Martinam Dukuram sudrabs, brālis Tomass - ceturtais

Siguldietis Martins Dukurs piektdien izcīnīja Latvijai otro sudraba medaļu Vankūveras olimpiskajās spēlēs. Diemžēl viņam neizdevās nosargāt pirmajā dienā iekrāto pārsvaru un pēdējā braucienā tika zaudēts kanādietim Džonam Montgomerijam. Martina brālis Tomass ierindojās 4.vietā.

Pirms pēdējā brauciena Martinam pār Montgomeriju bija 0,18 sekunžu pārsvars, taču pēdējā braucienā beigās zuda ātrums un līdz ar to arī pārsvars. Finišā viņš zaudēja kanādietim 0,07 sekundes.

Trešajā vietā pēc trešā brauciena stabili ierindojās krievs Aleksandrs Tretjakovs. Arī pēdējā braucienā superātrā starta meistars Tretjakovs bija veiksmīgs (4,50). Tiesa, trasē viņš atkal kļūdījās, taču šoreiz jau lejasdaļā. Turklāt pārsvars bija pietiekami liels, lai nosargātu trešo vietu cīņā ar Tomasu Dukuru.

Tomass startā sasniedza rezultātu 4,65 sekundes, trasi veica nevainojami un krietni uzlaboja pozīcijas pār tuvākajiem sekotājiem un nodrošinot sev ceturto vietu.

Izšķirošajā duelī Montgomerijs iestūma kamanas 4,61 sekundē, braucienu veica ideāli un vēl vairāk palielināja savu pārsvaru pār Tretjakovu. Martins startā bija lielisks (4,53 sekundes), taču trases beigu daļā kļūdījās un pazaudēja ātrumu, līdz ar kuru zuda tik vērtīgās sekundes daļas. Pirms izšķirošā brauciena Martina pārsvars bija 0,18 sekundes.

Jāatzīmē, ka Martins pirmajā braucienā uzrādīja izcilu rezultātu (trases rekords), taču visos nākamajos braucienos labākos laikus sasniedza tieši Montgomerijs (divreiz ar trases rekordu).

Šī Latvijai ir otrā sudraba medaļa šajās olimpiskajās spēlēs. Pirms divām dienām brāļi Andris un Juris Šici izcīnīja sudraba godalgu kamaniņu sportā.

Sudraba medaļas Vankūverā ir Latvijas līdz šim labākais sasniegums ziemas olimpiskajās spēlēs neatkarīgas valsts vēsturē.

Sports