Kļūst par Latvijas čempionu 2

Svētdien Siguldā beidzās SEB kalnu divriteņu maratona 2.posms, kas vienlaikus bija Latvijas čempionāts. Sporta distancē par absolūto līderi kļuva alūksnietis Andris Vosekalns (“Rietumu – Delfin”). Tuvāko sekotāju viņš apsteidza par 1:01 minūtēm, izcīnot Latvijas čempiona titulu.

“Nemaz nevarēju iedomāties, ka varēšu tā nobraukt, bet tagad varēšu braukt nākamos SEBus ar jaunu formu – kā Latvijas čempions. Tas, man liekas, arī bija lielākais stimuls pacīnīties,” alūksnietis neslēpj prieku par panākumiem.
Iepriekš sportistu mocījušas dažādas veselības problēmas. Arī pirmajā maratona posmā viņš braucis piesardzīgi, jo uzreiz pēc tam nācies doties uz nozīmīgām sacensībām Krievijas galvaspilsētā Maskavā. Šoreiz situācija bija citādāka. Tā kā SEB kalnu divriteņu maratona posms vienlaikus bija Latvijas čempionāts, tad svarīgi bijis kādam no komandas uzvarēt. “Sāku pamazām atkopties no visām ķibelēm, kas man bija,” viņš vērtē savu sniegumu. Lai gan vairumam kalnu velosipēdistu sezona tikai nupat sākusies, A.Vosekalns norāda, ka viņš to atklājis jau februārī, kad kopā ar komandas biedriem devies dažu mēnešu ilgās treniņnometnēs ārpus Latvijas. Starp sezonas nozīmīgākajiem startiem tiek minēti Eiropas un Pasaules čempionāti.

Ar kāpšanu uz pjedestāla Latvijas čempionāts beidzies arī tautas sporta pārstāvim Viesturam Kazainim no Ilzenes. Viņš ieguvis 2.vietu M50 grupā. “Atriebos drusciņ,” viņš smejas, atceroties iepriekšējo posmu, kad palicis ceturtais un līdz labāko trijniekam nav ticis. Siguldas posmu V.Kazainis vērtē kā vienu no smagākajiem: parasti sporta klases distances nepārsniedz 60 līdz 65, bet šoreiz nācies veikt 75 kilometrus. Bez viņa garo distanci veica vairs tikai viens pašmāju riteņbraucējs – ilzenietis Reinis Markss, kurš vairāk nekā 200 dalībnieku kopvērtējumā ieguva augsto 31.vietu, savā grupā – 21.vietu.

Pārējie Alūksnes un Apes novadu pārstāvji devās tautas klases distancē, veicot nepilnus 50 kilometrus. Šajā distancē visātrākie bija Gints Rozenbergs (TM), Oskars Muižnieks (TM) un Rolands Zarītis (TM18), kas vairāk nekā 1600 dalībnieku konkurencē finišēja attiecīgi 15., 17. un 25.vietā. Savās dalībnieku grupās G.Rozenbergs ieguva 12.vietu, O.Muižnieks – 13.vietu, bet R.Zarītis – 2.vietu. Vēl sacensībās piedalījās Gunārs Rozenbergs (5.vieta TM55 grupā), Guntis Kozilāns (11.vieta TM45 grupā), Juris Prižavoits (20.vieta TM45 grupā) un Didzis Žīgurs (107.vieta TM35 grupā).

Minētie sportisti ir aktīvi dalībnieki arī citos sacensību seriālos, piemēram, “Trek Philips” maratonā un Igaunijā notiekošajā “Elion Estonian Cup”. Vērtējot pirmajos parādīto sniegumu, V.Kazainis apgalvo, ka sezona sākusies veiksmīgi. “Pirmās sacensības parāda, cik daudz kurš ir izdarījis. Tam, kurš ziemā nav slinkojis, arī ar rezultātiem viss ir kārtībā,” viņš uzskata. Jautāts par sezonas plāniem un mērķiem, V.Kazainis norāda, ka viņa gadījumā tā ir vēlme iekļūt visu sacensību seriālu posmu trijniekā. Otrs mērķis ir ar vairākiem domubiedriem no Alūksnes un Ilzenes nostartēt visos “Elion Estonian Cup” posmos, kas, pēc paša domām, ir lielākais, spēcīgākais un prestižākais kalnu divriteņu maratons Baltijā. Tā tuvākais posms gaidāms jau šosestdien, bet svētdien sportisti dosies uz otro “Trek Philips” kalnu divriteņu maratona posmu Smiltenē.

Komentāri 2

pielūdzēja

Malacis, Andri! Lepojos, ka tevi pazīstu!

pirms 8 gadiem, 2012.05.16 15:36

Gunārs

Raksta autorei zināšanai ka šogad nav Elion bet gan Samsung Estonian Cup.

pirms 8 gadiem, 2012.05.16 14:41

Sports