LAF prezidents Jānis Naglis: tauta mīl ralliju Alūksnē!

Pagājušās nedēļas nogalē notikušais rallijsprints “Alūksne 2015” pārsteidza. Pārsteidza gan ar neprognozējamajiem laika apstākļiem, gan spēcīgo dalībnieku sastāvu, gan negaidīti lielo skatītāju interesi, gan sportisko intrigu līdz pat finišam, kā arī ar vairākām interesantām jaunām ekipāžām.

Viena no tām - ar Mitsubishi EVO X rallijsprintā “Alūksne 2015” startēja kādreizējais PSRS jauniešu čempions un sporta meistara kandidāts autorallijā Elmārs Brunovskis. Viņa stūrmanis šajās sacensībās, Latvijas Automobiļu federācijas prezidents Jānis Naglis, par ekipāžas debiju Alūksnē ir gandarīts.


“Galvenais mans uzdevums bija nesabojāt pirmo sacensību braukšanas prieku vecmeistaram Brunovskim, kurš trasē atgriezās pēc 25 gadu pārtraukuma. Pie tam, mēs bijām visvecākā ekipāža “Alūksnē”, saskaitījām, ka kopā ar pilotu mums ir 108 gadi”, atklāj Naglis, kurš pats kā stūrmanis sacensībās nebija braucis vismaz trīspadsmit gadus.

“Jau pirms starta skaidrs bija tas, ka mums obligāti jāfinišē un tas arī izdevās. Protams, pēc rallija, analizējot savu braukšanu, secinājām, ka trasi bijām pierakstījuši pārāk piesardzīgi, tāpat arī “sēdinājām” mašīnu visos tramplīnos, jo nebija īsti skaidrs, kā EVO lido un piezemējas.


“Pozitīvi, ka pirms rallijsprinta “Alūksne” piedalījāmies arī testos, vismaz sapratām, ko un kā darīt, lai sacensību laikā viens otram ticētu, tāpat nedaudz apradām arī ar automašīnu”, atzīst LAF prezidents un ekipāžas stūrmanis.


Ekipāža finišēja 22.vietā rallijsprinta kopvērtējumā, ieņemot 5.vietu savā ieskaites klasē.


“Toties mašīnu atvedām atpakaļ veselu,” smejas Jānis Naglis un piebilst, ka ASRT komandas mehāniķi Mitsubishi EVO X, ar kuru rallijsprintā “Alūksne 2015” startēja Brunovskis/Naglis, bija sagatavojuši godam un nekādas tehniskas ķibeles braucējiem sacensību laikā netika traucējušas.

“Tauta mīl ralliju Alūksnē – to varēja redzēt pēc rallijsprintam neierasti kuplā skatītāju pulka, automašīnu rindām, daudzajiem ugunskuriem nakts ātrumposmos. Arī organizatori ir malači, Gata Cimdiņa komanda ir paveikusi lielu darbu.”


“Tiesa gan, smagāku ziemas ralliju pilotam pēc tik ilgas pauzes grūti iedomāties – ārkārtīgi daudzveidīgie ātrumposmi, mainīgie trases segumi, sniegs, lietus, ledus…bija ko darīt gan pilotam, gan stūrmanim. Pašiem mums mazliet pietrūka tās balansēšanas uz naža asmens, riska sajūtas, jo, kā jau minēju, šoreiz svarīgākais bija nobraukt līdz galam,” komentē Naglis

Jautāts par ekipāžas tālākajiem nodomiem, Jānis Naglis atklāj, ka pilots Elmārs Brunovskis šosezon noteikti plāno startēt arī citos rallijsprinta čempionāta posmos.


Sports