Motosports: Karro par plāniem nākamajā sezonā un cīņu "Superkauss" čempionātā 1

Pēdējo sezonu labākais Latvijas solo klašu motokrosa pārstāvis Matīss Karro starp sezonā nomainījis komandu, nākamajā sezonā cer aizstāvēt Anglijas čempiona titulu un izcīnīt uzvaru populārā pašmāju seriāla ''Superkauss'' ieskaitē. Par aizvadīto sezonu un nākotnes plāniem, intervijā ar talantīgo sportistu:

Kārtējā sezona ir noslēgusies, kāda tā Tev bija?

Sezona bija interesanta, pats esmu priecīgs, ka pa ilgiem gadiem sezonu esmu aizvadījis bez nopietnām traumām, dēļ kurām nav iespējams iziet uz starta. Protams, sezonas laikā šādas tādas ķibelītes ir bijušas, sasitumi, mazi mežģījumi, bet tās jau tādas "līdz kāzām sadzīs" traumas. Sezonas laikā esmu vairāk kārt devies pie ārsta uz pārbaudēm, jo pašam ir bijušas sajūtas, ka kaut kas nav īsti labi, bet kā izrādās, tad tādas mikro traumas vien tās ir bijušas. Arī Nāciju kausā Ķegumā guvu rokas traumu, bet tās emocijas un viss tur notiekošais ņēma virsroku pār sāpēm. Mēs tur visi džeki komandā (Roberts Justs un Pauls Jonass aut.) bijām kā no lazaretes, bet neviens negribēja pievilt otru, jo bijām komanda - komanda, kura negribēja likt vilties tūkstošiem fanu trases malā. Gribējām parādīt pēc iespējas augstāku rezultātu un domāju, ka mums tas godam izdevās, jo katrs no mums un mēs visi kopā braucām pāri savu spēju robežām, jeb atdevām sevi par 110%. Atgriežoties pie sezonas, nobraukt pilnu sezonu bez traumām, tas man ļoti palīdz gatavoties jaunajai sezonai, kaut vai tāpēc, ka laicīgi varu sākt pilnvērtīgi trenēties un traumu dēļ neizlaist pilno treniņu ciklu. Psiholoģiski, pēc smagām traumām, ir ļoti grūti atgriezties trasē un sacensībās, bet tagad jūtu, ka aizvadot pilnu treniņu ciklu būšu vēl spēcīgāks ne tikai fiziski, bet arī psiholoģiski.

Komandas galvenais sezonas uzdevums tika izpildīts, es kļuvu par Anglijas čempionu, tas komandai bija ļoti svarīgi šajā sezonā. Protams, nezinām tagad, kā būtu bijis, ja MX1 klasē cīņu būtu turpinājis mans komandas biedrs Džeiks, kurš sezonas vidū guva smagu rokas traumu - varbūt, ka komandai būtu šogad bijuši divi Anglijas čempioni. Bet es esmu ļoti priecīgs par savu panākumu Anglijā, kam papildus prieku iedeva otrs mans komandas biedrs Ādams, kurš sezonas kopvērtējumā kāpa uz trešā goda pjedestāla pakāpiena.

Arī trīspadsmitā vieta pasaules čempionāta kopvērtējumā ir vērā ņemams panākums, par kuru esmu ļoti priecīgs, turklāt, šī sezona pasaulē ir bijusi veiksmīgākā manā karjerā, gluži kā Anglijā, kur kļuvu par čempionu.

Prieks, ka šogad sanāca startēt arī sacensībās Latvijā, kas līdz šim sanāca reti. Startēt mājās sacīkstēs, tas vienmēr ir bijis un būs kas īpašs. Vienmēr priecājos, ka garajā sezonā ik pa laikam varu kaut uz pāris dienām atlidot uz Latviju un, ja vēl ir iespēja šeit uzbraukt sacensībās, tas ir dubults prieks. Satikt ģimeni, draugus, aizbraukt uz sacensībām un tur izjust fanu atbalstu - tas dod papildus enerģiju nākamajām lielajām sacensībām pasaulē. Latvija, tā ir kā akumulatoru lādētājs, ik pa laikam tevi uzlādē un dod enerģiju atlikušajai sezonai.

Jauna sezona, jauna komanda, jeb atgriešanās mājās, kā to dēvē Anglijas prese?!

Jā, tā šo pāreju uz MVR-D Honda sauc angļi, par atgriešanos mājās, jo tieši šī komanda bija tā, kurā es sāku startēt pasaules čempionātā, toreiz vēl MX2 klasē. Un tieši šajā komandā startējot mani Anglijā sāka vairāk ievērot.

Kā pats vērtē pāreju uz citu komandu?

No vienas puses. protams, ir žēl pamest STR KTM, bet nekas nav mūžīgs un arī šai sadarbībai pienāca loģiskas beigas. No otras puses esmu priecīgs nākošajā sezonā būt atpakaļ tieši MVR-D Honda, jo komanda un cilvēki tai apkārt ir pazīstami, turklāt nāca labs piedāvājums no komandas šefa, ar kuru arī ārpus motokrosa esam labi draugi, un piekritu nākošajā sezonā startēt šajā komandā.

Latvija, Anglija, Pasaule, kādi ir plāni jaunajai sezonai?

Šobrīd primārais uzstādījums man nākošai sezonai ir dalība Anglijas čempionātā, kur man būs jāaizstāv šajā sezonā iegūtais čempiona tituls un otrs Anglijas sacensību seriāls, Nacionālais čempionāts. Noteikti piedalīšos arī sacensībās Latvijā, kur turpināšu iepriecināt savus fanus.

Un pasaules čempionāts?

Šobrīd pasaules čempionāta tēma ir nedaudz atbīdīta malā, jo komandas mērķis nākošai sezonai ir abi Anglijas čempionāti. Man ir iespēja startēt pasaulē, bet tas ir jādara pašam par saviem līdzekļiem. Tā kā tie ir vairāk par simts tūkstošiem eiro un šobrīd vēl neesam sameklējuši atbalstītājus, tad, protams, šī tēma par braukšanu nākošajā sezonā pasaules čempionātā ir jāatliek. Joprojām līdzekļi tiek meklēti un cerības nav atmestas, kaut vai nostartēt dažos čempionāta posmos, tāpēc būšu ļoti priecīgs, ja atradīsies kāda iespēja un reāli palīdzēt griboši un varoši cilvēki vai uzņēmumi, kuri spēs man šīs nākamās sezonas ieceres realizēt.

Sportiskā ziņā tas nav kritiens atpakaļ?

Jā un nē. Protams, to tā var uzskatīt, ka nākošajā sezonā it kā kāpju atpakaļ, ja skatāmies uz startiem pasaules čempionātā. No otras puses, sezonai gatavojos ar pilnu atdevi, tieši tā pat kā pirms pagājušās sezonas. Arī sacensību skaita ziņā domāju, ka, salīdzinot ar pagājušo sezonu, īpaši nekas nemainīsies. Ja par konkurenci sacensībās, tad Anglijas čempionāts nākošajā sezonā būs ļoti spēcīgs, kas man ļaus braukt tuvu pasaules čempionāta līmenim. Domāju, ka man būs pietiekoši daudz iespēju arī nākošajā sezonā sevi pierādīt un kas zin, kādas iespējas tas man pavērs jau gadu pēc tam. Esmu vēl pietiekoši jauns un konkurētspējīgs pasaules motokrosa virtuvē, tāpēc uz visu skatos pozitīvi. Dažreiz ir jāmāk spert solis atpakaļ, lai varētu tikt vēl tālāk.

Vai tas nozīmē, ka jaunajā sezonā redzēsim tevi vairāk sacensībās Latvijā?

Šobrīd izskatās, ka piedalīšos vairāk sacensībās Latvijā kā aizvadītajā sezonā. Vēl īsti nav skaidrs par to, cik Latvijas čempionāta sacensībās būs iespēja piedalīties, jo LaMSF vēl nav līdz galam salikuši, jeb apstiprinājuši visus sacensību datumus. Bet ir skaidrs, ka nākošajā sezonā pēc patreizējā mana kalendāra un datumiem man iekrīt un būs iespēja startēt visos Superkauss posmos, par ko man ir ļoti liels prieks! Žēl tikai par to, ka tad, kad norisināsies Vaidavas kauss Apē, man tajā nedēļas nogalē būs sacensības Anglijā. Gribēju arī pa ilgiem laikiem piedalīties šajās sacensībās, jo Ape man ir ļoti mīļa vieta.

Superkauss MX Pro čempions?

Tie ir skaļi vārdi, bet es noteikti darīšu visu, lai saviem tituliem pievienotu arī Superkauss čempiona titulu. Man būs dubults azarts cīnīties, jo vēl nekad dēļ startiem pasaulē man nav sanācis nobraukt nevienu pilnu Superkauss sezonu, kas man ir liedzis cīnīties arī par čempiona titulu.

Un kā ar komandu Latvijā?

Iepriekšējās divas sezonas esmu startējis ''MX Moduls'' komandā, kura man ir arī palīdzējusi, lai varētu startēt pasaulē, tāpēc noteikti priekšroku piedāvājuma izskatīšanai došu viņiem. Šobrīd esmu jau saņēmis vairākus Latvijas komandu piedāvājumus par startēšanu nākošajā sezonā sacensībās Latvijā, bet ar lēmumu pieņemšanu šobrīd nesteidzos. Gribu mierīgi izvērtēt visus piedāvājumus, jo līdz jaunās sezonas sākumam laika vēl gana un katru piedāvājumu esmu gatavs izrunāt personīgi, tiekoties ar visiem interesentiem.

Pašreiz Matīss jau atrodas treniņnometnē Austrijā, kur turpina fiziskās sagatavotības treniņu ciklu, bet visiem motokrosa faniem Latvijā sūta sveicienus un priecīgu svētku vēlējumus. 

Komentāri 1

!!!

Veiksmi turpmāk! Prieks skatīties uz šo vienmēr smaidošo sportistu!

pirms 6 gadiem, 2014.12.29 12:09

Sports