Lielākās orientēšanās sacensības Baltijā – Kāpa 2019 – gandrīz 2000 sportistu no 14 valstīm jau šajā nedēļas nogalē Alūksnes apkaimē!

Šogad jau 33.reizi gandrīz 2000 sportistu no 14 valstīm pulcēsies Alūksnes apkārtnes mežos, lai noskaidrotu, kurš ir labākais orientierists trīs dienu kopvērtējumā dažādās vecuma grupās.

Orientēšanās sacensības ir īpašs notikums, jo profesionāli sportisti un amatieri vecumā no 3 līdz pat 100 gadu un lielākam vecumam piedalās vienās sacensībās vienā apvidū, kas parasti citā sporta veidā nebūtu iespējams!

Šī sporta veida pamatideja ir noteiktā secībā atrast mežā izvietotus kontrolpunktus, izmantojot tikai karti un kompasu. Latvijā ir ap 5000 šī sporta veida pārstāvju, un tas ir viens no masveidīgākajiem sporta veidiem Latvijā.

Sacensības Kāpa 2019 rīko biedrība “Orientēšanās klubs “Kāpa”” – katru gadu sacensības norisinās citā Latvijas daļā, tādējādi tiek ne tikai radīts ievērojams sporta pasākums meža vidū, bet arī tiek veicināts tūrisms Latvijas reģionos, sportistiem apceļojot Latviju.

Sacensību centrs atradīsies kempingā “Jaunsētas” pie Alūksnes ezera, kur no piektdienas līdz pat svētdienai profesionāli sportisti, amatieri un iesācēji ar visām ģimenēm uzturēsies telšu pilsētiņā, izklaidēsies vakara izklaides programmā un katru dienu dosies uz savu startu mežā Alūksnes apkaimē.

Arī iesācēji, kuri vēl nav uzsākuši orientēšanās gaitas, var ierasties sacensībās un pieteikties dalībai kādā no atklātajām grupām uz vietas katras dienas sacensību centrā. Plašāka informācija par pasākumu norises vietām un sacensību programmu ir pieejama mājas lapā http://2019.kapa.lv/

Sacensības atbalsta Alūksnes novada dome, Husqvarna Latvija, Latvijas valsts meži, Polar Electro Oy, Silva Global, Brooks, Icebug, Tallink Latvija, Graci Muesli, Sigulda Adventures, Piedzīvojumu parks “Tarzāns”, Be-With, Žurnāls EJ un daudzi izcili uzņēmumi, nodrošinot katram Kāpa 2019 uzvarētājam īpašu balvu!

Tiekamies Alūksnē!

Sports