LOK vadība sarunās ar bobsleja un kamaniņu sporta federāciju apspriež astoņu labāko sportistu un viņu treneru atalgojumu

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadošās amatpersonas otrdien vairāk nekā divas stundas ilgā diskusijā ar Latvijas Bobsleja federācijas (LBF) un Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) vadītājiem apsprieda šo sporta veidu astoņu labāko sportistu un viņu treneru atalgojuma jautājumus.

Diskusijas laikā, kurā tika runāts par LOK un federāciju turpmāko sadarbību un sportistu gatavošanos 2014. gada olimpiskajām spēlēm Sočos, apspriests kamaniņu braucēju brāļu Šicu, skeletonistu brāļu Dukuru un bobslejista Jāņa Miņina četrinieka ekipāžas atalgojums.

Lai nodrošinātu plānveidīgu gatavošanos nākamajā olimpiskajā ciklā, LOK astoņiem sportistiem piedāvā atalgojumu līdz 1000 latiem mēnesī, savukārt viņu treneriem piedāvāts atalgojums no 1000 līdz 1500 latiem mēnesī, žurnālistus informēja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. Jauno atalgojumu sportisti un viņu treneri sāktu saņemt no 1. maija, un tas būtu spēkā uz četriem gadiem.

Labākos bobsleja, skeletona un kamaniņu braukšanas pārstāvjus nolemts atalgot ar prāvāku finansējumu tāpēc, ka tieši šajos sporta veidos un šie sportisti ir guvuši lielākos panākumus gan olimpiskajās spēlēs, gan pasaules čempionātos un pasaules kausu izcīņās.

"Siguldas trase kā bāze ir devusi rezultātus pēdējos astoņos gados. Pateicoties trases esamībai, bronzas medaļu Turīnā izcīnīja Mārtiņš Rubenis, bet tagad sudraba godalgas ieguva brāļi Šici un Martins Dukurs, bet Tomass Dukurs ieguva ceturto vietu, kas arī ir teju medaļas spīdumā. Savukārt Miņina ekipāža, kurai olimpiskajās spēlēs dažādu apstākļu dēļ neizdevās parādīt savas spējas, sezonas gaitā pierādīja, ka tā ir starp vadošajām savā sporta veidā pasaulē. Tieši tāpēc šiem sporta veidiem un to labākajiem pārstāvjiem jābūt prioritāriem valsts un sabiedrības vērtējumā," norādīja Vrubļevskis.

LOK no abu sporta veidu federācijām līdz marta beigām gaida četru gadu darba plānus. Vrubeļvskis uzsvēra, ka labāko astoņu sportistu un viņu treneru atalgojumam nauda tiktu ņemta no LOK līdzekļiem, taču ne no valsts budžeta piešķirtā finansējuma. Savukārt pārējie šo sporta veidu pārstāvji turpinātu pretendēt uz vietām Latvijas olimpiskajā vienībā (LOV), kurā atkarībā no uzrādītajiem rezultātiem var iekļūt trīs dažādās grupās, lielāko finansiālo atbalstu gūstot par tikšanu A grupā. LOK komandā iekļuvušo sportistu algas ir mazākas nekā tā, ko tagad LOK piedāvā labākajiem sportistiem.

LOK atbalsts būtu tikai daļa no sportistiem piesaistāmā finansējuma, jo papildu līdzekļus gādātu arī federācijas sadarbībā ar saviem atbalstītājiem un sponsoriem.

Bobsleja federāciju sarunās ar LOK amatpersonām pārstāvēja prezidents Jānis Kols, viceprezidents Zintis Ekmanis un skeletona komandas treneris un Siguldas trases vadītājs Dainis Dukurs. Kamaniņu braucējus pārstāvēja federācijas prezidents Atis Strenga. Bez Vrubļevska sarunās piedalījās arī LOK viceprezidenti Žoržs Tikmers un Andris Feldmanis, kā arī LOK ģenerālsekretārs Einars Fogelis.

LOK prezidents izteica gandarījumu, ka diskusijā ar sporta veidu federāciju pārstāvjiem atklāti un lietišķi runāts par problēmām, kā arī izteiktas vēlmes, kas federācijām būtu nepieciešams, lai uzlabotu darbu.

Gatavojoties 25. martā paredzētajai LOK ģenerālās asamblejas sesijai, vēlāk šonedēļ LOK vadība plāno vēl divas atsevišķas tikšanās ar vasaras un ziemas sporta veidu pārstāvjiem. 17. martā notiks LOK Izpildkomitejas sēde, bet dienu vēlāk būs Nacionālās sporta padomes sēde, kurā arī tiks vērtēti olimpisko spēļu rezultāti un runāts par nākamo sagatavošanās ciklu.

Sports