Motokross: Ogrē sveic 2015.gada Latvijas izcilības

Pēc panākumiem bagātās 2015. gada motokrosa sezonas, kas uz Latviju atveda 5 starptautiskas medaļas, 20.novembrī Ogres kultūras centrā tika aizvadīts motokrosa laureātu apbalvošanas pasākums. Svinīgajā vakarā piedalījās šīs sezonas spēcīgākie braucēji, tostarp Kaspars Stupelis, Matīss Karro, Dāvis Ivanovs, Tomass Šileika un daudzi citi.

„Tikai un vienīgi pateicoties katram atsevišķi un visiem kopā, mēs droši varam saukt 2015. gadu par vienu no veiksmīgākajiem gadiem motokrosā, kāds vispār ir piedzīvots. […]Nav daudz tādu valstu pasaulē, kuru sasniegumi ir lielāki, un es pat teiktu, ka šāds vai līdzīgs daudzpusīgs panākumu saraksts nav nevienai.[…] No savas puses varu piezīmēt, ka nākamajam gadam esam sagatavojuši virkni diezgan jūtamu izmaiņu, un ceru, ka to atbalstītāju būs krietni vairāk nekā pretinieku, bet, manuprāt, tās pacels Latvijā notiekošās sacensības vēl par līmeni augstāk, dodot vēl lielāku gandarījumu kā sportistiem, tā skatītājiem un sacensību organizatoriem,” svinīgajā runā sacīja Motokrosa komisijas vadītājs Aldis Baltiņš.

A.Baltiņš arī izteica lielu pateicību sacensību organizatoriem, sponsoriem, motoklubiem un to vadītājiem, sekretariāta darbiniekiem, tiesnešiem, sportistu vecākiem, atbalstītājiem un visiem ar šo sporta veidu saistītajiem, uzsverot neatlaidīgo darbu, kas ik gadu veicina motokrosa attīstību un izaugsmi.

Šogad Latvijas vārds starptautiskās motokrosa sacensībās nudien aizstāvēts ar īpaši augstiem rezultātiem, tādēļ arī laureātu saraksts - visnotaļ garš. Pasākumā ieradās viens no skaļākajiem šīs sezonas uzvārdiem – Kaspars Stupelis, kuram pēc vairāku gadu pārtraukuma izdevās triumfēt pasaules čempionātā un kļūt par pasaules čempionu blakusvāģu motokrosā. Protams, pasākuma tika sveikts arī panākumiem bagātais un daudzu līdzjutēju atzinību ieguvušais Matīss Karro, kuram Latvijas čempionātā izdevās iegūt „Holeshot” jeb starta karaļa balvu. Tāpat visa vakara garumā tika apbalvoti arī citi vadošie Latvijas un Baltijas čempionātu sportisti, tostarp Dāvis Līvs, Raivis Sootee, Dāvis Ivanovs, Tomass Šileika, Kārlis Sabulis, Kārlis Kalējs u.c.

Atgādinām, ka motokrosa laureātu apbalvošanas pasākums tiek rīkots ik gadu, pulcējot sezonas vadošos šī sporta veida pārstāvjus. Ceremonijas laikā sportistiem tiek pasniegti kausi un medaļas Latvijas un Baltijas sacensību seriālos. Šogad uz Latviju tika atvestas arī piecas starptautisku sacensību medaļas, Kaspars Stupelis izcīnīja zelta medaļu pasaules čempionātā blakusvāģiem, Edgars Meņģelis izcīnīja zeltu Eiropas čempionātā kvadracikliem, Pauls Jonass izcīnīja sudraba medaļu pasaules čempionāta MX2 klasē, Latvijas kvadraciklu izlase izcīnīja sudrabu Eiropas Nāciju kausā, bet jauniešu izlase izcīnīja bronzu Coupe de’l Avenir sacensībās.


Sports