Miņina četrinieks ieņem piekto vietu Pasaules kausa izcīņas otrajā posmā

Pasaules kausa izcīņas bobslejā otrajā posmā četrinieku sacensībās Leikpleisidas trasē ASV svētdien piekto vietu izcīnīja Jāņa Miņina pilotētā ekipāža.

Miņins ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Oskaru Melbārdi un alūksnieti Intaru Dambi piektajā vietā atradās arī pēc pirmā brauciena, bet otrajā atkal uzrādīja piekto labāko laiku, divu braucienu summā par 0,83 sekundēm zaudējot amerikāņa Stīvena Holkomba ekipāžai, kas pārliecinoši uzvarēja posmā.

Savukārt otra Latvijas ekipāža Edgars Maskalāns ar stūmējiem Pāvelu Tulubjevu, Raivi Broku un Mihailu Arhipovu ierindojās 12.vietā, Holkombam zaudējot 1,65 sekundes. Maskalāns pirmajā braucienā uzrādīja 12.labāko rezultātu, bet otrajā - 14.ātrāko laiku.

Sacensībās otro vietu izcīnīja otra ASV vadošā pilota Džona Napīra pilotētais četrinieks, bet trešais palika austrietis Volfgangs Štampfers.

Miņinu varēja apsteigt krieva Dmitrija Abramoviča ekipāža, kas pēc pirmā brauciena atradās sestajā vietā un arī labi veica otro braucienu, tomēr distances beigās tā krita un divu braucienu summā ieņēma tikai 16.vietu.

Šajā posmā dažādu traumu dēļ nepiedalās četras vadošas ekipāžas, kuras pilotē šveicietis Beāts Hefti, amerikānis Tods Hejs, vācietis Andrē Lange un krievs Aleksandrs Zubkovs.

Kā ziņots, Pasaules kausa izcīņas pirmā posma četrinieku sacensībās Miņina ekipāža izcīnīja otro vietu, bet Maskalāna četrinieks divu braucienu summā ieņēma devīto vietu.

LETA jau vēstīja, ka Pasaules kausa izcīņas otrā posma divnieku sacensībās sestdien Miņins/Dreiškens divu braucienu summā ierindojās 13.vietā, bet Maskalāns/Tulubjevs pirmajā braucienā ieņēma 22.pozīciju, nekvalificējoties otrajam braucienam, kurā piedalījās tikai 20 labākās ekipāžas.

Kā ziņots, šosezon Pasaules kausa kalendārā paredzēti astoņi posmi, un sezona noslēgsies janvāra beigās ar posmu Īglsas trasē Austrijā, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts.

Savukārt vēl pēc tam norisināsies Vankūveras olimpiskās spēles, kurās bobsleja divnieku sacensības vīriešiem norisināsies 20. un 21.februārī, bet četrinieku - 26. un 27.februārī.

LETA jau ziņoja, ka pagājušās sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā četrinieku ekipāžām Miņins ar 1549 punktiem ierindojās otrajā pozīcijā, bet Maskalāna četrinieks ar 1006 punktiem izcīnīja 11.vietu.

Pasaules čempionātā Miņina četrinieks izcīnīja bronzas godalgas, bet Maskalāns palika 16.pozīcijā.

Sports