Liepiņš un Skujiņš startēs Šveices digitālajā tūrē

No trešdienas līdz svētdienai platformā "Rouwy" notiks zvaigžņotas šosejas e - riteņbraukšanas sacensības - Šveices tūre, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).  Ceturtdien 46 kilometru garajā līdzenuma distancē sacentīsies "Trek - Segafredo" komandas latviešu sprinteris Emīls Liepiņš, kamēr sestdien viņš un Toms Skujiņš būs dalībnieku vidū 36,8 kilometru garajā un pauguriem bagātajā distancē.

Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) informējusi, ka UCI līmeņa sacensības pasaulē nevarēs sākties ātrāk kā 1.jūlijā. Tikmēr pasaules tūres pirmie velobraucieni nenotiks ātrāk kā 1.augustā. Sacensību rīkotāji, komandas un profesionālie sportisti šajā laikā meklē dažādus radošus veidus kā pavadīt šo dīkstāves laiku bez sacensībām ārtelpās.

Jau trešdienas pievakarē ar pirmajām sacensībām sāksies Šveices digitālās tūres sacensības populārajā "Rouwy" platformā. Tajās piedalīsies 16 pasaules tūres un divas pro kontinentālās komandas, kā arī Šveices nacionālā izlase. 

Dalībnieku sastāvs gaidāms ļoti zvaigžņots. Uz starta varēs redzēt Vinčenco Nibali, kā arī tādus titulētus vīrus kā Žiljēnu Alafilipu, Primožu Rogliču, Maksimilianu Šahmanu, esošo pasaules čempionu Madsu Pedersenu, olimpisko čempionu Gregu van Avermātu, īru riteņbraukšanas zvaigzni Semu Benetu un citus.

Ja Liepiņam, atrodoties Latvijā, ir iespēja velo treniņus aizvadīt ārtelpās, tad Tomam, kurš mitinās Spānijā, braukšanas treniņi paiet mājās vai labākajā gadījumā uz mājas balkona.

Liepiņš Šveices digitālajā tūrē startēs divas dienas - ceturtdien un sestdien. Tikmēr Skujiņš pievienosies Liepiņam sestdienas sacensībās. Abas šīs dienas starts tiks dots plkst.18.10 pēc Latvijas laika.

Katrs no sportistiem sacensību laikā atradīsies savās mājās uz velotrenažiera, tomēr sacensību elementu tiešsaistē ļaus baudīt "Rouwy" digitālā platforma. Lai sacensības ritētu pēc iespējas godīgāk, katram sportistam būs organizatoriem jānorāda savs svars.

Ceturtdien gaidāms līdzenuma posms, kura garums sasniegs 46 kilometrus. Tikmēr sestdien būs jāpievar 36,8 kilometru gara distance ar virkni pauguriem tajā.

Sports