Lielais pierobežas kalnu velosipēdu festivāls - jau šo sestdien!

 Apes pusē sestdien, 8. septembrī notiks kalnu divriteņu (MTB) sacensības  100 kilometru distancē.  Pirmo reizi Latvijā dalībnieki  to mēģinās pieveikt vienā aplī.  Šis izaicinājums izraisījis neticami lielu atsaucību, jo vairāk kā 300 velosportisti pieteikušies Latvijas valsts simtās jubilejas gadā “paņemt simtiņu”.
Sacensību starts un finišs būs četrus  kilometrus no Apes, Igaunijas ciematā Vastse-Roosa, viesmīlīgajā Mežabrāļu sētā. Trase veidota gan pa Igaunijas, gan Latvijas pierobežas  stāviem pauguriem bagāto  teritoriju.
8. septembrī  bez minētā supermaratona vienlaikus notiks arī Vivus.lv MTB sacensību seriāla tradicionālais, noslēdzošais posms, kā arī  “Vaidavas kausa” izcīņa velomaratonā.   Distances  būs  piemērotas dažādiem vecumiem un sportiskajai sagatavotībai -  “HRX” 57 km maratons,  “Latvijas valsts meži” 39 km pusmaratons,  “Labs kino” 19 km pusaudžu sacensības, bet  mazos  sportistus gaidīs “Cido” bērnu brauciens. Pirmo reizi trases maršruts vedīs arī pa Apes pilsētas ielām, tai skaitā pa bruģēto Pasta ielu un BMX trasi,  savukārt pēc vairāku gadu pārtraukuma distancē paredzēta Vaidavas upes forsēšana. 100 kilometru distance plānota  kā 57 km trases  pagarinājums  Veclaicenes  pagasta teritorijā, un starts tajā plānots jau  plkst. 9.00.

Pirmo reizi Latvijas vēsturē dalībnieki dosies 100 kilometru distancē, kas izveidota vienā aplī. "Šīs sacensības veltīsim Latvijas simtgadei. Plānots, ka ar Alūksnes novada pašvaldības atbalstu visi dalībnieki un līdzjutēji varēs distanci iepazīt reālajā reljefā – 3D reljefa kartē. Tajā varēs redzēt, kā distance ir savijusies starp Veclaicenes kalniem un ezeriem. Tas būs ļoti uzskatāmi un interesanti,” sola viens no maratona organizatoriem Mairis Levans.

Varam runāt par noturīgu sportisko tradīciju,  jo jau 12. reizi  Apes  pierobežā norisinās  Vivus.lv kalnu divriteņu MTB maratons - vienas no lielākajām velosacensībām Latvijā.  Interesanta, daudzveidīga trase,  pārdomāta organizācija, aizrautīgi līdzjutēji – tas piesaista aizvien vairāk dalībnieku, tādēļ uz starta  šoreiz gaidāmi  kopskaitā vairāk nekā 1000 sportistu.  Ņemot vērā dalībnieku labās atsauksmes, jau ceturto gadu starta un finiša zona būs izvietota Igaunijas pusē.  Šīs sacensības ir lielisks piemērs Latvijas un Igaunijas uzņēmēju un sporta sacensību organizatoru sadarbībai. Esiet gaidīti!
Sīkāka informācija par šo sacensību norisi: www.mtb-maratons.lv

Sports