Miņina ekipāža treniņbraucienā piedzīvo kritienu

Pirmdien treniņbrauciena laikā Vistleras trasē ar četrinieku ekipāžu kritienu piedzīvojis Latvijas bobsleja pilots Jānis Miņins.

Aģentūras BNS rīcībā esošā informācija liecina, ka neviens no mūsu četrienieka nopietni cietis nav.

Pēc šiem negadījumiem treniņbraucieni pārtraukti. Pēc garas tikšanās ar 11 komandu kapteiņiem Starptautiskā Bobsleja federācija (FIBT) nolēma veikt trasē izmaiņas. Daļai pilotu bija problēmas pārejā no 11. uz 12. virāžu, aģentūrai "Reuters" teica FIBT pārstāvis Dons Krone. FIBT mainīs ledus profilu 11. virāžā, kas palīdzēs pilotiem veiksmīgāk veikt turpmāko trases daļu.

Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis sarunā ar aģentūru BNS un "Latvijas Avīzi" atzina, ka "katrs šāds kritiens Miņinu attālina no starta."

"Es jau tagad nesaprotu, ko man teikt un ko man neteikt? Palasu komentārus internetā par visu šo stāstu un rodas sajūta, ka mani sāk uzvert kā tādu Miņina kaitnieku. Visus uztrauc Miņina aklā zarna. Man jau viņa sen neuztrauc! Mani uztrauc viņa spēja vadīt bobu, viņa reakcija. Te neiet runa par kaut kādu slidināšanos! Te viss notiek ar ātrumu 150 kilometri stundā!" emocionāli sacīja Prūsis.

"Es šobrīd nevaru atbildēt uz jautājumu, vai viņš būs pirmā ekipāža vai otrā. Skaidrs ir viens, katrs šāds kritiens viņu attālina no dalības," sacīja Prūsis.

Prūsis arī pastāstīja, ka Miņins kritis 12.virāžā. "Tā nebija trases vaina, tā bija cilvēcīga kļūda," sacīja treneris.

Tāpat treneris atzina, ka Miņins nopietni cietis nav. "Kā viņš jūtas, prasiet viņam pašam," vien noteica Prūsis.

Jau ziņots, ka Miņins pēc apendicīta operācijas pirmos divus braucienus trasē veica svētdien. Miņins braucienus veica bez ieskrējiena, jo vēl nav pilnībā atlabis. Pirmdien trasē notika četrinieku treniņbraucieni. Pagaidām gan nav zināms, vai Miņins startēs sacensibās, tas atkarīgs no viņa pašsajūtas pēc skriešanas treniņu sākšanas.

Sports