Līdz uzvarai paliek 3 kilometri

Apes novada Virešu autosportista Zigurda Kalniņa un Ģirta Dombrovska ekipāžai dalība rallijā “Kurzeme 2009” nebija veiksmīga. Lai gan viņi ir starp spēcīgākajiem braucējiem savā klasē, automašīnas tehniska kļūme lika izstāties tikai 3 kilometrus pirms finiša.

“Pārliecinoši bijām pirmie 2WD klasē. Tāds rezultāts – mašīnas pusass lūzums – nebija paredzams. Tagad arī kopvērtējumā rezultāts vairs nav tik labs kā iepriekš. Tas nozīmē, ka pēdējā rallija posmā mums ir jābūt pirmajiem. Savukārt šī posma uzvarētāji nedrīkstētu ieņemt augstāku par ceturto vietu. Tad mēs varētu kļūt čempioni, bet tā parasti nenotiek,” atzīst Zigurds.

Līdz šim divos rallija posmos ir gūtas uzvaras, vienā – izcīnīta otrā vieta. Liepājas posmā varēja būt trešā uzvara. “Tāds tas sports ir, neko darīt. Reizēm ir prieks, bet citreiz nākas izjust zaudējuma dusmas. Tiesa, arī šajā rallijā parādījām, ka esam ātrākie Latvijā. Tāpēc nedaudz esmu nomierinājies,” atzīst Z.Kalniņš. Viņš pieļauj, ka rallija pēdējā posmā startēs ar citu mašīnu.

Savukārt alūksnietis Raivis Zeltiņš un Mārtiņš Tūters rallijā startēja “N1 4x4” klasē, kurā viņi palika nepārspēti. “Daudzi autosportisti izstājās gan tehnisku kļūmju, gan avāriju dēļ. Arī mūsu automašīnu klasē trīs ekipāžas no piecām netika līdz finišam. Domāju, ka mums starts izdevās labi, taču pietrūka konkurences cīņas. Līdz ar to ir grūtāk novērtēt savu rezultātu,” secina Raivis. Viņa ekipāžai šīs ir otrās sacensības kopā ar rallija posmiem, taču kopumā tā ir startējusi četrās sacensībās. “Mūsu ekipāža jau šobrīd ir nodrošinājusi uzvaru un čempionu titulu. Rallijā “Sarma” un Pēterburgas čempionātā bijām pirmie, Skrundā ieguvām trešo vietu un Liepājā atkal uzvarējām,” komentē R.Zeltiņš.

Latvijas autorallija čempionāta piektais posms – rallijs “Kurzeme 2009” notika divas dienas pagājušās nedēļas nogalē Liepājas apkārtnē. Tajā piedalījās rekordliels pašmāju un tuvāko kaimiņvalstu braucēju skaits – 107 ekipāžas. Tās pārstāvēja trīs autosporta disciplīnas – autoralliju, rallijreidu un rallijsprintu.

Sports