„Malienas kauss” – Baltijas vienotības zīmē

Pēc divu mēnešu pārtraukuma, šonedēļ atsācies orientēšanās sacensību seriāls „Horizonts”. Otrdien tika aizvadīta sacensību 11.kārta, kurā piedalījās nedaudz vairāk kā 50 dalībnieku. Savukārt jau rīt starts tiks dots starptautiskajām orientēšanās sacensībām „Malienas kauss”, kas norisināsies jau 28.reizi pēc kārtas.

Sacensību organizatori no orientēšanās kluba „Alūksne” informē, ka par „Malienas kausa” norises vietu izvēlēta Apes novada Gaujiena. Tur izauguši vieni no šobrīd spēcīgākajiem orientieristiem Lavijā: Atis un Toms Dandeni, kā arī Jānis Kūms. Lai gan A.Dandens šogad palīdz organizatoriem, uzņemoties distanču dienesta priekšnieka pienākumus, pārējie sportisti piepulcēsies sacensību prestižāko grupu dalībniekiem, lai cīnītos par „Malienas kausa” galveno balvu – ceļojošo kausu.

No sportistiem līdz amatieriem

Pavisam tiks piedāvātas 34 dažādas grūtības un vecuma grupas, tāpēc piedalīties sacensībās tiek aicināti orientēšanās sporta draugi, sākot no augstas klases sportistiem līdz amatieriem. Sacensību dienās sabraukušajiem viesiem būs iespēja apskatīt Gaujienu un tās tuvējo apkārtni, dodoties ekskursijā pa mūziķa Jāzepa Vītola takām, kā arī apmeklējot Kalamecu gravas, Zvārtavas pili un Randatu klintis. Dalībnieku ierašanās un reģistrācija paredzēta sestdien laikā no pulksten 10.00 līdz 11.30. Pulksten 11.45 notiks sacensību atklāšana, bet pulksten 12.30 sāksies individuālie starti vidējā distancē. Pulksten 18.00 pie Gaujienas internātpamatskolas paredzēts sākums sprinta sacensībām, kas vienlaikus būs Latvijas sprinta kausa 6.posms. Sacensību turpinājums paredzēts svētdien, kad pulksten 10.00 paredzēts starts iedzīšanas sacensībām garajā distancē. Finišējot sacensību pēdējam dalībniekam, sāksies apbalvošana. Tajā ar balvām tiks apbalvoti katras grupas labākie dalībnieki kopvērtējumā.

Pievienosies skrējiena dalībniekiem

Jāpiebilst, ka šogad „Malienas kauss” aizritēs Baltijas vienotības zīmē. Sacensību dienās notiks „Baltijas ceļa” divdesmitgadei veltītais vienotības skrējiens „Sirdspuksti Baltijai”, ko organizē Latvijas Orientēšanās federācija. Skrējiens notiks visās trīs Baltijas valstīs un vīsies pa vēsturisko „Baltijas ceļa” maršrutu. Tā sākums paredzēts sestdienas pēcpusdienā Tallinā un Viļņā, lai svētdienas vakarā beigtos svinīgā pasākumā Rīgā. Maršruta kopējais garums būs 678 kilometri, kas sadalīti viena kilometra stafetes posmos, aicinot cilvēkus simboliski noskriet savu kilometru Baltijas vienotībai.

Sevišķi īpašs  šis skrējiens būs „Malienas kausa” dalībniekiem, starp kuriem regulāri bijuši gan Lietuvas, gan Igaunijas valstu pārstāvji. Izņēmums nebūs arī šis gads, kurā varbūtējais dalībnieku skaits tiek prognozēts līdzīgs iepriekšējiem – vairāki simti orientieristu. Daļa no viņiem pieteikušies veikt kādu no vienotības skrējiena posmiem, tāpēc visi sacensību dalībnieki tiks aicināti viņus atbalstīt un pievienoties „Sirdspuksti Baltijai” skrējienā.

Sports