Muižnieks izcīna 42.vietu 20 kilometru distancē un apsteidz sešas kļūdas pieļāvušo Rastorgujevu

Latvijas biatlonists Oskars Muižnieks ceturtdien izcīnīja 42.vietu Phjončhanas olimpisko spēļu 20 kilometru individuālajā distancē, apsteidzot arī izlases līderi Andreju Rastorgujevu, kurš pieļāva sešas kļūdas ugunslīnijā. Muižnieks šaušanā kļūdījās trīs reizes un finišā bija vairāk nekā pusotru minūti priekšā Rastorgujevam, kurš samierinājās ar 59.vietu.

Rastorgujevs gan, visticamāk, ir kvalificējies 15 kilometru masu startam un viņam olimpiskās spēles vēl nav noslēgušās.

Muižniekam gan neizdevās pārspēt savu karjeras rekordu, jo viņš sekmīgākajā startā Pasaules kausā izcīnījis 35.vietu.

Sacensībās triumfēja norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, kurš neaizvēra divus mērķus un finišā par 5,5 sekundēm apsteidza precīzi šāvušo Slovēnijas pārstāvi Jakovu Faku.

Tikmēr bronzu ieguva austrietis Dominiks Landentingers, kurš arī bija nekļūdīgs un atpalika 14,2 sekundes.

Savukārt galvenais favorīts Martēns Furkads no Francijas pamanījās pieļaut divas kļūdas ceturtajā šaušanā un samierinājās ar piekto vietu, zaudējot 42,4 sekundes.

Muižnieks visas trīs kļūdas pieļāva stāvus šaušanā, finišā uzvarētājam zaudējot četras minūtes un 2,2 sekundes.

Tikmēr Rastorgujevs pirmajā, otrajā un ceturtajā šaušanā kļūdījās pa reizei, bet trešajā ugunslīnijā neaizvēra pat trīs mērķus, zaudējot piecas minūtes un 38 sekundes.

Kā vēstīts, pirms tam šajā Olimpiādē Rastorgujevs sprintā nesašāva trīs mērķus un ieņēma 24.vietu, bet iedzīšanā viņš ar četrām kļūdām pakāpās uz 12.pozīciju. Savukārt Muižnieks sprintā ieņēma 66.vietu, no dalības iedzīšanā atpaliekot nepilnas piecas sekundes.

Sports