu un tāllēcēju Inetu Radeviču. Pekinas un Londonas olimpisko spēļu čempions Štrombergs tika nosaukts arī par gada populārāko sportistu, līdzjutēju balsojumā, kas noslēdzās ceturtdienas pusnaktī, apsteidzot skeletonistu Martinu Dukuru un pludmales volejbolistu Mārtiņu Pļaviņu. Savukārt par valsts labāko sportisti jau trešo gadu pēc kārtas tika atzīta Radeviča, kura pēc balvas saņemšanas publiski paziņoja par karjeras beigām. Radeviča šogad izcīnīja sesto vietu Eiropas čempionātā un ceturto vietu Londonas olimpiskajās spēlēs, bet ceremonijā viņai tika pasniegta arī LTV 7.kanāla speciālbalva.

Savukārt par aizejošā gada Latvijas labāko sporta spēļu komandu nosaukta Latvijas vīriešu volejbola izlase, kas šogad nokļuvusi viena soļa attālumā no iekļūšanas Eiropas čempionātā.

Par gada labāko treneri tika nosaukts Latvijas BMX braucēju sagatavotājs Ivo Lakučs, kura audzēknis Edžus Treimanis saņēma atjaunoto apbalvojumu "Par cīņas gribu". To saņem sportists, kurš pārvarējis sevi, gūstot panākumus šķietami zaudētā situācijā.

Iepriekš Lakučs 2008.gadā saņēma balvu nominācijā "Paraugs sportā", bet Treimanis pie savas balvas tika, pateicoties dalībai Londonas olimpisko spēļu izšķirošajos braucienos par spīti sacensību sākumā piedzīvotam smagam kritienam.

Tikmēr par labāko Latvijas komandu individuālajos sporta veidos nosaukts pludmales volejbola duets Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš, kuri Londonas Olimpiādē izcīnīja bronzas medaļu.

Par gada uzlecošo zvaigzni tika nosaukta septiņcīņniece Laura Ikauniece, bet par gada sporta notikumu Latvijā atzīta Latvijas III Olimpiāde.

Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalvu saņēma Londonas paraolimpisko spēļu zelta un sudraba medaļu ieguvējs Aigars Apinis, bet balva "Paraugs sportā" piešķirta Latvijas vīriešu volejbola izlases galvenajam trenerim Raimondam Vildem.

Latvijas Sporta veterānu savienības speciālbalvu saņēma vieglatlēte Austra Reinberga, bet par gada sporta skolotāju nosaukta Iveta Daude no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas.

Šogad "Latvijas Gada balva sportā" tika pasniegta 16 nominācijās un speciālbalvās, kurām pretendentus izvirzīja Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) pārstāvji, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) izpildkomitejas locekļi, Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) pārstāvji, Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs, sporta federācijas, kā arī Latvijas sporta žurnālisti un citi nozares eksperti.

Balvu ieguvējus noteica īpaši ceremonijai veidota žūrijas komisija aizklātā balsojumā. Žūrija šogad balsoja par desmit nominācijām, kā arī noteica mūža ieguldījuma balvas ieguvēju, kurai tika izvirzīta Latvijas Šķēpmetēju kluba dibinātāja un ilggadējā vadītāja Valija Drauga.

Komentāri 5

re

Matīsam - veiksmi !!! Viņš ir super puisis, vienkāršs, draudzīgs un optimistisks.
Ja visi izcilie tādi būtu!

pirms 8 gadiem, 2012.12.30 16:33

Mr_Laukuvecis

Aha, kad Matīss sezonas vāca 100tk. EUR, novads iedeva, ja nekļūdos, 200 LVL. Pie tāda atbalsta jābrīnās, kāpēc Šūmahers vēl nav uz Api pārcēlies :D
Ja nopietni, puisis ar saņemto balvu izskatījās vienkārši pārlaimīgs, cerams, tā būs labs papildus stimuls turpināt uzsākto.

pirms 8 gadiem, 2012.12.23 14:38

Kas tur ko nesaprast-varēs prasīt novada domei naudu,jo ir no Apes un kaut ko jau iedos,bet citādi nekā.

pirms 8 gadiem, 2012.12.23 11:03

Nesaprotu kāds Matīsam sakars ar Api.Tāpēc no Apes ka vecmamma Apē?

pirms 8 gadiem, 2012.12.22 23:57

Sports