Maratonists Dins Vecāns solītos 1200 kilometrus visā Eiropā pievarējis 1

Maratonists Dins Vecāns sekmīgi pievarējis labdarības skrējienu “28 maratoni 28 pilsētās 28 dienās”, kurā viņa aktīvākie līdzjutēji bija Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazie pacienti. Pieveiktos 1200 labdarības kilometrus Dins Vecāns veltīja Dakteru Klaunu pozitīvajam darbam - bērniem emocionālā atbalsta un palīdzības nodrošināšanai ķīmijterapijas procedūru laikā, ziedojumos Latvijā un pārējā Eiropā saņemot 1600 eiro.

Dina Vecāna 42 kilometrus garie 28 skrējieni notika uz magnētiskā skrejceliņa ar 15% lielu slīpumu, kas darbojas tikai ar kāju spēku, nevis elektrību – skrējieni pielīdzināmi skriešanai kalnā.

Vēl nebijušā 1200 kilometru labdarības skrējiena - “28 maratoni 28 pilsētās 28 dienās” - īstenošana maratonistam Dinam Vecānam prasīja lielu spēku un izturību, tādēļ Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazie onkoloģijas pacienti savā nodaļā mēnesi veidoja savdabīgu izstādi, kurā zīmēja atbalsta un spēka plakātus katrai plānoto maratonu pilsētai. Tā sportists guva papildus spēkus un ticību tālajam ceļam, savukārt no sportista bērni regulāri saņēma iedvesmas sveicienus un fotogrāfijas.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, daloties 28 pieveikto maratonu iespaidos, kas gūti Londonā, Parīzē, Varšavā, Prāgā, Tallinā un daudzviet citur Eiropā, Dins Vecāns atzina: “Esmu gandarīts, ka tik daudzviet man bija iespēja parādīt šīs skriešanas performances mērķus - popularizēt veselīgu dzīvesveidu, kustību prieku, kas var palīdzēt izvairīties no dažādām saslimšanām. Tāpat esmu lepns, ka šādi Dakteru Klaunu pozitīvajam darbam - bērniem emocionālā atbalsta un palīdzības nodrošināšanai ķīmijterapijas procedūru laikā ziedojumos izdevās no līdzjutējiem Latvijā, kā arī pārējā Eiropā gūt 1600 eiro. Tālajā ceļā pārliecinājos, ka šādas organizācijas veiksmīgi darbojas un palīdz mazajiem pacientiem pārvarēt grūtās prsiholoģiskās situācijas daudzviet pasaulē, turklāt arī klātienē izdevās satikt citvalstu Dakterus Klaunus. Tas ir tik nozīmīgi, ka Dakteri Klauni strādā slimnīcās ar maziem bērniem un gādā par viņu dzīvesprieka un smaida radīšanu, lai nebūtu jādomā par nepatīkamajām procedūrām, īpaši ķīmijprocedūru laikā.” Garajā ceļā piedzīvots daudz - tā Dins Vecāns atzīst, ka, pēc vairāk nekā 250 noskrietajiem kilometriem, radies pat psiholoģisks lūzumpunkts - viņam bija nelielas mikrotraumas, bet Ļubļanā, Slovēnijā komanda tika sagaidīta ar lieliski noorganizētu līdzjutēju pasākumu, kas devusi apņēmību tālākiem skrējieniem.

Akcijas “28-28-28” galvenie partneri ir biedrība “Dr.Klauns” un lielākā ielu sporta un ielu kultūras kustība Austrumeiropā “Ghetto Games”, kuras organizators Raimonds Elbakjans atzīst: “Esam priecīgi, ka mūsu skrienošais Sprīdītis ir ar apskrējis pasauli, lai iepriecinātu bērnus tepat - savās mājās. Ghetto Games atbalsta Dinu, jo viņš ar savu piemēru pierāda, ka šķietami nereālu, fiziski smagu sportisko mērķi ir iespējams realizēt, ja nopietni sagatavojas un ir spēcīga atbalsta komanda. Priecē, ka Dina skrējienu novērtējuši arī līdzjutēji, no kuriem daudzi ar Ghetto TV starpniecību regulāri sekoja līdzi Dina gaitām 28 Eiropas valstīs, 28 dienās, noskrienot 28 maratonus!"
Savukārt biedrības Dr.Klauns vadītāja Marianna Milovska Latvijas Dakteru Klaunu un slimnīcas mazo pacientu vārdā saka paldies maratonistam Dinam Vecānam par īstenoto akciju, kas sākotnēji radījusi apbrīnu un daudzus jautājumus, vai sportistam tiešām izdosies paveikt ko tik nereālu: “28 maratonu un tālā ceļa fotogrāfijas, video liecina par Dina spēku un izturību, bet iniciatīva – šādā veidā atbalstīt slimos bērnus, mudināt to darīt arī pārējiem – par viņa īpašo cilvēcīgumu un līdzjūtību. Ikviens cents no akcijā ziedotajiem 1600 eiro ir apliecinājums tam, ka cilvēki jebkurā Eiropas vietā saprot, cik nozīmīgi ir dot iespēju bērniem veseļoties ar prieku. Savukārt bērniem šī bija laba iespēja justies nozīmīgiem, sniedzot Dinam morālu atbalstu tālajā ceļā. ”

Komentāri 1

aculiecinieks

Mērķis jau skaists tikai 1600 euro savāktais ziedojumos nav nekas.
Vairāk iztērēts pašam pasākumam kā savākts.
Labāk to naudu būtu noziedojuši labdarībai un izskrējis tepat pa LV :)

pirms 4 gadiem, 2016.07.08 08:27

Sports