Karro: Šuves neatturēs mani no startiem nākamajās sacīkstēs

Pasaules motokrosa čempionāta astotajā posmā, kurš notika Beļģijā, latviešu motosportists Matīss Karro divu braucienu summā izcīnīja 16. vietu, lai arī otrajā braucienā nācās izstāties. Pirmais MX1 brauciens Karro bija veiksmīgs - 11. vieta un kārtējie punkti pasaules čempionāta kopvērtējumā. Arī otrais brauciens bija labs, jo Matīss turējās ap desmito vietu, taču tad dažas neveiksmes un izstāšanās, kas posma kopvērtējumā deva 16. vietu.

„Sestdien lija un bija baigie dubļi, tāpēc atcēla kvalifikācijas braucienus. Pa nakti organizatori veica labu darbu un sacensību dienā trase bija ļoti labi sagatavota," iesāk Matīss Karro.  

„Pirmajā braucienā no starta aizbraucu ap 12., 13. vietu, taču turpinājumā aizcīnījos līdz devītajai vietai. Tad brauciena beigās mani noķēra Kens de Daikers un Tanels Leoks, kuri arī apdzina mani. Paliku 11. vietā, kas bija labi," pirmā brauciena notikumus komentē latviešu sportists.

 

Taču otrais brauciens, kurš iesākās labi, Karro neizvērtās tā, kā gribētos. „Otrais starts padevās labāks - aizgāju ap desmito vietu. Diemžēl nedaudz vēlāk, cīnoties ar diviem konkurentiem, kritu, taču spēju ātri piecelties un braukt tālāk. Biju 11. vietā, taču tad vienā no lēcieniem, apdzenot atpalicēju, mēs gaisā saķērāmies. Diemžēl viņš piedzīvoja smagu kritienu, kamēr man izdevās savākties un nenokrist," atceras Matīss.

 

„Taču šīs saķeršanās rezultātā salocīju ātrumkloķi, tāpēc man grūti slēdzās ātrumi. Vienā trases vietā, kur bija jālec pāri vairākiem vaļņiem, sanāca ieslēgt neitrālajā, tāpēc ar motocikla priekšu iedūros pretkantē. Šī iemesla rezultātā pret stūri sasitu zodu un nokritu. Nepadevos un turpināju braukt tālāk. Lai arī skatītāji signalizēja, ka man tek asinis, man galvā bija viena doma - tikt līdz finišam," turpina Karro, kurš tobrīd bija zaudējis vairākas pozīcijas.

 

Lai arī kā Matīss vēlējās finišēt, tas diemžēl neizdevās, jo to neļāva salocītais ātrumpārslēdzējs. „Diemžēl pēc otrā kritiena ātrumkloķis bija salocīts vēl vairāk, tāpēc nevarēju ieslēgt lielākā ātrumā. Centos kaut ko vēl salabot, taču neizdevās. Biju spiests izstāties. Ja būtu palicis kāds trešais vai ceturtais ātrums, tad varētu braukt tālāk, bet man bija palicis otrais pārnesums. Neko darīt, tāds ir motokross."

 

Uz jautājumu, kas sportistam pietrūkst, lai cīnītos par vēl augstākiem rezultātiem, Matīss atzīst, ka vajag vēl labākus startus un veiksmi. „Ja būsi stiprs, būs arī veiksme. Ir jāstrādā. Tehnika ir laba, ko arī esmu pierādījis," atklāj Matīss.

 

Sarunas nobeigumā atklājās, ka Karro pēc kritiena otrajā braucienā uz zoda ir uzliktas šuves, taču sportists piebilst, ka tas neatturēs viņu no turpmākajiem startiem. „Jā, cik saskaitīju spogulī, tad man laikam tagad ir desmit šuves, taču tas mani galīgi neuztrauc, jo nākamajā posmā noteikti braukšu. Mans sāpju slieksnis ir augsts," piebilst Karro, kurš šobrīd MX1 klases ieskaitē pasaules čempionāta kopvērtējumā ir augstajā 14. vietā.

Sports