Mednieki svin Āfrikas ritmos

Tiekas 12.mednieku festivālā „Minhauzens 2010"

Pārgaujas novadā mednieku festivālu rīkoja sporta klubs „Mārkulīči". Viss pasākums aizritēja Āfrikas noskaņās. Tāpēc „Seno laiku medībās" bija jādodas hotentotu tērpos un kaujas krāsās izkrāsotām sejām.

Iejūtas seno mednieku lomās
„Sākumā turējāmies pirmajā desmitniekā, bet beigās nemaz nezinu, kādā vietā palikām. Bet tas jau nav galvenais, jo festivāls ir mednieku svētki. Esmu piedalījies visos festivālos, tāpēc varu atzīt, ka šis bija organizēts ļoti pārdomāti un interesanti. Tas notika Straupes atpūtas bāzē Braslas līča ielokā," stāsta Apes novada mednieku komandas „Vidagas pūces" kapteinis Kārlis Iesalnieks.


Īpaši organizatori bija gatavojušies „Seno laiku medībām". Katras komandas dalībnieki pirms starta tika grimēti un ietērpti. Pēc tam vajadzēja iet pāri Braslai pa šūpojošos „tiltu" jeb iekārtu tīklu. Otrā krastā notika sacensības šaušanā ar seniem ieročiem - arbaletu, loku un kā indiāņiem izšaut, pareizāk gan būtu teikt izpūst bultu no trupiņas. Ierocis katram tika izlozēts," skaidro K.Iesalnieks.

Bija arī sacensības mednieku sievām un draudzenēm. Viņām pēc smaržas vajadzēja atpazīt garšvielas, meža dzīvnieku ādas piecas reizes gaisā jāapmet pankūka. Savukārt jauniešiem pārbaudīja, cik labi viņi pazīst meža zvērus, cik daudz zina par medībām un medību munīciju. „Šoreiz sacensības bija mazāk sportiskas, toties aizraujošas," vērtē K.Iesalnieks.

Visprecīzāk prot sadalīt „medījumu"
Viņš atzīst, ka var arī palepoties, jo, būdams cienījamā vecumā, ieguva 12.vietu šaušanā pa skrejošu degunradža siluetu. Turklāt konkurence bija liela - sacentās 77 komandas. Šoreiz sacensību programmā īpašs akcents bija likts uz šaušanas disciplīnām - septiņos no trīspadsmit sacensību veidiem mednieki mērojās precizitātē, zināšanās un prasmē ar ieročiem rokās. Lai sacensības būtu interesantākas, ierastos meža cūkas un aļņa siluetu vietā bija degunradzis un kārpu cūka.

„No mūsējiem visaugstāko - 5.vietu - ieguva Aldis Reinerts. Viņš medījuma (šoreiz gan desas) dalīšanā ar mednieku cirvi kļūdījās tikai par 3 gramiem. Tas nozīmē, ka pārcirta gandrīz precīzi uz pusēm," skaidro K.Iesalnieks.


Sevišķi spilgtus iespaidus medniekiem radīja no salmiem veidotu degošu uguns bumbu ripošana no upes kraujas un salūts divu dienu festivāla pēdējā vakarā.

K.Iesalnieks uzsver, ka degošo bumbu bija daudz, tāpēc skats bija neparasts un skaists vakara tumsā.
Festivālā piedalījās arī mūsējo mednieku komandas „Gaujmala" un „Vientuļie vilki". To dalībnieki sacensībās startējuši ar mainīgām sekmēm, taču tāpat kā :Vidagas pūces" nav starp piecu godalgoto vietu ieguvējiem kopvērtējumā.

Nākamgad mednieku festivālu rīkos Rugāju mednieki Balvu novadā.

Sports