Marhele - Latvijas komandas sastāvā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs 8

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) ceturtdien apstiprināja 31 sportistu Latvijas komandas sastāvā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Latvijas komanda tiks pārstāvēta 11 sporta veidos. "Ar katru ciklu mūsu komandas vidējais vecums paliek arvien jaunāks. Neatkarīgajā Latvijā dzimušie sportisti ir sasnieguši pasaules virsotnes. Arvien lielāks īpatsvars ir tie sportisti, kuri starptautiskās sacensībās var cīnīties par augstām vietām," preses konferencē sacīja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

Sastāvā iekļuvuši šādi vieglatlēti - Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele, latviešu izcelsmes ASV sportiste Ariana Hilborna un Valērijs Žolnerovičs maratonā, Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, Pauls Pujāts un Mareks Ārents kārtslēkšanā, Arnis Rumbenieks ar Agnese Pastare soļošanā, Rolands Štrobinders, Zigismunds Sirmais, Sinta Ozoliņa, Madara Palameika un arī Līna Mūze šķēpmešanā, kura gan pagājušajā nedēļā Eiropas čempionātā guva traumu, tāpēc nevarēs startēt Olimpiādē.

Olimpisko kvalifikācijas normatīvu izpildījušas četras maratona skrējējas, taču Olimpiādē var piedalīties tikai trīs sportistes, līdz ar to Anita Kažemāka iekļauta rezervistos.

Latviju pludmales volejbolā pārstāvēs Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs un Edžus Treimanis, šosejas riteņbraukšanā Toms Skujiņš un Aleksejs Saramotins, smaiļošanā Aleksejs Rumjancevs, džudo Jevgēņijs Borodavko un Artūrs Ņikiforenko, tenisā Aļona Ostapenko, svarcelšanā Artūrs Plēsnieks un Rebeka Koha, brīvajā cīņā Anastasija Grigorjeva, peldēšanā Uvis Kalniņš un Aļona Ribakova, kā arī burāšanā 17 gadus vecā Ketija Birzule, kur ir komandas jaunākā sportiste.

Savukārt Latvijas pilsonību pieņēmušais ukraiņu sportists Ruslans Nakoņečnijs uz Riodežaneiro dosies kā modernās pieccīņas sacensību pirmais rezervists.

LOK ģenerālsekretārs un olimpiskās komandas delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers uzsvēra, ka Latvijai ir spēcīga komanda. "Vairāki sportisti ir starp spēcīgākajiem savās disciplīnās. Esmu lepns un priecīgs būt kopā ar viņiem. Šī komanda brauc ne tikai piedalīties, bet arī uzvarēt."

Komandas prezentācijas pasākums notiks 21.jūlijā ''Latvijas Valsts mežu'' galvenajā ofisā, tajā piedalīsies arī prezidents Raimonds Vējonis. Pasākumā tiks nosaukts arī karognesējs Olimpiādes atklāšanas ceremonijā.

Latvijas komandas sastāvs būs ievērojami mazāks nekā iepriekšējās divās Vasaras olimpiādēs. Pirms četriem gadiem Londonas olimpiskajās spēlēs Latvijas delegācijas pieteikumā bija 46 sportisti, bet uz starta stājās 45 no viņiem, jo Latvijas rekordists 100 metru sprintā Ronalds Arājs mēnesi pirms starta Eiropas vieglatlētikas čempionātā guva Ahileja cīpslas traumu. Savukārt lielākais sportistu skaits tika sasniegts 2008.gadā Pekinā, kad kvalifikācijas normatīvus bija izpildījuši 50 atlēti, sacensībās piedaloties 48 no viņiem.

Līdz šim pēc neatkarības atjaunošanas Latvijas vismazāk pārstāvētās Vasaras olimpiskās spēles bija 2004.gadā Atēnās, kad piedalījās 32 sportisti 11 sporta veidos, tomēr tieši tās bija sekmīgākās, jo tika gūtas četras sudraba godalgas.

"Sportistu saime būs mazāka, salīdzinot ar Londonu. Tomēr olimpiskie normatīvi ir augstāki. Sastāvs skaita ziņā ir samazinājies, bet kvalitāte ir palikusi augstāka. Lai mūsu sportistiem izdodas viss ieplānotais," piebilda Vrubļevskis.

Tāpat latvieši startēs arī citu valstu nacionālajās izlasēs - nesen ceļazīmi akadēmiskajā airēšanā uz Olimpiādi izcīnīja Īriju pārstāvošā Sanita Pušpure, bet jau pērn smaiļošanā 200 metru distancē pie tādas tika Turcijas pilsonību pieņēmusī latviete Lāsma Liepa, kura pagājušajā mēnesī izcīnīja Eiropas čempionāta zelta medaļu. Tāpat ļoti labas izredzes pārstāvēt Norvēģiju olimpiskajās spēlēs ir latviešu šosejas riteņbraucējai Vitai Heinei, kura nesen izcīnīja divas zelta medaļas šīs valsts čempionātā.

Olimpiskās spēles no 5. līdz 21.augustam notiks Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro.

Komentāri 8

to ups

Priecāsimies un leposimies, kad olimpiskajās spēlēs būs rezultāts, par kuru priecāties un lepoties! Mūsdienās galvenais vairs nav tikai piedalīties...

pirms 4 gadiem, 2016.07.15 15:18

Mr_Laukuvecis

Sorry, tā ir nevis mūsdienu, bet kā reiz padomju laiku domāšana- ja nevari dabūt medaļu, tad nav vispār ko braukt. Labāk novērtēsim, ka beidzot Alūksnei ir sava olimpiete arī vasaras spēlēs.

pirms 4 gadiem, 2016.07.16 09:57

ozo

Pati pedalīšanās jau ir lels sasniegums ,Tā ir elite ,kas izcīnījusi tiesības startēt ,diemžēl medaļas saņem tikai 3 sportisti,tad ko,vispār neko nedarīt ,sust dīvānā un gaudot ?

pirms 4 gadiem, 2016.07.16 10:37

Mākonis

Kāds Ilonai sakars ar olimpisko tūrismu!! LV daudzās nozarēs valda korupcija tai skaitā olimpiskajā komitejā. Viņa ir no tiem, kas smagi strādājusi un pati sasniegusi to ko varēja sasniegt ar ierobežotiem līdzekļiem. Lai nu kurš, bet viņa toč ir pelnījusi startēt RIO.

pirms 4 gadiem, 2016.07.18 21:40

Ugis

Neiebraucu kāds kopsaucējs ir virsrakstam ar rakstu! Tik par labi virsrakstā vareja būt jebkurš olimpieša vārds!

pirms 4 gadiem, 2016.07.16 22:40

Sports