Kļūst par Eiropas čempionu

Alūksnes ūdens motosporta kluba „Nord Ost” dalībnieks Ivo Egle kļuvis par Eiropas čempionu, izcīnot pārliecinošu uzvaru JT – 250 laivu klasē.

Lai gan pērn I.Egle, debitējot Eiropas čempionātā, palika 8.vietā, šogad viņam visos braucienos izdevās apsteigt konkurentus, neatstājot viņiem vairs nekādas cerības uz uzvaru. Jautāts, kas licis šogad uzrādīt tik labus rezultātus, alūksnietis atzīst, ka kopš pagājušā gada daudz kas ir mainījies, it sevišķi, ja runa ir par sacensībās gūto pieredzi un izaugsmi meistarības ziņā. Tajā pašā laikā viņš norāda, ka uzvara Lielbritānijā notikušajās sacensībās bijusi negaidīta, taču iepriecinoša. Gandarījumu par Latvijas pārstāvja panākumiem paudis arī Latvijas Ūdens motosporta federācijas valdes priekšsēdētājs Modris Kalnciems. „Šis ir fantastiski veiksmīgs gads mūsu jaunajiem sportistiem,” viņš saka. „Vēlos izteikt dziļu pateicību Ivo Egles vecākiem, treneriem, komandai un visiem atbalstītājiem, ka šogad bija iespēja veikt tik ļoti garo ceļu līdz Lielbritānijai un izcīnīt tik nozīmīgu uzvaru Latvijas sportam.”

Jāpiebilst gan, ka šie nav vienīgie panākumi sezonā, ar ko var lepoties I.Egle. Nedēļu iepriekš beidzās Latvijas čempionāts. Kaut arī ne visos tā posmos alūksnietim izdevies uzrādīt labāko rezultātu, kopvērtējumā viņš kļuva par 1.vietas un līdz ar to arī čempiona titula ieguvēju. Savukārt šobrīd jaunais sportists ir ceļā uz Poliju, kur plāno aizvadīt pēdējo posmu tās nacionālajā čempionātā. Ar panākumiem viņš tajā startējis jau iepriekš, izcīnot uzvaras visos posmos, kuros piedalījies. Jautāts, vai var cerēt, ka alūksnietis izcīnīs uzvaru arī Polijas nacionālajā čempionātā un tiks pie trešā čempionu titula sezonā, I.Egle atzīst, ka viens izlaistais posms liedz pieļaut šādu iespēju. Tiesa, pateicoties iepriekš gūtajām uzvarām, vieta labāko trijniekā garantēta un mājās viņš cer atgriezties ne tikai ar Eiropas čempiona kausu, bet arī medaļām no Polijas.

Sports