Maskalāna četrinieks uz pjedestāla

Latvijas bobsleja četrinieks ar pilotu Edgaru Maskalānu izcīnīja 3.vietu svētdien Sanktmoricā (Šveice) notiekošajās PK 6.posma sacensībās. Tikai 3 sekundes simtdaļas latvieši zaudēja 2.vietas ieguvējiem – vācieša Mahatas četriniekam. Oskars Melbārdis otrajā braucienā pakāpās par trim pozīcijām un summā ieņēma 8.vietu.

Maskalāna kvartets 1.braucienā sasniedza labāko starta laiku no visām 27 ekipāžām (5.08) un finišā vācietim Arndtam ar partneriem zaudēja 0.12 sekundes. No trešās pozīcijas latviešus šķīra tikai četras simtdaļas. Tikmēr Oskars Melbārdis ar stūmējiem ierindojās 11.vietā, līderim zaudējot gandrīz 0.3 sekundes.

Otrajā braucienā Melbārdis nobrauca krietni labāk, turklāt uzstādīja jaunu starta rekordu (5.07 s). Tas ļāva pakāpties trīs pozīcijas augstāk (8.vieta). Tādējādi Oskara pilotētais četrinieks iekļuvis desmitniekā visos sešos PK posmsos.

Maskalāns tika pie vēl viena rekorda startā (5.05) un finišā uzrādītais laiks nodrošināja trīs pozīciju kāpumu un vietu uz goda pjedestāla. Sanktmoricas trase Edgaram ir veiksmīga, jo pērn viņa pilotētais četrinieks šeit uzvarēja. Pēc finiša intervijā Edgars pateicās stūmējiem par fantastisko startu, kas ļāva izcīnīt bronzas medaļas.

Tāpat kā sestdien divniekos, arī četriniekos triumfēja vāciešu pirmā ekipāža ar pilotu Arndtu pie vadības svirām. PK kopvērtējumā Maskalāna četrinieks pakāpies uz 6.vietu, bet Melbārdis ir pozīciju zemāk.

Sports