„Malienas kauss” aizceļo uz Igauniju

Ikgadējās sacensības pulcē vairāk nekā 400 orientieristu

Ar Lauri Sild (OK „Alūksne") un Kristas Mihailovas (IK „Auseklis") uzvarām elites grupu konkurencē beigušās starptautiskās orientēšanās sacensības „Malienas kauss 2010". Nedēļas nogalē Apes apkaimē notikušās sacensības pulcēja vairāk nekā 400 orientieristu kuplu pulku, kas sacentās par uzvaru 34 dažādās dalībnieku grupās.

„Malienas kausa" pirmajā dienā sportisti mērojās spēkiem vidējā distancē, bet otrajā dienā notika iedzīšanas sacensības garajā distancē. Trases galvenokārt vijās pa priežu mežu, ko bagātināja stāvas nogāzes, purvi un dažāda vecuma izcirtumi. Izvēlētā apvidus dēļ pirmajiem finiša taisni izdevās šķērsot tiem, kuru stiprā puse bija nevis ātrums, bet gan precīza kontrolpunktu atrašana. Papildu pārbaudījumus otrajā dienā radīja pēkšņi uznākusī lietusgāze, kuras laikā daļa dalībnieku vēl atradās distancē. Tomēr finiša taisni šķērsoja pilnīgi visi startējušie. „Tehniski - labi, bet fiziski - grūti," distancē pavadīto laiku komentē „Malienas kausa" uzvarētājs Lauri Sild no Igaunijas. Kopā ar brāli Timo viņš startēja elites jeb spēcīgākajā vīru grupā V21E, pārstāvot „Malienas kausa" organizatorus - orientēšanās klubu „Alūksne". Ar šo klubu veiksmīga sadarbība izveidojusies jau iepriekšējos gados.

Abi brāļi atzīst, ka Latvijā rīkotajās sacensībās viņi bieži nepiedalās. Viņu prioritāte ir nacionālie čempionāti, kā arī Eiropas un pasaules līmeņa sacensības, kurās gūti vērā ņemami panākumi. Vēl dienu pirms „Malienas kausa" brāļi startējuši Igaunijas sprinta čempionātā, bet pēc tam piedalījušies nakts orientēšanās sacensībās. „Bijām gulējuši tikai dažas stundas, kad jau atkal devāmies distancē," atklāj Timo. Sacensību pirmajā dienā viņš savā grupā uzrādīja ātrāko rezultātu, brāli Lauri, kurš finišēja 2.vietā, apsteidzot par vairāk nekā minūti. Iedzīšanas sacensībās abu pozīcijas mainījās, par uzvarētāju kļūstot Lauri, bet Timo paliekot 2.vietā.

Jautāti, vai bieži gadās situācijas, kad viens otram sacensību laikā min uz papēžiem, brāļi atzīst, ka parasti startē divās dažādās grupās. „Es vēl skaitos junioru grupā. Elites grupā sākšu startēt tikai nākamajā gadā," skaidro Lauri. „Var teikt, ka tas ir kā ģenerālmēģinājums nākamajam gadam," nosmejas Timo.

Bez abiem brāļiem uzvaras savās dalībnieku grupās izcīnīja Elīna Skopāne un Rihards Gailis (SV10), Elvita Alksne un Kārlis Kaminskis (SV12), Kendija Aparjode un Atis Heinols (SV14), Līga Valdmane un Valters Ļubinskis (SV16), Sabīne Tilta un Kārlis Baltacis (SV18), Laura Nīmante un Andris Kivlenieks (SV20), Ilona Daģe un Kristaps Ozoliņš (SV21A), Signe Hokonena un Artis Pūcītis (SV21B), Ilze Skangale un Tarvo Avaste (SV35), Jana Kink un Guntis Arnicāns (SV40), Gunta Dudele un Egīls Puriņš (SV45), Dace Cebule un Andris Kivlenieks (SV50), Ligita Grunde un Jānis Turks (SV55), Ruta Kukka un Andris Tauvens (SV60), Maira Liepa un Pēteris Novikovs (SV65), kā arī Ilze Bruce un Edvīns Berners (SV70).

Sports